Skocz do zawartości
sebos

TPMS - z czujnikami - montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tylko na 3AA/3C8 (z CC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam nastepujacy problem z TPMS. Mam B7 highline z fabrycznym systemem TPMS high pokazujacym cisnienie w kazdym z kol na wyswietlaczu miedzy zegarami.

Do wczoraj wszystko dzialalo i podczas jazdy zaczela migac kontrolka od TPMS i tak pojawiala sie i znikala. Zauwazylem, ze w momencie jak sie swiecila znikal obrazek samochodu pokazujacy cisnienie na FIS. Po paru km przestalo dzialac zupelnie i teraz kontrolka ciagle swieci i zniknely wszystkie opcje  do tyczace TPMS z menu.

Na oko wyglada jakby modul sie rozlaczal/padal i wkoncu padl. Nistety nie mam dostepu do VCDS by sprawdzic czy jest komunikacja z modulem. 

Bede wdzieczny za rade, w ktorym miejscu posprawdzac kable, gdyz moze cos sie przetarlo.

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bulee23 u mnie dokładnie ten sam problem i ten sam samochód ;)

Jutro zobacze co ze sterownikiem sie dzieje bo nie ma z nim kontaktu w vcds - myłem auto z podwoziem i przypuszczam, że mógł dostać wody.

Załatwiłeś już może u siebie?

 

EDIT

U mnie już po problemie. Wysuszyłem sterownik i wszystko działa. Wniosek - nie myć auta od spodu ;)

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje? Jakieś dziwne w ostatnim czasie problemy z tymi sterownikami - mnie dzisiaj dopadło to samo: w sobotę wszystko było OK. Dzisiaj wsiadam do auta i...za każdym razem "po zapłonie" kontrolka od ciśnienia opon miga ok minute i się zapala. Z FISu zniknął symbol auta z kołami i ciśnieniem a po podłączeniu VCDS brak komunikacji z modułem 65...

EDIT

U mnie też już chodzi - z tym, że potrzebna była naprawa...woda i śniedź wewnątrz namieszała...czyszczenie i "rekonstrukcja" zaśniedziałych ścieżek, oraz blok zasilania wymieniony. 

Radzę wyjąć, rozebrać i wyczyścić zanim się historia powtórzy lub jak w moim przypadku padło od razu i większa naprawa...suszenie jeśli pomogło, to na pewno doraźnie - w środku u mnie było zielono...

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem zabrać się za montaż sterownika ciśnienia kol w oponach.

ściągnąłem osłonę od spodu i tylni zderzak i ku mojemu zdziwieniu nie ma nigdzie wiązki przewodów. Kupiłem uchwyt i sterownik i jest miejsce gdzie to zamontować ale nigdzie nie widzę wtyczki i kabla.

Czy można gdzieś sprawdzić czy w moim modelu takie przewody powinny być zamontowane fabrycznie czy muszę nowa wiązkę montować?

Moja wersja Passata jest z CNG w związku z tym wygląda inaczej tył i możliwe ze w mojej wersji mam zamontować w innym miejscu ten czujnik?

Załączam kilka zdjęć

 

 

sterownik tpms.jpg

sterownik tpms2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było fabrycznie, nie ma instalacji. VW nie robi nic na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego się spodziewałem.

Czy wiązka fabrycznie idzie do komory silnika czy można wpiąć się gdzieś po drodze?

 

Kojarzy ktoś gdzieś instrukcję obrazkową/opisową jak przeprowadzić wiązkę ze zderzaka do silnika?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem z modułem ciśnienia powietrza w kołach , ciagle się swieci kontrolka numer modułu 3AA907273D , pytanie czy da się sprawdzić jakoś czy to jest popsute czy coś innego ? Patrzyliśmy Wagiem i nie na połączenia z modułem , czujniki na 100% dobre sprawdzane , można podmianke zrobić z innymi numerami modułu ? Trzeba robić jakieś programowanie ? Pacjent passat b7 2012 rok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik albo wiązka, bez drugiego nie sprawdzisz. Doraźnie możesz w GW odinstalować pomiar ciśnienia w kołach, przynajmniej nie będziesz miał błędu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ? Ma pan namyśli ten steuergerät co się kostkę podpina ? Trzeba nowy jakoś adaptować kodować czy się podpina i śmiga ? Nie było problemu na stalowkach i po jakimś czasie zaczelo się świecić myślałem ze poprostu ze nie widzi czujników ale teraz przełożyłem opony i dalej swieci . 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AA907273D to jest sterownik TPMS. Skoro piszesz, że po podpięciu komputera nie ma z nim komunikacji, to albo się skończył, albo uszkodzona jest wiązka łącząca go z resztą świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , dzięki myślałem ze jest opcja ze coś się rozkodowało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy byłyby błędy a nie brak komunikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest na liczniku . Swieci na stałe po minucie mrugania na liczniku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2020 o 16:34, mkpol napisał:

Nie było fabrycznie, nie ma instalacji. VW nie robi nic na zapas

a kojarzy ktoś czy ta wiązka z ali będzie odpowiednia do mojego modelu?

Czy szukać innej wiązki z innymi wtyczkami?

https://pl.aliexpress.com/item/4000387024600.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od mojego ostatniego posta 'samo' sie naprawiło i teraz problem powrócił ponownie. Lampka świeci caly czas od 2 tygodni. Ponownie stawiam na moduł lub wiązkę. Moduł po odłączeniu wygląda ok. @ryger rozbierałes sam moduł i w środku była sniedz?  Ma ktoś może schemat instalacji by móc sprawdzić przewody? Ewentualnie gdzie jest ten moduł wpięty to sprawdziłbym ciągłość miernikiem po obu stronach.

Mam modul 3AA907273D H09 0010 z 21/01/12. Czy moduł na podmiankę musi mieć identyczne oznaczenia czy np z końcówką F lub H również by pasował bez kodowania. Jest może ktoś z kujawsko pomorskiego, kto ewentualnie by mógł użyczyć działającego modułu do sprawdzenia? 

Będę wdzięczny za wskazówki, gdyż irytujaca jest ta świecąca lampka ;)

Z góry dzięki.

Edytowane przez Bulee23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bulee23 napisał:

@ryger rozbierałes sam moduł i w środku była sniedz?  Ma ktoś może schemat instalacji by móc sprawdzić przewody? Ewentualnie gdzie jest ten moduł wpięty to sprawdziłbym ciągłość miernikiem po obu stronach.

Cześć. U mnie po zdjęciu modułu, wizualnie z zewnątrz nic nie wskazywało na jakiś zalanie, nieszczelność itp. Dopiero po rozcięciu części obudowy i gniazda ukazała się duża wilgoć i śniedź na elektronice i na stykach z wtyczki, które są zgrzewane do płytki elektroniki. Jest to celowe postarzenie elementu, ponieważ w wnęce gniazda był mały otwór do środka obudowy zakończony filterkiem, aby nie dostawała się woda, ale przedostawała się wilgoć. Sterownik jest umieszczony pod tylnym zderzakiem po stronie pasażera - bez problemu można go zdjąć nie zdejmując zderzaka. Wszystko rozebrałem i wymyłem w myjce ultradźwiękowej w izopropanolu,. Po wysuszeniu polutowałem złącza od gniazda do płytki -idą 4 przewody (zasilanie + , _ , CANL L i CAN H) - w moim przypadku musiałem jeszcze naprawić "blok zasilania"... zabezpieczyłem połączenia żelem do elektroniki aby historia się nie powtórzyła. Zakleiłem wcześniej wspomniany otworek, skleiłem obudowę, założyłem i wszystko zaczęło działać. A usterka objawiała się brakiem komunikacji z modułem, po zapłonie miganie kontrolki ciśnienia a po ok minucie zapalała się na stałe. 

P.S.

Z przewodami raczej daj sobie spokój - zajrzyj najpierw do modułu...

received_177868340223071.jpeg

received_200761184434610.jpeg

received_626802194762104.jpeg

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem modul i rzeczywiscie byl caly zasniedzialy. Niestety po przeczyszczeniu nadal nie działał więc oddałem go do elektronika. Po analizie i próbie naprawy niestety dostałem info, że stan jest agonalny i zabardzo nie da sie nic z tym zrobic... Dziękuję @ryger

Pozostaje wymiana modułu na sprawny, dlatego ponawiam pytania odnośnie wersji modułu. Moj to 3AA907273D H09 0010 z 21/01/12, ktory pokazuje cisnienie w kazdym kole miedzy zegarami oraz umozliwia wybor rozmiarow opon.

Niestety na chwile obecna nie znalazlem identycznego modulu, dlatego jestem ciekawy czy inne wersje rowniez beda pasowaly bez kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś fotkę, albo rozebrany moduł? Potrzebuję zdjęcie elektroniki drugiej strony od tej co ja wrzuciłem - swojego nie widzi mi się rozklejać a chciałbym zerknąć na 2 elementy. Gdyby ktoś taką fotką się podzielił byłbym wdzięczny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie ten moduł się znajduje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności