Skocz do zawartości
piter25

Rozładowujący się akumulator zbyt wysoki pobór pradu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pare dni temu padł mi nagle akumulator po około 26 godzinach. Sprawdzałem pobór prądu i wynosi od 0,1 do 0,08. Po wyjęciu bezpiecznika pod maska F15 spada do 0.03 jest to bezpiecznik od złącza diagnostycznego. Ale jeśli wyjmę bezpiecznik już nie pamietam który numer ale odpowiedzialny jest on za moduł akumulatora i wtedy spada do 0,07-0,06 w sterowniku akumulatora wyskakuje błąd 02071. A niedawno zauważyłem ze w aucie jest zwykły akumulator a powinien być AGM auto mam nie cały rok. Od czego najlepiej zacząć by rozwiązać problem poboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 21:09, jarekb1986 napisał:

Od czego najlepiej zacząć by rozwiązać problem poboru?

Przeczytaj powyższy temat. Upewnij się, że robisz pomiar w odpowiednim czasie, tzn. po uśpieniu wszystkich modułów.

Prąd 0.1 A nie wykańcza zdrowego akumulatora w 26 godzin więc pewnie ten twój jest już słaby. Jeśli masz aktywny system Start-Stop i rekuperację, to warto wymienić akumulator na AGM, tak jak zaleca producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zasilanie po kluczyku pod żółty kabel od canbusa . Radio zostało po normalnym plusie. Postało przez weekend i dziś już nie odpaliło. Jutro zmierzę znowu ile prądu zżera radio. 

Dziś zmierzone. 

Po ok 20 min od zamknięcia auta prądu ucieka 0,15A, po wyjęciu bezpiecznika spada do ok 3,5mA

Edytowane przez Karol027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany przyczyną był alternator a dokładnie regulator napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2020 o 20:31, matikupiec napisał:

Wyciągnąłem wszystkie bezpieczniki, w obu skrzynkach w środku, jak i te pod maską i dopiero przy tym spadło do 0.40 i po chwili 0.10 Do czego idzie to zasilanie? 

Alternator i rozrusznik również był odpięty - bez zmian. 

IMG_20200527_195348.jpg

Panowie a za co odpowiedzialny jest ten drugi przewód na bezpieczniku 100 ? Mam złodzieja prądu 4,7A i po odcięciu tego przewodu spada do 0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien byc 60A 

zasila reg foteli o lewa i prawą skrzynke 

czyli cos jeszcze na koncu tego 

raczej na 60A nie masz bezpiosredniego odbiornika a kilka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności