Skocz do zawartości
polonez15

Montaż ASR do silników na pompie wtryskowej - RELACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od Ponad roku walczyłem z montażem systemu ASR + EDS do mego Paska. Na początku próbowałem na liczniku od 3BG o numerze 3b0 920 847E oraz sterownikiem silnika 038906018 FQ, czyli taki z CANem, lecz niepełnym. Próby te nie przyniosły żadnego rezultatu, ponieważ CAN pompy ABS o numerze 8E0 614 111H zakłócał pracę całego CANa w aucie. Pompę ABS sprzedałem i się poddałem. Ostatnio padło mi ecu 018FQ, zdecydowałem się na odważny krok - sklejenie przejściówki do nowego ECU z końcówką 012 - na pełnym CANie. Udało się, sukces!!! Auto odpaliło na ECU 012, wszystko gra jak należy. Nadszedł czas poszukiwania pompy ABS-u z ASRem po raz drugi. Znalazłem pompę o numerze 8E0 614 111, któa odpowiadała moim oczekiwaniom. Gdy pompa zawitała na aucie, podłączyłem ją do CANa, połowiczny sukces - błędów brak, natomiast kontrolka ASR świeci i system nie działa. Pogrzebałem się troszkę w swoich zbiorach i doszedłem do wniosku, że soft do AHU nie obsługuje ASR-u. Padła decyzja - wgrać soft od poprzeczniaka TDI wraz z przeróbką, by pasował do AHU. Pierwszy soft z Audi A3 - sukces. ASR zgasł, system w pełni działa :-). Na obecnym etapie soft nie jest idealnie dopracowany, ale system działa, auto jeździ. Teraz do rzeczy : opiszę w tym wątku co nieco jak wyglądał cały montaż. Zaczynamy!!!

 

Potrzebujemy do tego podzespoły:

 

- sterownik silnika o numerze 038 906 012 xx. gdzie xx to litery, nie mają one znaczenia, byleby sterownik był od silnika diesla ( SDI, TDI), sterowniki są takie same, różnią się tylko softem;

 

- przejściówka do podłączenia nowego sterownika do starej instalacji ECU w aucie ( można przerobić wtyczki w instalacji, ja zrobiłem przejściówkę);

 

- licznik z CANem, by obsługiwał bramkę CAN;

 

- pompa ABS z ASR, numery to 8E0 614 111, 8E0 614 111AH, 8E0 614 111H

 

Całość przeróbki polega na podmianie P&P pompy ABSu, pasuje bez żadnych przeróbek. Jedyne co trzeba zrobić, to dołożenie kilku przewodów na trasie pompa ABS - licznik, ale o tym później; zakładam, że nasze auto jest już wyposażone w licznik 3b0 920 xxx z CANem, bo to też jest ważne. Następny etap to podłączenie 2 przewodów CAN z pompy do sterownika silnika ( lub licznika). Gdy to już ogarniemy, możemy zająć się stroną elektroniczną, tj. kodowanie i soft. Do silnika AFN istnieje oryginalny soft pod ASR, do innych niestety trzeba dokonywać przeróbek. Generalnie dużo napisałem, fotki z prac dodam wkrótce, jak coś jest niezrozumiałe to proszę śmiało pisać. Wątek na pewno na dniach poprawię, rozszerzę :)Duże podziękowania należą się Koledze marek29, gdyż to on pierwszy na forum przerobił ECU z 018 na 012, na tm się wzorowałem:)

 

A tu na końcu efekt całego moda :

 

 

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konkret, a tak ogolnie to kiedy spisz, bo jak widze non stop mody przy aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpię w nocy Kolego:P Jakoś daję radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna przeróbka. Może napisz jaki numer softu i SW z AFN ma oryginalnie ASR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie AFN był z ASR-em na sofcie 038 906 012 BL, sw nie ważne, bo chyba było tylko jedno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę się wpychać w temat, ale może ktoś wie kiedy występował EDS?

Z ciekawości, bo mam ASR z ESP i jestem ciekaw czy EDS to była jeszcze osobna opcja. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy nie masz EDSu? A numer pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie sprawdziłem po wlepce, że mam.

W ogóle ponoć zawsze przy ESP był EDS, ale to jest informacja to weryfikacji :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zawsze był:) w B5 i wyżej nie było samego EDSu, był za to sam ASR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie posiadam ECU 038906018GA, ABS/ASR 8E0614111AH. Auto oryginalnie kiedyś było 2,5 TDI i mam juz założoną pompę z ASR. W niemczech była wymiana silnika na AFN. Czy żeby uruchomić ASR wystarczy zmienić wsad w moim ECU na AFN z ASRem, czy wymienic ECU na 012 i zaprogramować kości wsadem od AFN z ASR, czy wystarczy tylko przelutowac kości z mojego 038906018GA do ECU 012??? Oczywiscie wszystko mam na CANie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie srednio zwiazane z tematem.

Czy ktos z Was moze mi sprawdzic czy po wymianie absu da sie zrobic wskazywanie predkosci z z absu na liczniku zamiast czujnika w skrzyni.

Mam zalazona inna skrzynie u siebie bez miejsca na czujnik predkosci, w kodowaniu licznika znalazlem ze niby da sie zakodowac aby bralo predkosc z absu. Czy ktos z Was ma jakies informacje na ten temat. aktualnie mam w aucie sterownik GA i licznik z 1/2fis z fl-a i oryginalny abs

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy tylko w Golfie IV... Nie w pasku. Co do ASRu o Kolegi Angest to na ECU 018 nie pójdzie, trzeba walić 012 i wrzucić soft BL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, masz coś więcej informacji na ten temat? Jakieś linki itd?

 

pzdr

 

Audi A4 1.9TDI 110HP 038906012BL 0281010199 352254.zip

Audi A4 1.9TDI 110HP 038906012AH 0281010200 352255.zip

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwiało się to kodowaniem, w Pasku nie ma takiej opcji. Co Ty za skrzynię wrzuciłeś, od Żuka:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzynie hck z audi, nie ma w niej miejsca na sensor predkosci takze szukam czegos alternatywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość impulsów z absu jest inna, podejrzewam, że wsadem licznika da się przerobić ale co będą widziały inne moduły to nie wiem... I od razu mówię, ja tego nie zrobię bo aż tak się we wsadach nie oientuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam, mógłby ktoś napisać pod którymi pinami jest can w pompie 8e0 614 111 oraz czy do asr podłączaliście tez guzik w konsoli, jeśli tak to pod który pin.

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29- CAN L

30- CAN H

Przycisk PIN 31 przez bezpiecznik F7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, podałeś dobre piny? W tej pompie co mam nie ma tych pinów.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jej foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności