Skocz do zawartości
Lenin

1.9TDI PD- tania i skuteczna metoda naprawy pompy VAC

Rekomendowane odpowiedzi

darchitek, nie... nie pomoże. Pompa Vacum i pompa paliwa jest jednym elementem ale to dwie różne "części" mechanizmu i sa od siebie niezależne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info to szukam używanej boscha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie ten krócieć jest bardzo luźny i ten wezyk ktory z niego wychodzi jest cały mokry. Hamulce sa dobre reszta tez chyba okej to czy trzeba sie tym zajmowac ? Jaki to ma negatywny wpływ na silnik czy jakis inny podzespół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, że może pogarszać się moc samochodu, a po dłuższym postoju (2 dni) będziesz miał duży problem z odpaleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z tą pompą, był ruchomy trzpień ale został przyklejony przez mechanika i wyszły było ok. Jednak wczoraj hamulce przestały działać. Myślałem, że klej puścił jednak po zdjęciu osłony okazało się, że wężyk zsunął się. Przymocowany był na taka metalową opaskę zaciskową. Ja zamieniłem ją na taką ze śrubą bo innej nie miałem. Efekt hamulec przez chwile działa ale po naciśnięciu parę razy robi się twardy. Zdjąłem wąż i zahamowałem pompa zaciągała powietrze ale nie było to mocne ssanie (nie wiem jaką moc powinna mieć) oraz wydobywa się z niej jakiś olej czy coś.

Czy można coś z tym jeszcze zrobić, gdzieś popełniam błąd czy trzeba pompy szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z moim passatem. Auto hamuje ze strasznie późno, z tym, że pedał hamulca wchodzi mi do podlogi, dopiero jak 3-4 razy pod rzad zahamuję, to robi się twardy i nie hamuje prawie wcale. I tu moje pytanie, bo pewnie mam pompę Luka, czy mogę włożyć pompę bosha? skoro jest całą metalowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz to mi wyglada na zapowietrzony/ nieszczelny układ a nie na padniętą vacu pompe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Lenin pamiętasz może średnicę tych wezykow potrzebnych do operacji naprawy pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto wróciło od mechanika i powiedział ze pompa do wymiany, i ze moge usczelnic sam króciec poxiliną, ale on mi tego nie zrobi, bo to nie jest zgodne z technologią, a hamulce mialem robione, bo byly nieszczelne, ale wymienił gumy na tłoczku i odpowietrzał, więc teraz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy kleiłem tą pompę (króciec) i lata bez problemu. Ja ją demontuję oczywiście. Dokładnie myję i odtłuszczam ten króciec następnie go matowie grubym papierem żeby lepiej klej złapał. Klej stosuje dwuskładnikowy taki do aluminium dwu składnikowy. Nie pamiętam nazwy. Jest w takich dwóch plastikowych małych słoiczkach. Kupiłem w inter carsie. Nakładam klej wcześniej go podgrzewając i po sprawie. Klej jest super. Uratował mi życie kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Lenin pamiętasz może średnicę tych wezykow potrzebnych do operacji naprawy pompy?

 

To zalezy od uzytych wezy czyli grubosci ich scianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zalezy od uzytych wezy czyli grubosci ich scianek.

 

A jakich Ty używasz ?

Chodzi mi szczególnie o średnicę węża który wychodzi z pompy VAC i średnica trzpienia na jaki mam nasunąć wąż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może macie koledzy jakiś patent na uszczelnienie dekla takiej pompy? Sączy mi się paliwo spod dekla uszczelnionego tą silikonową uszczelką. Ponoć samej uszczelki się nie dostanie. Może ktoś próbował smarować uszczelkę jakimś uszczelniaczem i mógłby polecić sprawdzony sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest co prawda dostępny zestaw uszczelek samej pompy LUK:

http://allegro.pl/uszczelki-pompy-paliwa-vacum-tdi-vw-038145209-a-i3909382098.html

Ale według mnie to pomyłka, strata czasu i pieniędzy - tylko wymiana na używanego Bosch'a + nowa uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mnie wyśmiejecie ale ja kilka pomp uszczelniałem domowym sposobem czyli dobre wymycie i delikatnie sylikonem tak aby nie dostał się do środka i zawsze było sucho, jedynie starałem się dawać nowe uszczelki na styku z głowicą bo są łatwiej dostępne. Co do uszczelnienia podciśnienia w starym modelu pompy to udawało mi się to zrobić bez demontażu pompy, demontujemy filtr powietrza i rury od egr bierzemy dużą nasadkę, przegub i przedłużkę i stukamy zaginając krawędzie aluminiowe na tym plastikowym króćcu, dla pewności możemy dać jakiś dobry klej czy sylikon i nie było problemu ze słabym podciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może mnie wyśmiejecie ale ja kilka pomp uszczelniałem domowym sposobem czyli dobre wymycie i delikatnie sylikonem tak aby nie dostał się do środka i zawsze było sucho, jedynie starałem się dawać nowe uszczelki na styku z głowicą bo są łatwiej dostępne. Co do uszczelnienia podciśnienia w starym modelu pompy to udawało mi się to zrobić bez demontażu pompy, demontujemy filtr powietrza i rury od egr bierzemy dużą nasadkę, przegub i przedłużkę i stukamy zaginając krawędzie aluminiowe na tym plastikowym króćcu, dla pewności możemy dać jakiś dobry klej czy sylikon i nie było problemu ze słabym podciśnieniem.

 

Śmiać się nie będę , bo mój osobisty mechanik skądinąd szwagier zrobił mi podobnie, twierdząc że z braku nowej pompy spróbuje to uszczelnić bo parę razy mu się skutecznie udało. Zrobił dokładnie to co piszesz. Użył tylko jakiegoś uszczelniacza (nie sylikonu) który zastyga po odcięciu powietrza a to co ma kontakt z paliwem to się w nim rozpuszcza. Zapytam go kto go produkuje. Z króćcem podciśnienia tak samo tylko inną gumopodobną substancją, której nie pożałował. Tam jest jakiś oring, który się wyrabia i się końcówka rusza. Zrobiłem 1 tyś po tej operacji i odpukać na razie sucho i wygląda to dobrze. Jak puści kupię nową pompę Bosch`a bo reszta auta zdrowa a mam nakręcone 310 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami domowe sposoby są najlepsze i długo trzymają, bo pompy luka od 2003 są już w tamtym miejscu poprawione i jest zero problemu z podciśnieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz zastosowany wraz z uszczelką dekla na części paliwowej w moim wypadku to anaerobowy Loctite 510 . Bardzo cieniutko tego było ale widać że starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasami domowe sposoby są najlepsze i długo trzymają, bo pompy luka od 2003 są już w tamtym miejscu poprawione i jest zero problemu z podciśnieniem

 

Tzn. jak zostały poprawione jeżeli można wiedzieć?

Kolega ma 3BG z 2005r. pompa LUK wykonana tak samo, króciec już luźny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności