Skocz do zawartości
elisek

Akwarium forumowicza porady i rady

Rekomendowane odpowiedzi

Płukałem tym wiele razy w starych czasach i nigdy nic roślinka się nie działo ;). Słyszałem , że yellonki z malawi dobrze tłuką ślimaki to może jakiś eksperyment :) . Podobno są bardzo łagodne to może nie zaszkodzi to pozostałej obsadzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze ślimakami walczyłem gdzieś w marcu. Pewnie trzymałem je za długo w roztworze. Mają czarne korzenie. Trzeba wywalić i zapomnieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ślimaki są dobre ślimaki helena ;) kupiłem takie po przyniesieniu roślin od znajomego na których były ślimaki i w niespełna miesiąc się z nimi uporały, także polecam ;)

A tu mój baniak 240l

 

niestety zaniedbałem go i zarósł glonami :| teraz zaczynam na nowo zabawę ale będzie kostka 30x30x30 OW typowy rośliniak ;)

Na razie jestem na etapie zbierania gratów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No robi wrażenie :ok zawsze mi się podobały takie roślinne akwaria, ale niestety przez to że rzadko bywam w kraju musiałem je zlikwidować;/ W twoim rośliny widać zadbane a to nie łatwe:P Powodzenia z nowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie najlepiej rosliny do akwarium z pyszczakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne bo je zjedzą :D tych na moim filmiku następnego dnia nie było ;) to był prezent powitalny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ace

czym to filtruje ?

w zbiorniku były dwa filtry eheim 2028 oraz eheim 2213, ponieważ nawoziłem solami to musiała być dobra cyrkulacja ;) oświetlenie to 5x54 wat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie najlepiej rosliny do akwarium z pyszczakami?

Kryptokoryna karbowana się utrzyma, wpakuj ją najlepiej do przezroczystego pudełka (aby utrudnić niekontrolowane rozprzestrzenianie się po dnie akwarium), trochę piasku i drobnych kamyków, aby nie wyrwały i będzie rosło. Odpowiednia świetlówka oraz żelazo Ferro+ i u mnie idą jak głupie, ostatnio czwartą bazę założyłem, odcinając wcześniej z innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie najlepiej rosliny do akwarium z pyszczakami?

kryptokoryny i anubiasy :)

... piach mam z Przejazdowa (las), fajny jest. w zasadzie max zbliżone do natury, nie jakieś niebieskie oświetlenie i białe kwarcowe piaski ...

ach te wasze szklanki :P

 

http://olx.pl/oferta/akwarium-720-l-kompletne-z-osprzetem-i-obsada-pyszczaki-CID103-ID5p9Zt.html

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, że bez edycji:/

ej, no co taka cisza ??

mój następny zbiornik, to co najmniej 1,5 m3 :)

szkła wstępnie zamówione :) .... kleje sam.

no i oczywiście pyszczaki :D

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upragnione akwarium :)

 

dafota.2.a2b1403264304d.JPG.smDSC_0331.JPG&th=2599

 

dafota.2.c1z1403264305r.JPG.smDSC_0330.JPG&th=1478

 

odziedziczone po poprzednim właścicielu . 300 L a w środku podgnite rośliny, pięć neonków i glonojad....

 

Chciałbym pielęgnice np pawiooka, niebieskołuska, szmaragdowa, pomarańczowa......

 

Powoli dokształcam się ale tu jeszcze długa droga przede mną :D rybki hodowałem z 25 lat temu a od tamtej pory duuużo się zmieniło ;)

 

Filtr jak widzę mam w środku. Jaka grzałka ? Filtr ? Oświetlenie ? Podłoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:super::D

 

Filtr jak widzę mam w środku. Jaka grzałka ? Filtr ? Oświetlenie ? Podłoże ?

Na jaki baniak się nastawiasz ? wtedy będzie można dobrać oświetlenie , jaką masz obudowę T5 czy T8 ja będę zmieniał na JUWEL

http://allegro.pl/juwel-swietlowka-color-t5-59cm-590mm-28w-i4335471213.html

Zobacz jakie masz średnie temperatury , ja u siebie nie potrzebuje grzałki zawsze jest między 24-27

Co do filtrów to biologiczny jakiś używany zewnętrzny kubełkowy ja kupiłem fluvala 205 za 70zł no i dodatkowo wewnętrzny mechaniczny ja kupiłem pompę 1500l/h i duża gąbkę w sklepach 130zł na allegro taniej :

http://allegro.pl/aquael-pompa-circulator-1500-1500l-h-nowosc-hit-i4218393101.html

i robią robotę.

Przy zakładaniu po swojemu nie wylewaj starej dojrzałej wody !!

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jaki baniak się nastawiasz ? wtedy będzie można dobrać oświetlenie , jaką masz obudowę T5 czy T8 ja będę zmieniał na JUWEL

 

Nie za bardzo qmam :D Są dwie jarzeniówki przez całą długość a obudowa jest na całości robiona ręcznie.

 

 

Zobacz jakie masz średnie temperatury , ja u siebie nie potrzebuje grzałki zawsze jest między 24-27

 

Jakaś grzałka jest, popatrzę jak założę termometr ;)

 

 

Co do filtrów to biologiczny jakiś używany zewnętrzny kubełkowy ja kupiłem fluvala 205 za 70zł no i dodatkowo wewnętrzny mechaniczny ja kupiłem pompę 1500l/h i duża gąbkę w sklepach 130zł na allegro taniej :

http://allegro.pl/aquael-pompa-circu...218393101.html

i robią robotę.

 

Dwa filtry ? No to nie jestem w temacie

 

 

Przy zakładaniu po swojemu nie wylewaj starej dojrzałej wody !!

 

Znaczy się trzymać ją i zmieszać ze świeżą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo qmam

Malawi , morskie , holenderskie itp

Są dwie jarzeniówki przez całą długość a obudowa jest na całości robiona ręcznie.

To takie świetlówki po lifcie ;). Ważna jest długość np. różnią się kilkoma centami Stare T8 średnica 26mm mają długość 90cm i dają 30W , a nowe T5 16mm mają 85cm i dają 39W. Jedne oprawy do drugich nie będą pasować

 

Dwa filtry ? No to nie jestem w temacie

 

Tu znowu akwarystyka poszła zdrowo do przodu kubełkowy zewnętrzy czyście wodę biologicznie z azotanów i azotynów , fosforanów i innych pierdół drugi wewnętrzny czyści wodę mechanicznie. Przy takim baniaku oba są potrzebne będziesz miał mniej roboty ;)

 

 

Znaczy się trzymać ją i zmieszać ze świeżą ?

 

Dokładnie poczytaj brat o dojrzewaniu akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malawi , morskie , holenderskie itp

 

Nastawiam się na pielęgnice, pisałem wyżej

 

 

To takie świetlówki po lifcie . Ważna jest długość np. różnią się kilkoma centami Stare T8 średnica 26mm mają długość 90cm i dają 30W , a nowe T5 16mm mają 85cm i dają 39W. Jedne oprawy do drugich nie będą pasować

 

No to muszę pomierzyć. Wczoraj się przyglądałem i sa te "cienkie" z tego co kojarzę.

 

 

Tu znowu akwarystyka poszła zdrowo do przodu kubełkowy zewnętrzy czyście wodę biologicznie z azotanów i azotynów , fosforanów i innych pierdół drugi wewnętrzny czyści wodę mechanicznie. Przy takim baniaku oba są potrzebne będziesz miał mniej roboty

 

To muszę dokupić w takim razie zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze nie wiedziałem,ze na forum samochodowym jest taki wątek.

Pochwalę się swoim:roll

 

akw2.jpg

 

Coś pokiełbasiłem,nie umiem tu dodawać zdjęć:nie

Aktualnej fotki nie pokażę :P zaniedbałem baniak z powodu poszukiwań auta.

akw1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumie, widzę że masz piasek i jakieś specjalne podłoże do roślin, można tak mieszać oba różne podłoża? Miałbym w planach tak zrobić po części u siebie, gdyż marzy mi się trawnik a na żwirze parvula nie dała rady. Poza tym, piękne zdrowe akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,moje podłoże to totalny mix.Wygląda to tak-nowa i używana Ada Amazonia/Pro soil/ziemia osmocote(10l)/żwir/kulki gliniano torfowe/laterit/piach/Ferka Rosetta.Piasek jest tylko w prawym rogu,taka"plaża"dla kirysków.

Akwarium to moja pasja(która obecnie przez zakup auta została zaniedbana). Także w tym zakresie trochę wiedzy mam.

Niestety jestem motoryzacyjnym laikiem i próbując coś czytać tu na forum najczęściej robię takie oczy :zeco

Kiedyś miałem baniak na żwirze(+podsypka z ziemi) i Parvula też rosła.Podłoże to bardzo ważny element lecz nie jedyny.

Ważne jest też oświetlenie,CO2,nawozy i dbałość o akwarium.Poza tym ta roślinka lubi dosyć częste przycinanie.

Jak potrzebujesz jakiejś rady akwarystycznej(roślinne) to wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności