Skocz do zawartości
Gość robertss

Szyberdach VW Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, mam problem z szyberdachem w passacie b5 1999r. wszystko jest na swoim miejscu ale kable które idą od przełącznika szyberdachu nie są podłączone do samochodu w żaden sposób. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak podłączyć to może na krótko od światła czy coś niebieska wtyczka ma kable od 1 do 4 1-brązowy 2 brązowo-biały cieki 3 cieki czerwony i 4 gruby czerwony. Co jest co i gdzie to podłączyć z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogło coś się poluzować w szyberdachu bo na dołach i nierównościach słychać trzaski stuki. Czy też tak macie? Czy ktoś to naprawiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, odkopuję temat że by nie zakładać nowego. Mam Passata B5 1997 r. w którym w wyniku zdarzenia pękł szyberdach. Chciałbym go wymienić na nowy. Najtaniej wydawało mi się poszukać na portalach aukcyjnych. Mam pytanie - czy szyberdach z Passata Kombi przed liftem będzie kompatybilny do sedana. Czy muszę szukać szyberdachu do konkretnego modelu ? Proszę o odpowiedź, bo szukam już długo i jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Ja jak kupiłem passata to szybardach miał odpięta kostkę. Jak ja podłącze i i przekrece na otwieranie to otwiera tylko nie zamyka, muszę ręcznie ciągnąć. Więc zamknąłem i odloczylem kostke. Tylko w czym taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pomoże ktoś w sprawie mojego wcześniejszego posta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gderr z tego co widziałem w etka online szyberdach jest uniwersalny ponieważ nie ma rozgraniczenia na sedan czy kombi jak w niektórych rzeczach. Patrząc się na roczniki przed lift a polift numery są te same czyli szyberdach również jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dziękuję za to odpowiedź. Będę w tym tygodniu sprawdzał to w praktyce to dam znać. Ciekawi mnie też jak jest z kompatybilnością przed/ po lift - ale myślę że podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gderr czytaj dokładnie. Napisałem że przed lift a po lift jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Passata B5 FL. Dziś napotkałem problem z elektrycznym szyberdachem. Mianowicie otworzył się a przy próbie zamknięcia domykał się na 3/4 możliwości i wracał w pozycję otwartą. Po odpięciu akumulatora i wielu próbach zamknięcia go jakoś udało się to zrobić lekko dopychając go ręką. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ? Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczyść prowadnice.

Skoro szyber blokował się i odbijał w drugą stronę, to musiał trafić na opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu akumulatora zachowywał się inaczej. Dosuwał się do końca, szedł do góry a potem od razu na dół i się otwierał. Dopchnąłem go ręką w momencie gdy sam poszedł do góry i się zamknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem mianowicie mam passata B5 i mam problem z szyber dachem autko posiadam od 19 kwietnia 18r wiec swieza jestem w temacie zablokowal mi sie szyberek silniczek chodzi podnosi szybke w gore ale nie chce zasunac sie jak by sie zablokowal gdzies mozliwe jest zamkniecie go recznie ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności