Skocz do zawartości
zbyszek400

Wymiana przedniego pasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś wymieniał przedni pas w passacie ?

Zerwałem swój ostatnio na wysokim krawężniku, i w tej chwili nie ma jak dokręcić lewego nadkola (tak przynajmniej twierdzi mój mechanik). Jaki jest zakres pracy związany z jego wymianą , koszty, namiar na pas ( ostatnio szukałem na allegro). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojnie wymienisz - tylko zmień tytuł tematu, bo pas przedni to co innego. Tobie chodzi o tzw. hokej, kupisz to na allegro za około 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Bimbasz , szukałem na allegro nawet krócej niż Ty tj 13 sek. Ale dobrze przeczytaj, szukam PASA PRZEDNIEGO a nie SPOJLERA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego Bimbasz , szukałem na allegro nawet krócej niż Ty tj 13 sek. Ale dobrze przeczytaj, szukam PASA PRZEDNIEGO a nie SPOJLERA.

 

daj foto co to masz uszkodzone, będzie prościej doradzić jak wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka pasa przedniego, tak jak np. tu:

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c-okular-wzmocnienie-pas-przod-i3983744520.html

 

Ale nie wiem co ma pas do nadkola. Wiem, że zdarza się ułamać pas na krawężniku i wtedy chłodnica może być luźna, ale przykręcanie nadkola do pasa to coś mi nie pasuje...

 

Zabawy z wymianą co niemiara - cały przód do rozbiórki, także lepiej żeby to nie był pas ;-)

 

tu: http://allegro.pl/pas-przedni-wzmocnienie-vw-passat-b6-b-6-05-10-i3926717135.html

 

masz nowy za ~300, ale dopasować trzeba do twojej wersji silnika to jakaś benzyna akurat.

Edytowane przez razal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj foto co to masz uszkodzone, będzie prościej doradzić jak wymienić.

Dokładnie szukam tego o czym pisze Kol. Razal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega ma trochę pecha. Demontaż całego przodu przed Tobą. Współczuję. Cała operacja z zakupem pasa może zamknąć się w okolicy 800-1000zł. Tak myślę.

 

Chyba, że masz chęć i smykałkę to możesz się za to zabrać sam, ale jak nie masz warunków to nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości i sprecyzowania... To był krawężnik czy murek ??? Nie za bardzo mi się to układa w głowie by uszkodzić pas o krawężnik ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały przód czy zdjęcie zderzaka, lamp i chłodnic bo też mnie to czeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały przód czy zdjęcie zderzaka, lamp i chłodnic bo też mnie to czeka?

 

Cały przód. Zderzak, atrapa, lampy, pianka, która jest za zderzakiem, chłodnice przynajmniej odkręcić od pasa, chociaż nie wiem czy one nie zchodzą z pasem.

 

A jeżeli chodzi o uszkodzenie pasa to nie musi być to murek. Wystarczy najechać na wysoki krawężnik i połamać pas w okolicy mocowania chłodnic i wymiana gotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z czystej ciekawości i sprecyzowania... To był krawężnik czy murek ??? Nie za bardzo mi się to układa w głowie by uszkodzić pas o krawężnik ...

Był to murek na który najechałem przodem auta, jak wyjeżdżałem (cofałem) to zerwałem dolną część pasa. W zasadzie to jeżdżę tak już 2 rok i nic się nie dzieje, ale denerwuje mnie że nie jest to do końca sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pas można kupić na allegro zamiennik ja dałem 160 zł co prawda (jakość wykonania i spasowania)dużo pozostawia do życzenia ale cena jest dobra, co do wymiany to wymienili mi pas lampe pomalowali zderzak, maske wyprostowali i pomalowali, wymienili mi listwy w zderzaku i pomalowali nadkole za wszystko dałem 1300 zł, koło Wrocławia, wiec myślę ze za wymiane samego pasa raczej nie wezmą 800-1000 zł :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś opis tej operacji ? Trzeba demontować chłodnice czy wystarczy odkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności