Skocz do zawartości
Michał2008

[Instrukcja] - Usunięcie luzu na wałku sprzęgłowym

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wymiarów,ciekaw jestem opinii kol.Michał2008

 

1. Średnica wewnętrzna 72,02 mm; zewnętrzna 75 mm. 72,02 dlatego, że kołnierz łożyska ma 72 mm, pierścień jest cienki i delikatny, dlatego należy dać troszkę zapasu, aby z luzem go wsadzić….

 

nie każda skrzynia ma dekielek rewizyjny ja mam skrzynię HDV (silnik BMP)

 

zewnętrzna może być w miarę dowolna aby się zmieściła, istotnym wymiarem jest średnica wewnętrzna pierścienia, żeby go przełożyć a najważniejsza moim zdaniem jest szerokość (grubość) pierścienia bo chcemy skasować luz wzdłużny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię jutro do ASO Gdynia skoda plichta i umówię sie na wizytę . Moze dużo nie wezmą kasy za włożenie tego pierścienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do ASO i ta podkładka kosztuje 14 zł a nie 28 jak pisaliście . Oczywiscie koleś nie wie do czego ja sie używa :) nie ma żadnego opisu tej części wiec... :) i nie przypomina sobie zeby ktoś u nich robił ten luz na wałku sprzeglowym . No coz pojadę ta cześć kupie i sam ja włożę . Tylko za bardzo nie wiem jak ja tam włożyć :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ej powiedzcie mi czemu pisze na innym forum ze daje sie na stronę wew i zew ? Nie wiem czy zamawiać 2 podkładki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Simon19

Podkładka kosztuje 14 pln, a kapa (dekielek) 28 pln. Zanim coś zaczniesz działać zamów wcześniej części 2- 3 podkładki i dekielek. Ogarnij się trochę - jest kilka filmików na YOUTUBE jak to zrobić. Co do drugiej podkładki trzeba już zrzucać skrzynię, a to duży koszt. Jeśli już zrzuca się skrzynię to lepiej gniazdo przetoczyć i założyć ciut większe łożysko , a nie podkładkę dawać. U większości sprawę załatwia sprawa podkładki od zewnątrz, bo rzadko luz jest większy niż 2 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak moja skrzynia ma oznaczenie KNS podejdą te z ASO podkładki. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem z zaprzyjaźnionego forum Audi A4 Klub. Od jakiegoś czasu niepokoją mnie dźwięki jakie dochodzą mnie ze skrzyni biegów/sprzęgła. Wygląda to mniej więcej tak że w momencie gdy puszczam pedał sprzęgła dochodzą mnie takie oto dźwięki:

 

 

 

Do tego dochodzi takie dziwne rzężenie, tak jakby coś luźnego było na biegu jałowym przy nie wciśniętym sprzęgle. Gdy wcisnę pedał sprzęgła hałas ustaje. Boję się takim autem jeździć w dalekie trasy i męczę sie Golfem V w benzynie:(. Czy ktoś z Was może coś doradzić? Dodam tylko że silnik AHU i nie mam dwumasa tylko zwykłe koło zamachowe. Do tego kompletne sprzęgło zostało wymienione dokładnie rok temu na Lukas (padł docisk sprzęgła Sachs na którym przejechałem tylko ok. 50tys km). Nie wiem o co chodzi z tym sprzęgłem ale dziwne by było gdyby po przejechaniu ok 10 tys km znów padło sprzęgło. Załąmuję już ręce...

Ogólnie poczytałem trochę po necie i na forum tutaj. Piszą, że zużyte łożysko na wałku sprzęgłowym może dawać takie objawy i że podobno to norma w skrzyniach montowanych w Passacie B5. Jak na złość mam włożoną skrzynie z paska B5:(. Tak jak słychać na filmiku: hałas przy raptownym puszczeniu sprzęgła i rzępolenie na luzie (gdy wcisnę sprzęgło to następuje cisza). Z tego co czytałem uszkodzone łożysko oporowe daje wręcz odwrotny efekt - cisza po puszczeniu sprzęgła). Dlatego raczej nie jest to wina łożyska oporowego tym bardziej, że jakieś 10-15 tys sprzęgło i łożysko oporowe było zmienione na LUKa. Czy w skrzynie z B5 też może być taki efekt jak w opisanym tutaj temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade do mechanika aby włozyl mi te podkladki . Ten moj dekielek ktory aso dobrało mi po VIN jest jakis pokryty guma , taki gomwo metalowy jest . Wasze tez takie sa , bo jak ogladalem filmik to widzialem ze jest metalowy caly . i dzis zobaczylem ze ten stuk z skrzyni wystepuje a jak zgasze silnik i nacisne sprzeglo to na wylaczonym silniku nie ma tego stuku. mam nadzieje ze to bedzie ten luz i podkladki pomoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik włożył mi jedna podkładkę bo stwierdził ze jedna wystarczy i wiecej sie nie dało wlozyc . Ja do odbierania auta i dalej przy każdym wciśnięciu mocnym sprzegla stuka i pedał dziwnie odbija . Na luzie słychać szum i jest tak jak było :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Simon19

A pisałem , że żaden stuk nie jest objawem luzu tego wałka! Nie jest nim też szum na luzie. Objawy są tylko 3:

problem z wybiciem biegu 1-go i wstecznego, wycie na piątym biegu przy puszczonym gazie oraz nieprawidłowe odbijanie sprzęgła. Z czasem samochód gorzej rozwija prędkość na kolejnych biegach i zaczyna sam się poruszać na luzie. Ale jeden problem, który by wystąpił masz z głowy za grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz to ciekawe co u mnie moze byc :/ ile moze wynieść mnie naprawa szkrzyni :/ w przyszłym tygodniu jestem w Gdańsku wiec skocze do jakiejś firmy i niech mi obczaja sytuacje . Mam nadzieje ze w tysiaku sie zmieszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze w tysiaku sie zmieszczę

 

Zapomnij. Słaba ta twoja nadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truna myslisz ze sie nie zmieszczę ? To jaka kwotę oscylujesz mniej wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam masz zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale juz w 2 tys to moze sie zmieszczę ... Czy te naprawy liczone ze w 3-10 tys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600 kupisz regeneowaną, lub zrobisz to samo ze swoją skrzynią. Plus wyjęcie i włożenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec za 1600 zł mam nowa - zregenerowana skrzynie z gwarancja na 2 lata tak ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylko jeszcze nie wiem gdzie to zrobic . Muszę znalezsc dobra firmę na obrzeżach Gdańska bądź Siedlec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w Rykach, umówiłem się z nimi na rano i w jeden dzień wyjeli skrzynie, wymienili wszystkie łożyska uszczelniacze i złożyli z powrotem. Jak będziesz chciał to na pw dam Ci namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty kolego gdzie mieszkasz ? Ryki niby lubelskie wiec moje województwo :) i wzięli od Ciebie 1600 zł ? Dali Ci gwarancje ? I widze ze mamy ten sam silnik wiec pewnie podobne skrzynie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skrzynie kdn i chyba (bo nie pamiętam) zapłaciłem 1200 zł niby bez gwarancji bo nie kupowałem u nich tylko naprawiłem swoją. Ogólnie miałem jedno łożysko do wymiany ale jak wszystko było na wierzchu to wymieniłem wszystkie łożyska . miałem luz na wałku sprzęgłowym i po wymianie trochę ucichło ale nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie docisk oporowy czy cos do wymiany bo na luzie szumi cos , jak nacisnę to juz nie szumi . I ten stuk przy naciśnięciu . Czemu po wymianie nie ucichło do końca ? Moze cos Ci zle zrobili ? Nie mozesz reklamować naprawy ? Czyli wymienili Ci w skrzyni wszytsko co sie dało ? Czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności