Skocz do zawartości
vipereeek

Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko temat nieaktualny dogadałem się już z forumowiczem z Legionowa :) Dzisiaj lub jutro podjade i po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sam udało sie ;) niestety nie mam kompa wiec nie mam jak sprawdzić czy cos sie poprawiło ale rzeczywiści dźwięk jest troszkę łagodniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po zastosowaniu preparatu :)

 

PRZED:

1png_aqxxnpp.png

 

PO:

2png_aqxxnpr.png

 

MOJE ZDANIE: Działa, jak na taka cenę, to działa. Widać po zdjęciach, na BIP'y nie patrzeć :hyhy bo to inna bajką :) Silnik na wolnych równiej pracuje, kultura pracy na + :hurra

Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jestem po czyszczeniu preparatem Liqui Moly - 500ml nr. 2666

Korekty przed:

0,5 / -0,3 / 0,6

 

Korekty po:

0,42 / -0,09 / 0,38

 

Filterek koszt: 4 zł

IMG_20170526_180910.jpg

 

IMG_20170526_111034.jpg

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka

Jestem po czyszczeniu preparatem Liqui Moly - 500ml nr. 2666

Korekty przed:

0,5 / -0,3 / 0,6

 

Korekty po:

0,42 / -0,09 / 0,38

 

Filterek koszt: 4 zł

[ATTACH=CONFIG]153360[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]153356[/ATTACH]

 

 

Witam, napisz jak poprawiła się kultura pracy silnika po tym zabiegu ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepie bez zmian. Nie odczuwam czy jest lepiej czy gorzej. W korektach tylko widać że jest inaczej:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na klekotanie duży wpływ ma ustawienie synchronizacji wałka rozrządu...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Mam VP :kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klepie bez zmian. Nie odczuwam czy jest lepiej czy gorzej. W korektach tylko widać że jest inaczej:hurra

 

Witam, dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kompletuje wszystkie potrzebne elementy do płukania pompek i nasuwa mi sie jedno pytanie. Czy jeśli mam akurat dwa filtry to jest sens zakładać oba? Tzn jeden na zasilanie a drugi na powrót? Widzę że wszyscy zakładają tylko na zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na czyszczenie u siebie w AFN (110KM)

 

Na Liqui Moly 2666 wydałem 39zł, filtr paliwa kosztował 3,50zł, 2mb węża - 4zł, a słoik rąbnąłem teściowej :what

Opasek na przewody nie stosowałem, bo ciasno weszły na króćce.

Dodatkowo wydałem 2x 1,5zł na nowe cybanty, bo stare opaski rozsypały się przy zdejmowaniu.

 

Czas ok 20 minut, kilkanaście razy przegazowałem. Zużyłem praktycznie cały preparat - pomagał mi szwagier i przechylał słoik żeby jak najwięcej przeszło przez układ i żeby jednocześnie nie zapowietrzyć.

 

Efekt? Delikatnie poprawiły się parametry wtrysków. Pracują minimalnie ciszej, przestało śmierdzieć za samochodem i zmniejszyła się chmura wypadająca z wydechu powyżej 3,5k rpm. Czy czyszczenie miało wpływ na moc? Nie wypowiem się.

 

Jeżeli chodzi o sam filtr użyty do czyszczenia, kupiłem drugi żeby mieć porównanie na jednym zdjęciu:

 

IMG_9732.jpg

 

Opis wydaje mi się zbędny.

 

Zastanawiam się nad powtórzeniem całego procesu.

Edytowane przez dnon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam filterek w AVF po kuracji troche nabral na mocy ale trzeba jeszcze raz zrobic taki zabieg tym razem z Liquid Moly 5154.

20171108_143546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dałem pochodzić chwilkę na jałowym i po pierwszej przegazówce filtr zrobił się ciemny, na koniec kuracji filtr smolisto czarny. Efekt ? Auto nie do poznania, zbiera się jakby się wsiadło do innego wozu i do tego miła niespodzianka bo kierownica przestała się trząść, wcześniej były wyczuwalne drgania. 02829ee2-ae67-4ee9-a602-d5ff093b6b96.thumb.jpg.338ae0f96566b049fcea415c0157087c.jpg18b32502-11bd-4275-8957-cd06ac3d1e3e.thumb.jpg.8e7e7bfeb01d6a90261e40c268bd9c8f.jpge34f1b09-4935-4eea-91f4-6b25c8172161.thumb.jpg.62045d9f5af2d9084e022e4e560a5241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamontowanie dwóch filterków jeden po drugim nie udusi przepływu środka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Z LM 5154 tez tak mozna zrobic czy lepiej do baku wlac? A moze drugi raz uzyc LM 2666?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam patrząc na zdjęcia kolegi Pawła, czy przewód powrotny dla bezpieczeństwa nie lepiej dać do drugiej butelki (jeżli tak można, bo może powrót nie może być puszczony na sucho)? Dać filterek na zasilanie just in case ale jednak ciągnąć nawet z oryginalnego opakowania? Przeczytałem cały wątek i nikt tak nie robił. Patrząc na zabrudzone filterki to skąd mam 100% pewność, że część syfu z powrotu nie dostała się jednak ponownie do pompowtrysków? Ewentualnie jak paliwo będzie w miarę czyste, oczywiście ocenić to można "na oko" (dla potwierdzenia można założyć na powrót drugi filterek będzie lepiej widać) to dopiero wtedy przełożyć wężyk do jednej butelki. Dzięki za podpowiedź, też planuję taki zabieg, środek kupiony, wężyki i filterek muszę dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, można tak zrobić bez problemu, jak piszesz dominik_automat.

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2018 o 21:32, tomek1980 napisał:

Witam, można tak zrobić bez problemu, jak piszesz dominik_automat.

Pozdrawiam.

Dzięki, wszytko kupione, do tego przy okazji będę wymieniał olej, więc zrobię jeszcze płukankę silnika. 3 TDIki PD w domu, kilka już za mną ale na PW, takie zabiegi z ciekawości a może i dostępności takich produktów będę robił po raz pierwszy. 

Edytowane przez dominik_automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2018 o 23:39, StreamHD napisał:

@dominik_automat  Będziesz robił logi przed i po czyszczeniu pompek?

Zrobię prnt Scrn tych podstawowych parametrów z gr 13, 23 i 18, bo to wiem jak zrobić. Dam Ci znać jak tylko zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do baku można wlać ten preparat np.na pół baku całą puszkę wlać, czy nic się nie stanie gorszego? Czy musowo bezpośrednio na wtryski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności