Skocz do zawartości
zdun_VW

Zamek w tylnej klapie kombi - nie zamyka

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów o zamku w klapie mnóstwo, ale żaden nie pasował do mojego problemu, a mianowicie...

Otworzyłem klapę tak normalnie, standardowo, jak zwykle, ale już jej nie mogę zamknąć. Wygląda to tak jakby zamek nie chciał zablokować się na ryglu, klapa odbija. Nie wiem co mogło się zepsuć, na FISie pokazuje że klapa otwartą, jak ją "zamknę" to komunikat gaśnie, podniosę do góry, pokazuje prawidłowo, że klapa otwarta. Centralny nie reaguje, zamyka wszystkie drzwi oprócz klapy. Cóż tam takiego mogło się zepsuć. Cały mechanizm zamka ?

 

Jeśli jednak ktoś poruszał już taki problem to proszę o doklejenie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż zamka w klapie tylnej jest banalnie prosty, po prostu się do niego dobierz :-) U mnie było dokładnie tak samo, wymieniłem zamek na używany z innej klapy wraz z siłownikiem i wszystko śmiga aż miło. Możliwe że właśnie ten siłownik Ci padł, albo się zablokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zamek nie jest taki drogi, ale już za siłownik trochę krzyczą na allegro. Dzisiaj może rozbiore klapę to będę wiedział wiecej. Nie mogłem jej wczesniej rozebrac, bo nie wiedzialem o śrubach w ych uchwytach d zamykania klapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak zamek w klapie nie zamykał to pomogło czyszczenie mikrowyłacznika w klapie , a działa ci zamykanie z kluczyka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie działa. Jak chcę zamknąć klapę to zamek wogóle nie zaskakuje na tym ryglu. Jak ją domknąłem i spróbowałem kluczykiem przekręcić żeby zamknąć to też nic.

Zamek nie chce w ogóle zaskoczyć, ale nie zamek centralny, że nie zamyka mi klapy tylko TO COŚ nie chce na ryglu się "zatrzasnąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc rozebrałem właśnie klapę i....

Tak jak na załączonych zdjęciach, ta kulka na lince jest jak dla mnie w dziwnym nie swoim położeniu. tzn. ten ruchomy element koło niej mam wrażenie, że powinien być inaczej. No i siłownik tak jakby nie był wysunięty. Tak jak widać na ostatnim bodajże zdjęciu, jak odczepie linkę przy zamku i jest ona luźna to klapę mogę zamknąć, zamek zaskoczy na ryglu no ale jedynym sposobem otwarcia jest wejście przez bagażnik i pociągnięcie tej linki :)

Na logikę, wychodzi na to, że padł ten mechanizm z siłownikiem, ale może ktoś ma jakiś pomysł, sugestie, że to na pewno to. Może da się to naprawić. Wiadomo, kupić ten mechanizm na Allegro za 130 zł to nie problem, tylko, żeby na 100% była to ta usterka :)

DSC_0416.jpg

DSC_0417.jpg

DSC_0418.jpg

DSC_0419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, s

 

ja mam następujący problem: podczas jazdy komputer cały czas piszczy, że klapa jest otwarta (pikanie + komunikat)

dzis rozebrałem prawe nadkole od środka (tam gdzie gaśnica) i wyciągnąłem czary kabel (dołączone zdjęcie)

czy to może jest z tym związane ?

 

pozdrawiam IMG_2233.jpg

 

passat B5, 130 km, kombi, 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód, który wyciągnąłeś jest od jakiejś anteny. Skoro piszczy, że otwarta, to trzeba dojść do zamka od środka, wypiąć wtyczkę z zamka. Jak zgaśnie, to mikrostyk w zamku, jak nie, to zwarcie na przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze temat

 

Jakis czas temu rozladowywalo mi cos dosyc czsto akumulator, wybralem się w koncu do mechanika i padla diagnoza - nie gasnie lampka w bagazniku. Rozwiazaniem bylo poprostu jej wyciagniecie. W tamtym momencie z powodu potzeby jak i funduszy uznalem ze swiatlo mi jest nie potrzebne i poprzestalem na tym rozwiazaniu.

 

Postanowilem sie jednak uporac z problemem.

Jedynym objawem jaki jest to to, ze nie gasnie swiatlo w bagazniku. Czujnik otwarcia klapy dziala (wyswietla sie lampka otwartych drzwi przy kierownicy), klapa zamyka sie wporzadku, zamek rygluje sie poprawnie, za równo z przy uzyciu kluczyka jak i innymi sposobami, jedynie to swiatlo. Czy na potrzeby zapalania się swiatla jest oddzielny mikrostyk w zamku ??

Moze ktos podpowie jak rozwiazac problem.

 

mój typ nadwozia to sedan, rocznik 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdun VW co wyszło z tym zamkiem bo mam taki sam problem co na.twoim zdjęciu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuty był ten siłownik widoczny na pierwszym zdjęciu po prawej stronie. Po wymianie zamek działał elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2018 o 12:18, zdun_VW napisał:

Zepsuty był ten siłownik widoczny na pierwszym zdjęciu po prawej stronie. Po wymianie zamek działał elegancko :)

ten biały po prawej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten biały po prawej stronie to jest właśnie siłownik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności