Skocz do zawartości
PACU

Przytkany tłumik końcowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje B3 AAZ już drugi raz w przeciągu miesiąca samo postanowiło odłączyć od układu tłumik końcowy.

Zamocowany jak najbardziej prawidłowo, siedział na miejscu 1,5 roku i miesiąc temu poprostu się odłączył, mimo że obejma była cały czas na swoim miejscu.

Pomyślałem wtedy że może gdzieś przyhaczyłem, założyłem go spowrotem, ale dzisiaj rano w czasie jazdy znowu się odłączył tak jak wcześniej.

Bez tego tłumika auto chodzi dość troche głośniej ale lepiej pracuje - równiej i lepiej zbiera sie od dolnych obrotów, więc myśle że mógł sie przytkać.

Czytałem że końcowy jest komorowy czyli raczej drutem/prętem go nie przepcham, czy moge coś uszkodzić jeśli wytne w puszcze tłumika "okno" żeby go wyczyścić, i czy to wogóle coś da, bo jakoś nie widzi mi się opcja montowania tłumika raz w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)

 

założyłem go spowrotem, ale dzisiaj rano w czasie jazdy znowu się odłączył tak jak wcześniej.

 

po prostu przy wyższych obrotach wytwarza się większe ciśnienie w układzie wydechowym (logiczne) i gdy już ów ciśnienie się wytworzy, tłumik końcowy nie nadąża z odprowadzaniem spalin i go wywala, a dopóki go nie wywali dusi się spalinami, które dawno powinny zostać odprowadzone. Gdy już Ci spadnie lepiej wchodzi na obroty i się zbiera, bo nie dusi się spalinami.

 

Nie wiem jak jest podzielony na komory końcowy tłumik, ale jeżeli jest tak jak mówisz możliwe jest, że masz rację co do "zapchania" się go czego skutkiem są wyżej wymienione problemy .

 

:beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge coś uszkodzić jeśli wytne w puszcze tłumika "okno" żeby go wyczyścić

 

Tylko czy nie zepsuje tlumika tym sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to wypadalo by wymienic tlumik ale jezeli masz ochote i spawarke to sie baw, napewno bardziej nie zepsujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dowiedziałem sie o jeszcze jednym sposobie, a mianowicie najpierw spróbuje go wypalic.

 

A ten wcale nie jest stary, nawet dwóch lat nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuje go wypalic

 

Może dać to efekt ale na krótki czas . Poszukaj gdzieś na szrocie tej części tłumika, niekoniecznie od Passata.

Na pewno coś znajdziesz i będzie to pewniejsze i tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności