Skocz do zawartości
macieek

Silnik 2.0 TDI BGW gwałtownie zgasł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam B5FL 2.0 TDI BGW. Ostatnio po skończonej jeździe, przegazowałem samochód na postoju, po czym gwałtownie zgasł. W ogóle nie chce odpalić, rozrusznik nie kręci, akumulator ok, rozrząd ok, diagnostyka commanderem nic nie wykazała, jutro sprawdzę jeszcze vag-comem. Podejrzewam problemy z wałem korbowym, korbowodem lub tłokami, ew zawory. Jakieś sugestie co sprawdzić? Dodam jeszcze, że na każdym biegu od 2 próba "na pych" nie daje żadnego efektu, zero ruchu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDI na pycha? To się może źle skończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawostka - może pomocna przy diagnozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy diagnozie na pewno nie ale jak nie chcesz silnika uszkodzić to bierz "na pych". Ogólnie jak brałeś na pycha też silnik blokował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego... Zrzucasz przód auta... ewentualnie od spodu samochodu klucz na wał korbowy i próbujesz nim przekręcić. Jesli jednak przy próbie na pych nic się nie przekręcił to nie masz kolego głowicy albo korby.......

 

 

 

 

iiiiiiiiiiii... Przygotuj sie na najgorsze... nowy silnik.

Edytowane przez mnichu
błąd ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kolegi od razu ;) , trzeba to dobrze zdiagnozować sprawdzić czy wał się obraca, jeżeli nie no to trzeba niestety rozbierać po kolei wszystko i szukać przyczyny, mnichu może mieć rację z tą korbą choć ja skłaniałbym się do tego że się zatarł na panewkach korbowodowych, znam parę takich przypadków w bliżniaczych 2-litrówkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogła złapać panewka miałem to samo tylko podczas jazdy, tylko dzień wcześniej moja kobita jechała kawałek z kontrolką oldruck motor aus. Była jakaś przygoda z olejem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej panewka, zdarzało się już tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności