Skocz do zawartości
tom-998

[Instrukcja] Automatyczne Światła Drogowe - Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Lusterko z kamerą podejdzie do passata CC MY2011 ?

podejdzie

 

chyba się niczym nie różnią?

konstrukcyjnie chyba tak, pewno mają inny soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passata b7 2012 z ledami i xenonami doswietlajacymi zakrety, dzis dzwonilem do serwisiu VW odnosnie doposażenia auta w Dynamic Light Assist. Odpowiedz jaka otrzymalem troche mnie zaszokowała. Mianowice uslyszalem, ze nie ma takiej mozliwosci dolozenia systemu, poniewaz jest to zbyt skomplikowane urzadzenie. Widzac po instrukcji kolegi nie jest to zbyt skomplikowane. Problemem jest to, ze passat jest jeszcze na gwarancji i lepiej nie ingerowac samemu :-(

 

Co prawda tutaj jest opis Light assist a ty pytałeś w Aso o Dynamic LA ale sprawdź jakie masz lampy. Jedne opisane sa jako reflektor ze światłem kierowanym 3AB941753 a drugie jako lampa wyładowcza z dynamiczną regulacją świateł drogowych -3AB941043. Mogą różnić się przesłoną/przesłonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lusterko( końcówka B) z kawałkiem wiązki , i we wiązce jest tylko 5 kabli brakuje pinu 4 i 5 według rozpiski. lusterko zdemontowane z golfa czyżby piny 4 i 5 były zbędne do funkcjonowania kamery?

 

20160315_150142.jpg

20160315_150124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz foto gniazda co jest w lusterku?

ile kabli wychodzi z lusterka do gniazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lusterka wychodzi 7 kabli a z auta do lusterka tylko 5

 

20160315_214913.jpg

20160315_214945.jpg

20160315_215008.jpg

 

Panowie mam problem . W moim cc do lusterka idą tylko 4 kable . 4 i 5 pin są puste( złącze 6pin) . Nie wiem gdzie podłączyć kabel z 3 pinem ze starej kostki do nowej 8 pionowej . W kostce 8 pionowej zostały mi wolne 2 kable( 4 i 5 pin odpowiedzialne za sterownik drzwi kierowcy ) . Póki co podłączyłem pin 3 z kostki 6pin owej do 4 pinu kostki 8 pionowej. A 5 pin pozostał pusty. Z tego co zauważyłem to foto chrom wewnętrzny działa.

 

Co do kamery to.jeszcze nie wiem czy działa bo jest niezakodowana. Wieczorem ogarne.temat kodowania zobaczmy co z tego wyjdzie :)

 

Czytam rozpiskę pinów w grupie VAG i wychodzi na to ze pin 3 starej kostki to pin biegu wstecznego, gdzie go podłączyć w nowym lusterku?

Edytowane przez Mysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak poszło z kodowanie bo kamera nie działa i dodatkowo pilot przestał otwierać /zamykać. Jutro drugie podejście. Czy ktoś wie czy bez podłączEnia 4 i 5 pinu w kostce kamera będzie działać?

 

Domyślam sie że ten 5 pin w b7 brakujący w moim cc to jest od zewnętrznego lusterka fotochromu , którego u mnie po prostu nie ma. Dobrze myślę?

Edytowane przez Mysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu tutaj

http://www.bronken.de/fla/

 

Nie działa to na bordnetz tylko na bcm. Do bordnetza potrzeba jakiś moduł pokazany na zdj.

 

Tutaj

http://forum.golf6.pl/vw-instrukcje/montaz-light-assist-t921.html

 

Jest podane ze bordnetz z odpowiednim softem.

 

Jaki masz numer modułu 09 bo jestem na tez i zdjęcia mi sie słabo otwierają.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[09] BSG- Wersja sw 2602 WSC 5124 nie wiem czy o to pytałeś?

Dodam że gdy wejdę w [46]centr. Zespół elektr. To otwiera mi się to samo okno co [09]BSG nie wiem czy tak ma być?

Edytowane przez Mysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące kamery w lusterku- czy ta kamera pełni tę samą funkcję co kamera opisana w temacie w warsztacie dot kamery systemów wspomagających kierowcę? Przy kamerze z tego tematu wystarczy zmiana lusterka, przy tamtej trzeba zmieniać szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera w lusterku jest tylko od automatycznych świateł. Kamera w szybie ma więcej możliwości.

 

 

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam tę kamerkę od automatycznych świateł, mam pytanko czy jak jest kamera od systemu wspomagania kierowcy to rozbudowaniu podlega asystent - dynamic light asist? Podobno są 2 lub 3 wersje tych dynamicznych xenonów i korzystają one z kamerki od asystenta linii i znaków?? Może ktoś to potwierdzić? Czy muszę wywalić kamerkę od automatycznych świateł jak założę kamerę asystenta linii?

 

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamere od swiatel automatycznych musisz wymontowac przed zalozeniem kamery do asystentow.

nie moga byc 2 kamery na szybie

jak masz DLA w xenonie to bedzie dzialac, inaczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma info czy kamera będzie działać bez manetki z tzw "miękką" mechaniką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamere od swiatel automatycznych musisz wymontowac przed zalozeniem kamery do asystentow.

nie moga byc 2 kamery na szybie

jak masz DLA w xenonie to bedzie dzialac, inaczej nie

 

A jak to poznać? Jakiś symbol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to poznać? Jakiś symbol?

inny nr lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli auto jest wyposażone w aktywny tempomat, który utrzymuje odległość od poprzedzającego auta, to jest to równoznaczne z posiadaniem automatycznych świateł drogowych czy te dwa układy są od siebie całkowicie niezależne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są od siebie całkowicie niezależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super manual :)

Panie Bimbasz zamontujesz mi razem z tylną klapą elektryczną? :)

proszę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odświeżę, bo wertuję już kilka tematów i już się gubię.

 

Zgodnie z tym co przeczytałem w B6, bez zmiany na BCM i na manetki z "momentary switch" (która nie zadziała na Bordnetz jak dobrze widzę, chyba że ustawia się to w B6 gdzieś indziej) Light Assist nie uruchomi się?

 

W Gateway mam opcję uruchomienia "urządzenia" 20 - czyli jakaś tam furtka jest ale co trzeba mieć aby to uruchomić w B6 bez wymiany połowy elektryki. Strona gdzie był do kupienia jakiś magiczny moduł nie działa i w Internecie brak większej ilości informacji na ten temat, niestety. Chyba, że jak zwykle źle szukam.

 

Lusterka nie są w sumie dużo droższe niż te w wersji dla samego czujnika deszczu, a jego i tak chcę prędzej czy później dodać więc za jednym zamachem miałbym jeden gadżet więcej.

 

Moje wyposażenie to:

Bordnetz: 3C8 937 049 E, SW 2602

Gateway: 3C0 907 530 L, SW 0152

Moduł kierownicy: 3C0 953 549 BA, SW 0030 (tempomat i MFA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności