Skocz do zawartości
polonez15

Montaż ASR do silników na pompie wtryskowej - RELACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej wykręcić sterownik z pompy ABS i policzyć cewki.

Nic się nie wyleje i nie zapowietrzy.

Nawet bez sterownika można jeździć.

Dzięki Marku, mam to ogarnięte, bo wymieniałem sterownik z powodu znanej wady (puszcza połączenie lutowane na głównym zasilaniu sterownika).

Choć operacja w polifcie nie jest taka łatwa z uwagi na fartuch nadkola, którego nie ma w przedlifcie i dostęp jest tylko przez nie za duży otwór.

Ja mam fabrycznie pompę 111B i sprawdzone, fizycznie jest 12 elektrozaworów, czyli sterownik obsługujący ECU silnika po CAN podejdzie P&P, co znacznie ułatwia całą operację :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fizycznie jest 12 elektrozaworów, czyli sterownik obsługujący ECU silnika po CAN podejdzie P&P, co znacznie ułatwia całą operację :-)

Jezu....Mirek to nie mogłeś od tego zacząć :wmorde

Przecież było by szybciej.

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie srednio zwiazane z tematem.

Czy ktos z Was moze mi sprawdzic czy po wymianie absu da sie zrobic wskazywanie predkosci z z absu na liczniku zamiast czujnika w skrzyni.

Mam zalazona inna skrzynie u siebie bez miejsca na czujnik predkosci, w kodowaniu licznika znalazlem ze niby da sie zakodowac aby bralo predkosc z absu. Czy ktos z Was ma jakies informacje na ten temat. aktualnie mam w aucie sterownik GA i licznik z 1/2fis z fl-a i oryginalny abs

Takie rzeczy tylko w Golfie IV... Nie w pasku.
Załatwiało się to kodowaniem, w Pasku nie ma takiej opcji.

Chciałbym wrócić do tego wątku.

Tak jak pisał symeks w kodowaniu licznika teoretycznie można ustawić na sygnał po CAN (ostatnia cyfra 1), ale np mój licznik 847D full FIS nie przyjmuje tego kodowania. Czy to właśnie ten przypadek i dlatego się "nie da"? A teraz z drugiej strony. Wiem że liczniki z Passata B5 montowane są z powodzeniem do Golfa IV/Bora. Więc jeśli by zrobić podmianę w drugą stronę, to można w nich będzie aktywować/zakodować sygnał po ABS/CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się w Pasku i tyle. Z licznikiem z Gulfa nie praktykowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Może kiedyś będziesz miał w rekach zegary z Golfa, to można by testy zrobić :-)

 

Przy okazji wracając do głównego wątku to pompa z ASR montowana w B5FL i Superbie ma oznaczenia:

3B0614111 a sam sterownik 0273004573.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności