Skocz do zawartości
Kapitan Bomba

2 anteny obok siebie - CB i FM

Rekomendowane odpowiedzi

a tej tektury nie możesz wyciąć np. nożem do tapet albo jakimś dłutkiem bo i tak po założeniu podsufitki nie będzie tego widać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ten "króciak" jest przykręcony tylko do zdjęć

miałem taką canvę w firmowym aucie dopóki się nie złamała jak dostała gałęziami... kompletnie sobie to nie radziło, dlatego napisałem że to guano. Co planujesz tam założyć? Jaki model dokładnie? Pod dwumetrową mam nadzieję że porządny kawałek blachy podłożyłeś od spodu żeby wzmocnić dach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakiś kawałek blachy będzie trzeba zamontować, ale też będzie trzeba zapewnić dobre połączenie elektryczne tej blachy z dachem aby antena miała dobrą masę. A ta tektura niespecjalnie daje się wycinać nożem do tapet :P Spróbuję dłutkiem, wyglądem się zupełnie nie przejmuje bo podsufitka zasłoni tak jak to kolega Winiak słusznie zauważył :)

A antena jaką planuję docelowo założyć to Sirio Megawatt 4000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz fotke tej tektury, ja w b5 mialem taki jakby filc, zdarlem go co sie dalo a potem walczylem miniszlifierka z kamieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale też będzie trzeba zapewnić dobre połączenie elektryczne tej blachy z dachem aby antena miała dobrą masę.

masę zawsze możesz podciągnąć dodatkową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Qdlik, czyli mogę zamontować blachę do której dolutuję przewód i podłączę ten przewód do karoserii np pod jakąś śrubę ? W ten sposób będzie taki sam efekt jakby antena brała masę bezpośrednio z blachy dachu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie Kapitanie ;) sam mam poprowadzoną dodatkową masę ze śrubki przy tylnej lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qdlik, to już wiem co i jak :)

Rainman777, Ty nie masz dodatkowej masy bo masz masę bezpośrednio z dachu, ale Twoja antena to króciak i nie wymaga dodatkowego usztywnienia dachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa a długość anteny to raczej nie ma znaczenia :). Jakiś czas śmigała ML145 bez metalowej wzmacniającej podkładki , dach cały i zdrowy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masa nie ma znaczenia jak o długość anteny chodzi, ale długa antena wymaga usztywnienia dachu :)

ML145 jaką ma długość ? Bo chyba nie 2m :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ML145 jaką ma długość ? Bo chyba nie 2m

145 cm wcześniej śmigał Texas na relingu 208cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie do mojej President Alaska, która obecnie śmiga na podstawie magnesowej na dachu mojego Audi 80 B3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcześniej śmigał Texas na relingu 208cm

na relingu to nie to samo.. ;) dlaczego zmieniłeś antenki z Texasa poprzez Mlkę na tego króciaka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem króciaki są do bani :/ Widoczna na zdjęciach Canva to była moja pierwsza antena, kupiona wraz z podstawą magnesową. Jeździła kilka mc na Audi i została zastąpiona Alaską zamontowaną na uchwycie klapy bagażnika. Gdy kupiłem Passata Canva poszła na dach Passka z podstawą magnesową, teraz przy remoncie wyleci i zamontowane zostanie Sirio Megawatt 4000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MLka była pierwsza potem Texas. Znudziło mi się składanie anteny przed wjazdem do garażu ;) ,więc wleciał taki króciak. Ogólnie nie polecam :( . W aglomeracji śląskiej jest takie nasycenie mobili , że spokojnie daje rady na spoty wystarcza , więc nic dłuższego mi nie potrzeba ( MLka dalej leży dalej w garażu ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 160 cm na dachu, bez dodatkowego wzmocnienia-z dachem nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 2m to całe 40cm więcej :) Choć Sirio Megawatt 4000 ma dość elastyczny promiennik więc nic nie powinno się stać z dachem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój performer na klapie strasznie pracuje bez wzmocnienia od spodu.. Szkoda że jak go montowałem to wiedzy brakowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności