Skocz do zawartości
Gość robertss

Szyberdach VW Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertss

Czy może ktoś mi podać opis podłączenia szyberdachu(chodzi mi o instalacje elektryczna).Kupiłem autko i okazało się że nie jest wogóle podłaczony szyberdach elektrycznie.Ktoś widziałem przeprowadził sześć żył ale ani z jednej ani z drugiej strony nie podłączone.Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do schematu - to nie mam :zalamany: Ale tak mi na myśl przyszło, ze jak masz "szyber" a nie jest podłączony, to może auto być po dachowniu. Widziałem juz takie cuda, ze jak się nie dało linii dachu dobrze wyprowadzic, to wycinali dziure i "szyber" wstawiali - ale moge się mylić - po prostu trzeba by obejrzec, jak pod tapicera wyglada blacha. POZDRO.... :ok::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertss

Taka myśl też mi przyszła do głowy,ale zaglądałem pod tapicerke i wszystko wygląda oryginalnie,żadnych nierówności czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak coś nie tak chyba jest, skoro ktoś szyberdach montował i go nie podłączył. No brakiem czasu raczej tego usprawiedliwić nie można, no nie? :zdziwko::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość derg

mnie czeka to samo wiec podpinam sie pod temat i moze ktos mi powie jak po koleji zdjac podsufitke abym mogl wymienic szyberdach na nowy ? Moze ktos juz to robil wiec z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertss

No, napewno coś w tym jest.Ale w tej chwili to juz tylko pozostaje mi szukać wyjścia aby ten szyberdach podłączyć.Może ktoś będzie miał jakiś schemacik albo rozpiske jak to spiąć.

Dodam że nawet tapicerka w idealnym stanie jest,wygląda jak fabrycznie zakładana i nieruszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertss

Witam. Kontynuuje temat, ponieważ mam w dalszym ciągu problem z podłączeniem sterowania w szyberdachu.Oznaczenie silnika:ASP 12V 0 390 201 632 a poniżej GDO 791 856 713.Ma dwie kostki niebieskie,jedna 4-pinowa druga 6-pinowa.Przejżałem wiele schematów z tego modelu Passata, ale żaden nie do końca pasuje do złącz tego silniczka.Na forum ELEKTRODY jedynie gościu podał mi najbardziej pasujący schemat.Według niego na sucho sprawdzałem sprawność tego silnika.Niestety ani rusz.Załatwiłem sobie taki sam drugi na próbe-to samo.I w związku z tym prośba, może ktoś z kolegów na forum ma podobny układ w samochodzie i mógłby mi opisać kolejność wyprowadzeń lub ma opis instalacji albo wyprowadzeń tego modułu silniczka.Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem do Twojego rocznika coś takiego:

Nowy-1.gif

Te numery silniczków w ogóle mi nic nie mówią-etka nie znajduje. Może masz niefabryczny szyberdach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertss

Wielkie dzięki za zainteresowanie no i oczywiście za schemacik.Według moich poszukiwań w necie wynika że te szyberdachy montowane były w tych modelach-przykład:http://cgi.ebay.de/MOTOR-SCHIEBEDACH-VW-PASSAT-3B2-1-9-TDI-10-1996-11-2_W0QQitemZ220015162878QQihZ012QQcategoryZ65055QQcmdZViewItem

Czekam dalej,może coś się jeszcze znajdzie żebym mógł uruchomić ten cholerny szyberdach.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość imnothep
Czy może ktoś mi podać opis podłączenia szyberdachu(chodzi mi o instalacje elektryczna).Kupiłem autko i okazało się że nie jest wogóle podłaczony szyberdach elektrycznie.Ktoś widziałem przeprowadził sześć żył ale ani z jednej ani z drugiej strony nie podłączone.Z góry dziękuje

I jak doszedłeś do sedna ? przy okazji montażu Climatronic w B5 mam fuchę. Podjąłem się podpięcia szyberdachu no i w ELSA nie mam schematu. Zonk

Silnik ma dwie kostki 4 i 6 pinów. Sterownik obrotowy 6 pinów. Znalazłem tylko wzmiankę w układzie komfort ale nie ma nic o układzie zasilania tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cwirek1927

witam,mam problem z szyberdachem,a mianowicie sam sie otwiera,pokretlo jest w pozycji zamknietej,a szyber sie otwiera sam,pokretlo poruszam w prawo badz w lewo nastepnie chce zamknac szyber ustawiam pokretlo na zamkniecie a reakcja jest zupelnie odwrotna, co zrobic z tym fantem, doslownie dzien przed tym mialem podlaczane autko pod kompa i mowilem o tym bo juz wczesniej mialem taki problem, powiedziano mi ze zadnych bledow nie ma, Prosze poradzcie cos !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie że znalazłeś schemacik...może podłączysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z szyberdachem podczas zamykania dochodzi do pewnego punktu i nagle sie cofa z powrotem do pozycji otwartej ale jesli podczas zamykania wypcham go do góry zamyka sie do końca.. Po kilku krotnym zamknięciu i otworzeniu silnik szyberdachu mocno sie grzeje (czy to normalne ????)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dochodzi do pewnego punktu i nagle sie cofa z powrotem

Może działa jakiś czujnik przeciążenia, tak samo jak w szybach.

Po kilku krotnym zamknięciu i otworzeniu silnik szyberdachu mocno sie grzeje (czy to normalne ????)

Skoro piszesz jeszcze, że się grzeje to może coś jest na prowadnicach, co stawia opór i temu szyberek się grzeje i czasem cofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie prowadnice sa cale w tawocie. Szyberdach z pewnoscia (tak jak szyby boczne elektryczne) nie zamknie sie (wroci do pozycji otwartej), jesli jest silny opor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy ta cześć szyberdachu zaznaczona na zdjęciu w załączniku, ten plastikowy uchwyt do przesuwania czy można jakoś wyciągnąć ? Wyciągnęła mi się spod niego podsufitka, miałem uszkodzony szyberdach tzn odsuwał mi się ale nie zasuwał, ale mogłem sobie tą częścią z podsufitką manipulować, z tym że ostatnio ktoś z rodziny przypadkowo odsunął go. Ja żeby go zasunąć muszę włączyć zasuwanie i mu ręcznie pomóc pchając w stronę zasunięcia. Z tym że ta część z tapicerką dziwnie tym razem szła z szyberdachem i zaczepiając o coś, wyciągnęła podsufitkę z tego plastiku. Tak to paskudnie wygląda mimo że schowałem tą część, ale nie jestem pewien czy to rozwalać, czy da się to jakoś sprytnie zrobić :) Dziękuje z góry za wszelkie porady, pozdrawiam

70810417_3_644x461_vw-passat-b5-1998r-szyberdach-podsufitka-karoseria.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg ptk 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem że szyberdach zasuwa się do połowy i wraca do tyłu. Muszę zasuwać kręcąc tym pokrętłem po kawału i się wtedy zasunie. Czy rozwiązał ktoś ten problem?

Edytowane przez slawcioo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy bedzie pasowal szyberdach z passat b5 FL sedan/kombi do passata b5 sedan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądając aukcje na allegro zastanowiła mnie pewna rzecz.. Otóż wszystkie passaty które widziałem mają szyberdach taki: http://www.visio-foto.nazwa.pl/images/auta/passat131/visio-30.jpg

natomiast u mnie wygląda to tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/294a6b9be6dea99c.html

To znaczy, że mam dorabiany szyberdach jakoś niefabrycznie czy były one montowane też w taki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności