Skocz do zawartości
kulawyMarian

Awaria zapalily sie 4 kontrolki na raz co to moze byc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis podczas jazdy(autko stalo jakies 3-4 dni) zonie zaplily sie 4 kontrolki jedna wiem DPF sprobuje go przepalic ale reszta nie mam pojecia dlaczego sie zaswiecily co robic w takiej sytuacji co sprawdzic? ponizej foto704801d5e96c96d2c0ba21403ad881629a89a581bb38096c6581138f9e65fdd4.jpg

Edytowane przez kulawyMarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś z tymi zapalonymi kontrolkami ? Jakieś efekty uboczne były odczuwalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinałeś pod kompa ? jakie błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby przez stratę napięcia i zgubił skrajne położenia steru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze ,że jak auto stało 3 dni to spadło napięcie na aku i przy rozruch silnika padło jeszcze bardziej i stąd te kontrolki. Może wystarczy podładować przez noc baterię a rano jak tylko samochód odpali to po ruszeniu i przejechaniu kilkunastu metrów (prędkość powyżej 15km/h) wszystko wróci do normy - kontrolki powinny zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podlanczalem bo ja w UK jestem kabla tez nie mam zeby podpiac efektów zadnych nie zaobserwowala , zastanawiam sie czy akumulatora nie odpiac na jakis czas stalo sie to dzisiaj przejechala jakies 150 km przy zapalonych kontrolkach mowila ze zgasly ale zapalily sie ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku przed zimą do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skrajne z lewej wygląda jak filtr cząstek ztałych jeśli tak owy pokazujesz ale pewnie komputer ocipiał Ci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no filtr świeci heblowała go dość spory odcinek na 3 biegu tempomat na 90 km śmierdziało az jakaś spalona guma czy jakoś tak ale nadal nie zgasło :-( sadzicie ze odpięcie aku i naładowanie załatwi sprawę? samochód kupiony 2 miesiące temu i już takie cuda się dzieją, niedawno był na przeglądzie w ASO i wymianie pompo wtrysków ok 3 tyg temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziś w drodze do pracy zgasł zonie DPF później te reszta kontrolek ale na chwile i znowu zaświeciły i zgasły i tak w kółko , zaobserwowała ze jak hamuje to tak chrupie tyrkocze jak by ABS się włączył macie Panowie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego być może jakieś zwarcie do masy w obwodzie abs, może coś było kombinowane zanim kupiłeś ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu twardy reset i zobacz czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób mu twardy reset i zobacz czy coś się zmieni.

 

Znaczy sie co mam dokladnie zrobic? Nie bardzo rozumiem niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij aku np. na 15 min, a szczerze radzę z czytać błędy bo wróżymy z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet po odpięciu akumulatora połączyć kable + z - aby zszedł cały prąd w układzie, łącznie z pamięcią. Albo tak jak wyżej po prostu odpiąć go na bardzo długo, powiedziałbym raczej, że na więcej niż 15 minut, bo u mnie po takim czasie nadal datę pamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro odłączy aku i dam znać czy pomogło jeśli nie to pojedzie do mechanika podłączyć pod komputer innego wyjścia nie ma oby to tylko nic groźnego poki co dzięki:zdrowko za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żonka była dziś u mechanika podpiąć pod komputer i wykazało jakieś nieprawidłowości z ABS-em będzie miała czas to gdzieś pojedzie to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza diagnoza to podłączenie kompa. Z mojego doświadczenia te świecące kontrolki (oprócz DPF) oraz objaw działania ABS w trakcie hamowania (odczuwalne na pedale hamulca jako wpadanie w poślizg) , wskazują na usterkę w układzie ABS, a dokładnie czujnika prędkości obrotowej koła. W moim przypadku wymieniłem około 3 m-ce temu na tylnym prawym kole. Od kilku dni mam podobny objaw (zapalenie kontrolek oraz działanie ABS - wyczuwalne w trakcie hamowania na pedale hamulca) . Po podpięciu kompa wykazuje mi kolejny czujnik prędkości obrotowej na tylnym lewym kole. W przyszłym tygodniu zabieram się za ten czujnik. Poprzedni wymienny kosztował około 150 zł. Wymiana około 15 min.

Edytowane przez pepsi71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , passacik podczas przeglądu w ASO otrzymał fakturę z opisem co trzeba w samochodzie zrobić może to jest przyczyna tych kontrolek , (cena jaka mi zaproponowali za robienie tych kilku rzeczy to 3200 polskich złotych to tak informacyjnie )vwww.jpg

 

Kolego pepsi71 pisząc "czujnik prędkości obrotowej " masz na myśli to >>>abs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności