Skocz do zawartości
pawmen

łańcuchy śniegowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

Od pewnego czasu przymierzam się nad kupnem nowych łańcuchów śniegowych na koła 16", 17" Chyba przodującą firmą jest THULE ale...,... Wymagania jakie stawiam na łańcuchy to na pewno samonapinające się oraz łatwy montaż jak i demontaż. Cena jaką chciałbym przeznaczyć to max ale to max 450zł. Jakie polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PEWAG Sportmatik SMX 73. By móc używać łańcuchów w B6 musisz mieć maksymalnie koła 16" i opony 205/55. Tak jest w instrukcji. Inaczej łańcuch może pocharatać nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam duży dylemat. W połowie lutego jadę na narty Czechy, może później Austria; niby nie muszę mieć łańcuchów 'ALE".

Opona 225/45/17 Pirelli WINTER SOTTOZERO™ SERIE II, niby zeszło roczna nówka ale nie używana

 

Problem 1 niby do W8 producent nie zaleca używania łańcuchów - producenci łańcuchów w takich przypadkach piszą, że łańcuchy stosować sporadycznie (żeby wjechać pod górkę, jechać tam gdzie znaki nakazują). Znalazłem kilka modeli PEWG'ów (SPORTMATIK SMX 73 AUTOMAT, Servo Sport 7 mm, te niby pasują ale mam się kontaktować z producentem auta bo nie odpowiadają za uszkodzenia).

 

Problem 2 wielu z Was powiem że mam 4x4 i powinienem mieć dobre opony to powinienem sobie poradzić. OK może sobie poradzę na drodze, ale jak się ewentualnie tłumaczyć czeskiej, słowackiej czy austriackiej Policji czemu nie mam łańcuchów( nie wiem czy dalej są tak skrupulatni ale kiedyś trzepali auto wujka dobrą godzinę bo najpierw nie umieliśmy znaleźć apteczki, potem klucza do kół i się chłopcy rozkręcili; temat chyba znany).

 

Znam mój ułański charakter i na 99% gdzieś się wpieprzę i zakopię - zasada mam 4x4 to dam radę i przelecę ( linkę mam zawsze przy sobie, "ALE" jak będzie to odludzie to może łańcuch pomoże).

Co byście zrobili, polecili. W środę zadzwonię jeszcze do VW i spytam się ich o opinię, ale nie sądzę żeby mnie oświecili.

 

A najważniejsze, nie chciałbym/ i pewnie nie będę, targać na łańcuchach przez większą części drogi tylko mieć spokojne sumienie, a zarazem pewność że jak je założę to się nie rozlecą. Ryzykować i kupować, olać temat, a może 'KTOŚ' w okolicy ma łańcuchy na 17"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś ma i używał łańcuchy śniegowe typu K-Summit w Passacie?

Bardzo cenne będą uwagi praktyków.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem te łańcuchy jak kupowałem parę na koła 18".

 

Mają mniejszą skuteczność od zwykłych, zajmują bardzo dużo miejsca, są parszywie drogie. Filmy na youtube nie będące reklamami pokazują też że nie są wcale szybsze w montażu od zwykłych.

100% plus to na pewno szybszy demontaż (nie trzeba szukać zaczepu z tyłu brudnego koła)

 

Ja kupiłem thule cl-10. Chronią felgę, są cienkie i przyjemne w montażu. Zakładam je w ok. 1 min na stronę.

 

e7e5f3a883ec0468med.jpg

Edytowane przez infoset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zależy to od patrolu, ale w Alpach są miejscowości gdzie stoi patrole zajmujące się tylko i wyłącznie łańcuchami i rodzajem opon. Przechodziłem taka kontrolę wielokrotnie, bo dojeżdżaliśmy codziennie do takiej miejscowości. Policjant sprawdzał czy opony są zimowe i czy są łańcuchy lub 4x4. Nigdy nie założyłem łańcuchów, a pchałem już śnieg prawie po lampy. Musiałem dorobić alu płyte pod silnik bo plastikową połamałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was zakładał łancuchy śniegowe na opony 215x55 R16 W Passacie B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja.

Mam dokładnie takie koła i do nich dokupiłem k-summity. Z racji brak u śnieguu wypróbowałem je w piaskowni.

Pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawują się bardzo ładnie, nic nie obciera ani nie haczy. Gdyby tak nie było, to ostrzegł bym wszystkich na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy śniegowe plus szybka jazda to pomyłka, niezależnie od firmy na jaką się zdecydujesz, jeżeli już zakładasz łańcuchy to samo za siebie świadczy o tym iż sytuacja na drodze nie jest dobra- oblodzenie plus podjazdy, więc gdzie tu mowa o szybkiej jeździe? To raczej nie wchodzi w grę. Do 450zł spokojnie znajdziesz łańcuchy Thule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności