Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Automatyczne Światła Drogowe - Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego moda jest wymagana szyba z kamerą czy wystarczy tylko wspomiane lusterko?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w B6 była tylko "duża kamera" - do Lane Assist jak dobrze kojarzę. W przypadku B7 były dwie wersje - mała, mocowana na szybę od czujnika deszczu/światła (RLS) oraz duża pod asystentów. Pytanie dotyczy tej małej - jak na początku tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z tym co przeczytałem w B6, bez zmiany na BCM i na manetki z "momentary switch" (która nie zadziała na Bordnetz jak dobrze widzę, chyba że ustawia się to w B6 gdzieś indziej) Light Assist nie uruchomi się?

Na zwykłej manetce też działa Light Assist, ale forum golf'a 6 masz opis jak zwykłą przerobić na Momentary Switch

W Gateway mam opcję uruchomienia "urządzenia" 20 - czyli jakaś tam furtka jest ale co trzeba mieć aby to uruchomić w B6 bez wymiany połowy elektryki. Strona gdzie był do kupienia jakiś magiczny moduł nie działa i w Internecie brak większej ilości informacji na ten temat, niestety. Chyba, że jak zwykle źle szukam.

W gw 3c0 od H była możliwość zaznaczenia kanału 20. Z tego co pamiętam to u bronkena był wymóg żeby mieć gw min H i bordnetz'a AB lub AC żeby ten moduł zabangał. Ale tak jak piszesz strona już nie działa i nie kupisz tego modułu. Tak więc zostaje tylko swap bordnetz'a na BCM...

W tym temacie https://forum.vw-passat.pl/threads/125423-30-bitowy-bordnetz-3C8-Jakie-ma-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-Opcje/page12

greg szukał pomocy i rozwiązania, ale nie znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordnetz 3C8...AB/AC czy 3C0...AB/AC? Musiałbym więc wymieniać Borda...

 

Temat widziałem ale nic nie wnosi ani nie wyjaśnia, a szukanie informacji na moto-talk.de jest o tyle trudne (dla mnie), że jest mój "ulubiony" język obcy. Nawet translator google'a go często nie trafi w zrozumiały sposób. W Passacie CC była taka opcja czy dopiero w B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bordnetz 3C8...AB/AC czy 3C0...AB/AC? Musiałbym więc wymieniać Borda...

3C8, ale jak już mówiłem tylko jeżeli posiadasz specjalny moduł.

Temat widziałem ale nic nie wnosi ani nie wyjaśnia, a szukanie informacji na moto-talk.de jest o tyle trudne (dla mnie), że jest mój "ulubiony" język obcy. Nawet translator google'a go często nie trafi w zrozumiały sposób.

Na moto-talk.de był temat ale został usunięty, wdużo było w nim wyjaśnione.

W Passacie CC była taka opcja czy dopiero w B7?

Było to w cc, ale dopiero w tym co miał zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak czy inaczej było to tylko z BCM ;)

Swoją drogą ciekawe czemu usunięto ten temat, szkoda (może ktoś ma kopię?). Na BCM'a nie mam póki co ochoty (ani aż takiego parcia na mody gadżetowe) więc zostawię tak jak jest ewentualnie kupię takie lusterko na zaś jeśli trafi się w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak czy inaczej było to tylko z BCM ;)

Swoją drogą ciekawe czemu usunięto ten temat, szkoda (może ktoś ma kopię?). Na BCM'a nie mam póki co ochoty (ani aż takiego parcia na mody gadżetowe) więc zostawię tak jak jest ewentualnie kupię takie lusterko na zaś jeśli trafi się w dobrej cenie.

 

Zamontuj lusterko z kamerą od Golfa 6 i z 3c8 będzie działać Light Assist

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez DarkFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę milczy - to pozwolę sobie odświeżyć przepisując raz jeszcze posta, gdyż nie chcę zakładać nowego tematu dla jednego pytania ;)

Czy jest ktoś na tym forum, kto miał styczność z tym magicznym modułem FLA z "bronken.de"?

 

Co do B6, dotarłem okrężną drogą do oryginalnego tematu usuniętego z motor-talk.de.

 

Poniżej ustalenia w skrócie (przetłumaczone):

Cytuj

Elementy wymagane:

- lusterko fotochromatyczne (czyt. szyba z czujnikiem deszczu/zmierzchu)

- CAN Gateway z końcówką H+(dla aut bez ACC) lub z końcówką G+ (dla aut z ACC)

- Bordnetz 3C8

 

Potrzebne części:

Cytuj

1x  4B0 971 834

3x 00 979 017 A

1x  8K0 971 833

4x  000 979 034 A

1x  5K0 858 548 A 9B9

1x  5K0 858 547 A 9B9

 

 

Inne:

1x taśma izol. tekstylna (np. 000 979 950)

Lutownica, cyna, opaski... i VCDS.

 

Pinout - to samo co w pierwszym poście tylko inaczej opisane wiec nie przepisuje.

 

Instalacja i kodowanie:

Cytuj

Ustawić dostępność lustra z kamerą (Ster. 20) w CAN Gateway (Ster 19): bajt 6, bit 6

W Bordnetz, byte 26. Bit 5-6 ustawiony na "Nowa wersja z FLA".

 

Całość do wyszukania na https://web.archive.org/ - należy wpisać adres: "http://www.motor-talk.de/blogs/shanny/fernlichtassistent-fuer-passat-b6-3c-cc-aus-passat-b7-golf-vi-t3898509.html", wybrać rok 2012 i jedną z pierwszych dat. Tak czy inaczej nic ciekawego tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja z lane assist będzie miała kamerę ? kodował ktoś w B6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 z Lane Assist jest kamera jednofunkcyjna - ma tylko funkcję asystenta utrzymania pasa ruchu.

Dopiero auta z BCM miały możliwość adaptacji kamery wielofunkcyjnej obejmującej następujące funkcje:
- Lane Assist (jak wyżej),
- Light Assist (Highbeam Assist -  czyli uruchamianie świateł drogowych co opisano w powyższym wątku, wtedy nie ma kamery w stopce lusterka lub Dynamic Light Assist - w autach ze specjalnymi reflektorami, z odpowiednimi soczewkami oraz przesłonami gdzie istnieje możliwość "wycinania" światłem obiektów przed autem),
- Sign Assist (rozpoznawanie znaków).

Bez zmiany na odpowiedni BCM, oraz modyfikacji mocowania na szybie (lub wymiany szyby na tą z B7, bo kamery mają chyba inne mocowania) nie da się tego zaadaptować. Przynajmniej ja nie znalazłem nigdzie takiej możliwości.

Edit:

Odświeżę, bo może kogoś to zaciekawi.

Widok na okno VAS dla Passata B6, rocznik modelowy 2010 z silnikiem CAXA:

VAS_CAXA.thumb.jpg.b71b4afae6cac6627e199ebed0f29cf2.jpg

Jaki widać, VAS przewiduje obecność modułu 20 / J844... zdurniałem. Nie mam niestety głowicy VAS5054A jedynie tą aplikacje sobie zainstalowałem z ciekawości.

Ktoś się może do tego "znaleziska" jakoś odnieść? Czyżby jednak w Bordnetz dało się to ustrojstwo zakodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 19:01, radekrp90 napisał:

(lub wymiany szyby na tą z B7, bo kamery mają chyba inne mocowania)

Kamery 3c0 i 3aa mają inne mocowanie, 3aa jest większa i nie pasuje pod szybę pod kamerę B6, musi być pod B7

 

Dnia 23.11.2017 o 19:01, radekrp90 napisał:

Jaki widać, VAS przewiduje obecność modułu 20 / J844... zdurniałem. Nie mam niestety głowicy VAS5054A jedynie tą aplikacje sobie zainstalowałem z ciekawości.

Ktoś się może do tego "znaleziska" jakoś odnieść? Czyżby jednak w Bordnetz dało się to ustrojstwo zakodować?

Nawet gateway przewiduje adres 20 z 2008 roku, jednak na bordzie nie da rady tego zakodować, w temacie o bordzie 3c8 jakiś greg pisał, że próbował, ale nic z tego nie wyszło.

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wolfe napisał:

Nawet gateway przewiduje adres 20 z 2008 roku, jednak na bordzie nie da rady tego zakodować, w temacie o bordzie 3c8 jakiś greg pisał, że próbował, ale nic z tego nie wyszło.

To wiem, że Gateway to ma w swoich opcjach. Czytałem również tamte posty. Dziwi mnie jednak, że od rocznika 2009 VAS przewiduje ten moduł w Passacie 3C. Może VCDS'em nie da się tego uruchomić, a VAS'em już tak? Taka teoria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zabieram się za montaż.

Lusterka trochę się różnią (sharan). Kształtem i trochę kolorem. Ale co mi tam. Ważne żeby działało.

20180129_174301.jpg

Wszystko gotowe. Nawet działa. Kostka 8 pin nie była potrzebna. Stare lusterko było na kostce 8 pin, więc wystarczyło wyjąć jeden pin i dołożyć can-h i can-l. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy Paseratii w TDI. Tym co dłubali w asystentach - gratuluję owocnych prac.

Piszę z prostym pytaniem. W swoim pasku (B7 2013r.) posiadam zainstalowaną kamerę asystentów, aktywnego asystenta pasa ruchu oraz asystenta znaków. Natomiast brakuje m.in. możliwości aktywacji asystenta odpowiadającego za automatyczne światła drogowe. Czy w tym przypadku przeróbka będzie sprowadzała się do kodowania? Czy niezbędna jest podmiana/przeróbka manetki świateł? Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kodowanie, manetki sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montazu, poszlo gladko wszystko dziala. 

Nie mam lusterek zewnetrznych przyciemnianych I dlatego w kostce 6pin mialem dwa wolne miejsca. Wsadzilem tam can l + h I zmienilem gniazdo w nowym lusterku z 8 na 6 pin.

Pozdrawiam

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jak jest u was z działaniem tzn. przełacznik świateł w pozycji AUTO wszystko ok natomiast po przełączeniu w pozycję światła drogowe lusterko nie "sciemnia" się a po zapaleniu lampki "ściemnia" tak ma być??

Lusterko 5K0 857 511 B

Edytowane przez mcaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek zauwazyłem że są dwa typy mocowań . czy takie z CC i Sharana podchodzą do B7 czy muszę kupować z B7 co koszt takiego jest 2x większy niż CC i Sharana ? Wiem że dłuższym plastikiem się różnią i obudową kamerki też .Jakis sposób jest dobry aby podważyć plastiki lusterka aby ładnie wyjąć je ? 

 

Passat B7

a79bec1b4ff5933731126da67264.jpg

 

Passat CC\Sharan itp

seat_alhambra_2012_backspegel_inv��ndig_elektrisk.jpg

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności