Skocz do zawartości
Domely

Szyberdach - awaria???

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

ostatnio mój szyberdach chyba zwariował. Podczas jazdy i nie tylko np. po otworzeniu auta lub chwile po zamknięciu sam się otwiera i zamyka albo tylko otwiera albo tylko zamyka (jak jest otwarty).

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Co mam zrobić?

Chciałbym uniknąć sytuacji kiedy będzie lało albo -20 stopni a on się bedzie otwierał.

A może jest jakiś bezpiecznik tylko od szyberdachu to bym go wyciągnął i na szybko po kłopocie...?

 

Pozdrawiam

Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc może wilgoć sie gdzies dostała i elektryka wariuje. Miałem kiedys podobny problem w golfie w okresie jesienno zimowym, otwierajac auto z pilota opuszczały sie wszystkie szyby w doł (moduł nawet nie obsługiwał opcji otwierania szyb z pilota). Najgorzej było gdy przyszedl pierwszy mroz i snieg bo otwierajac auto snieg wpadał mi do srodka. Suszarką wysuszyłem miejsce gdzie znajduja sie wszystkie moduły i bezpieczniki do tego kupiłem pochłaniacz wilgoci i problem zniknał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podpowie gdzie znajduje się bezpiecznik do szyberdachu i czy on jest tylko do szyberdachu czy obsługuje coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko do szyberdachu.

 

Nr 33 (20A), skrzynka po lewej stronie deski, 3'ci rząd od dołu, 2'gi bezpiecznik od lewej.

 

http://imageshack.us/f/387/bezpieczniki1.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/242/bezpieczniki2.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam czasami dziwne dźwięki kolo szyberdachu jakby się otwierał sam ale się nie otwiera.Jakby dziwek silniczków zauważyłem to kilka razy w czasie jazdy.Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz (po zimie) szyberdach się otworzył (uchylił) i nie chce się zamknąć... Tzn. jak próbuje go zamknąć to opada do połowy i znów się otwiera bez względu na położenie pokrętła. Czy ktoś z czymś takim się spotkał? Co robić?

 

 

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  też coś podobnego, tzn. czasami z pozycji otwartej, jak przekręcam pokrętło na 0 to zamyka się do połowy i od razu otwiera się do końca. Za którymś razem załapie i zamknie się.

Chętnie się dowiem gdzie leży przyczyna.

 

Inny problem jaki mam to to, że w sezonie wiosna-jesień (nigdy w zimie) samoczynnie uchyla się szyber czasami mocniej, czasami minimalnie. wykonuje nierównomierne szybkie ruchy uchylania i zamykania... Ktoś miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ale teraz po prostu się uchylił i nie chce sie zamknąć. Jak próbuje go zamykac to idzie w dół do pewnego momentu i odbija do góry jakby go coś blokowało...

Może ktoś wie jaka jest przyczyna??? Albo jak go jakimś sposobem zamknąć i np wyjąć bezpiecznik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - okazało się że padnięty jest silnik. Trzeba było sposobem zamknąć dach i odłączyć zasilanie silnika (żeby został zamknięty).

Rozwiązaniem docelowym jest wymiana silnika na nowy.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyjęciu bezpiecznika wywala jakieś błędy na FIS?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności