Jump to content
zdun_VW

Zamek w tylnej klapie kombi - nie zamyka

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP)
    Rok prod: 2007

Tematów o zamku w klapie mnóstwo, ale żaden nie pasował do mojego problemu, a mianowicie...

Otworzyłem klapę tak normalnie, standardowo, jak zwykle, ale już jej nie mogę zamknąć. Wygląda to tak jakby zamek nie chciał zablokować się na ryglu, klapa odbija. Nie wiem co mogło się zepsuć, na FISie pokazuje że klapa otwartą, jak ją "zamknę" to komunikat gaśnie, podniosę do góry, pokazuje prawidłowo, że klapa otwarta. Centralny nie reaguje, zamyka wszystkie drzwi oprócz klapy. Cóż tam takiego mogło się zepsuć. Cały mechanizm zamka ?

Jeśli jednak ktoś poruszał już taki problem to proszę o doklejenie tematu

Samochód: B5(3BG) 2.5 TDI V6 180KM 4x4
    Rok prod: 2004

Demontaż zamka w klapie tylnej jest banalnie prosty, po prostu się do niego dobierz :-) U mnie było dokładnie tak samo, wymieniłem zamek na używany z innej klapy wraz z siłownikiem i wszystko śmiga aż miło. Możliwe że właśnie ten siłownik Ci padł, albo się zablokował.

sam zamek nie jest taki drogi, ale już za siłownik trochę krzyczą na allegro. Dzisiaj może rozbiore klapę to będę wiedział wiecej. Nie mogłem jej wczesniej rozebrac, bo nie wiedzialem o śrubach w ych uchwytach d zamykania klapy :)

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
    Rok prod: 2002

mi jak zamek w klapie nie zamykał to pomogło czyszczenie mikrowyłacznika w klapie , a działa ci zamykanie z kluczyka ??

też nie działa. Jak chcę zamknąć klapę to zamek wogóle nie zaskakuje na tym ryglu. Jak ją domknąłem i spróbowałem kluczykiem przekręcić żeby zamknąć to też nic.

Zamek nie chce w ogóle zaskoczyć, ale nie zamek centralny, że nie zamyka mi klapy tylko TO COŚ nie chce na ryglu się "zatrzasnąć"

Tak więc rozebrałem właśnie klapę i....

Tak jak na załączonych zdjęciach, ta kulka na lince jest jak dla mnie w dziwnym nie swoim położeniu. tzn. ten ruchomy element koło niej mam wrażenie, że powinien być inaczej. No i siłownik tak jakby nie był wysunięty. Tak jak widać na ostatnim bodajże zdjęciu, jak odczepie linkę przy zamku i jest ona luźna to klapę mogę zamknąć, zamek zaskoczy na ryglu no ale jedynym sposobem otwarcia jest wejście przez bagażnik i pociągnięcie tej linki :)

Na logikę, wychodzi na to, że padł ten mechanizm z siłownikiem, ale może ktoś ma jakiś pomysł, sugestie, że to na pewno to. Może da się to naprawić. Wiadomo, kupić ten mechanizm na Allegro za 130 zł to nie problem, tylko, żeby na 100% była to ta usterka :)

DSC_0416.jpg

DSC_0417.jpg

DSC_0418.jpg

DSC_0419.jpg

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 90KM (AHH)
    Rok prod: 1998

Witam czy zamek z passata B5 3b sedan pasuje do passat B5 kombi 3b

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2001

witam, s

ja mam następujący problem: podczas jazdy komputer cały czas piszczy, że klapa jest otwarta (pikanie + komunikat)

dzis rozebrałem prawe nadkole od środka (tam gdzie gaśnica) i wyciągnąłem czary kabel (dołączone zdjęcie)

czy to może jest z tym związane ?

pozdrawiam IMG_2233.jpg

passat B5, 130 km, kombi, 2001

Samochód: B5(3BG) 2.5 TDI V6 180KM 4x4

Przewód, który wyciągnąłeś jest od jakiejś anteny. Skoro piszczy, że otwarta, to trzeba dojść do zamka od środka, wypiąć wtyczkę z zamka. Jak zgaśnie, to mikrostyk w zamku, jak nie, to zwarcie na przewodach.

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)

Dzięki za info.

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)

Odswierze temat

Jakis czas temu rozladowywalo mi cos dosyc czsto akumulator, wybralem się w koncu do mechanika i padla diagnoza - nie gasnie lampka w bagazniku. Rozwiazaniem bylo poprostu jej wyciagniecie. W tamtym momencie z powodu potzeby jak i funduszy uznalem ze swiatlo mi jest nie potrzebne i poprzestalem na tym rozwiazaniu.

Postanowilem sie jednak uporac z problemem.

Jedynym objawem jaki jest to to, ze nie gasnie swiatlo w bagazniku. Czujnik otwarcia klapy dziala (wyswietla sie lampka otwartych drzwi przy kierownicy), klapa zamyka sie wporzadku, zamek rygluje sie poprawnie, za równo z przy uzyciu kluczyka jak i innymi sposobami, jedynie to swiatlo. Czy na potrzeby zapalania się swiatla jest oddzielny mikrostyk w zamku ??

Moze ktos podpowie jak rozwiazac problem.

mój typ nadwozia to sedan, rocznik 2001

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)

Kolego zdun VW co wyszło z tym zamkiem bo mam taki sam problem co na.twoim zdjęciu 

Zepsuty był ten siłownik widoczny na pierwszym zdjęciu po prawej stronie. Po wymianie zamek działał elegancko :)

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM)
    Rok prod: 1999
    Dnia 1.02.2018 o 12:18, zdun_VW napisał:

Zepsuty był ten siłownik widoczny na pierwszym zdjęciu po prawej stronie. Po wymianie zamek działał elegancko :)

ten biały po prawej stronie?

Samochód: B5(3BG) 2.8 V6 193KM (AMX) 4x4
    Rok prod: 2005

Tak, ten biały po prawej stronie to jest właśnie siłownik.