Skocz do zawartości
marcinrz7463

Jak zdemontować tapicerkę podłogi

Rekomendowane odpowiedzi

jak zdiac tapicerke podlogi poniewaz mi sie zalala cola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotele , tunel , plastiki podlogi wszystko trzeba wycciagnac zanim wyciagniesz podloge :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I siedzisko tylnej kanapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to na jakies torksy jest czyli zdemolowac polowe auta czytaj wnetrza

 

---------- Dodano o 21:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:31 ----------

 

a listwy przy progu tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a listwy przy progu tez?

 

Listwy progowe także musisz zdjąć. Bardzo łatwo się zdejmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od wyłączenia zapłonu. Potem wykręcasz przednie fotele - każdy po 4 śruby, wypinasz wtyczki jeśli masz jakąś elektrykę w fotelach. Potem wyciągasz/wykręcasz siedzisko tylnej kanapy. Odkręcasz i zdejmujesz boczki tylnej kanapy, potem listwy trzymające progi (te pod tylną kanapą). Zdejmujesz progi, demontujesz rączkę otwierania klapy silnika i zdejmujesz przednie dolne osłony słupków. Demontujesz popielniczkę i ramkę lewarka skrzyni biegów, odkręcasz nawiew tunelu środkowego. Za nim są 2 śruby którymi tunel jest przykręcony. Możesz mieć też dwie śruby po bokach - zobaczysz jak wyjmiesz fotele. Odkręcasz po jednej śrubie z każdej strony, którymi przykręcone są maskownice tunelu. Śruby te znajdują się w części na nogi lewa nad pedałem gazu - prawa symetrycznie z drugiej strony. Wyciągasz konsolę środkową. I chyba już.

 

Zabierasz się za wyjęcie dywanika, płaczesz. Bierzesz nóż tniesz dywanik wzdłuż na dwie części, wyrzucasz na śmietnik i wkładasz nowy dywanik, który w międzyczasie przyszedł kurierem :D :D

 

Opis demontażu każdego z tych elementów znajdziesz spokojnie na forum. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to kupa roboty z tym

 

Czy jest potrzeba wyjmowania wykładziny? Jeśli wylała się kola to można odkurzaczem piorącym dokładnie ją wyprać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wyprac to bede pral cala tapicerke ale dopiero na wiosne teraz czekam az to wszystko wyschnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierzam się do wymiany wykładziny (podłogi, dywanu) w Passat B6 3.2 2010 z jasnej na czarną. Niestety w zimie z dwójką dzieci jest masakra, strasznie się brudzi. Do tego chciałem wymienić progi na czarne ze wstawką chromowaną z napisem Passat. Czy przy szukaniu wykładziny i progów zwrócić na coś szczególną uwagę? U mnie np. mam skrzynię automatyczną (2 pedały + plastikowa podkładka pod lewą nogę) do tego 4x4 (wał napędowy czyli wykładzina przy tylnych siedzeniach ma wypukły tunel na środku) do tego jest dynaudio i wiązka pod fotelem kierowcy. Nie wiem na ile te informacje są istotne bo nie wiem ile jest wersji wykładzin i czy są uniwersalne. Chodzi o to, że chce kupić dobrą wersję.

Do tego chciałem się zorientować czy zwrócić na coś uwagę przy wymianie tej wykładziny?

 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności