Skocz do zawartości
bobie

Parktronic PDC z OPS staram się zrobić sam ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Postawowłem uzbroić mojego B6 Comfortline w parktronic z OPS.

Mam już wszystkie klocki, zmontowałem sobie wiązkę i poprowadziłem już prawie do wszystkich elementów.

 

Zdecydowałem się poprowadzić okablowanie tak jak fabryka przewidziała, a nie tak jak radzi instrukcja z Carsystems, czyli:

- moduł zainstalowałem po prawej stronie samochodu (mam kombi) zaraz pod półką na bzyczek

- oryginalna wiązka zderzaka tylnego ma wyprowadzenie również po prawej stronie, więc tak również poprowadziłem wiązkę od modułu

- masę od złącza 12-stykowego dopiąłem oczkiem do punktu masy z tyłu na nadkolu

- całą wiązkę do przodu (przednie czujniki, zasilanie, przycisk, magistrala CAN) poprowadziłem wzdłuż prawego progu.

- zasilanie modułu dopiąłem do bezpiecznika nr 3 do skrzynki bezpieczników po prawej stronie deski rozdzielczej (dostępna po otwarciu drzwi)

- dalej wiązkę poprowadziłem po dolnej krawędzi obudowy schowka i wprowadziłem pod tunelem środkowym na drugą stronę obok pedału gazu

- 2 kabelki do przełącznika PDC wprowadziłem do tunelu środkowego do ramki skrzyni biegów

- magistralę CAN doprowadziłem z wiązki zaraz przy pedale gazu do wtyczki gateway-a (to jest operacja iście ginekologiczna ;-))

- przedni bzyczek zainstalowałem w jego oryginalnym miejscu (kolejny ginekologiczny wyczyn)

- kable przednich czujników wyprowadziłem przepustem gumowym do komory silnika.

 

Generalnie po podłączeniu wszystkiego moduł jest rozpoznawany oraz bzyczą na testach przedni i tylny bzyczek, więc wygląda na to, że się udało, ale...

 

Utknąłem w 2 miejscach:

1. Mam problem z okablowaniem przycisku PDC przy skrzyni. Miałem uciętą oryginalną wtyczkę z kabelkami, więc częściowo udało mi się podłączyć:

- masa podświetlenia - brązowy

- podświetlenie - szary

Zostały mi 2 kable:

- czarny

- czarno niebieski

I mam problem, bo ze sterownika PDC wychodzą 2 kable: lampka kontrolna, przełącznik.

Nie bardzo wiem który do którego podłączyć. Co więcej sprawdzałem przełącznik (rozebrałem go) i wydaje się, że o ile przełącznik to by jeszcze pasował, to kabel od lampki kontrolnej nijak mi nie pasuje..

Może ktoś podrzucić schemat przycisku PDC, ale tego po lewej stronie: 3c0927235

 

2. Mój VCDS nie ma podpowiedzi długiego kodowania dla sterownika, który posiadam: 3AE919475 i nie mam pojęcia jak go zakodować ;-).

Może ktoś ma takie labele do VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to poległeś bo tego sterownika nie da się zakodowac zapamietaj że 3AA i 3AE moze tylko przekodować ASO z podpowiedzią kabli przypomnij mi sie jutro bo dzis nie pracuje

 

Da się zakodować, ja mam od b7 i jest wszystko cacy. Jak nie masz long coding to zmień nazwę labela z 3C8919475, jest identyczne kodowanie.

 

Nie wiem czy jest czy różnica pomiędzy przyciskami po lewej i prawej stronie.

1 Ground (PDC control light)

2 T16/13 (PDC control light)

3 T12i/12 (switch illumination)

4 Ground (switch)

5 T16/4 (switch)

6 Ground (switch illumination)

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superowo!

zielaspiotr - bardzo dziękuję. Wygląda na to, że w kostce brakuje mi pinów 1, 2 - mogę je dołożyć.

Pozostałe piny zgadzają się.

Pytanie, czy mogę połączyć masy podświetlenia, przycisku i lampki przycisku, bo z modułu sterującego te masy nie wychodzą*osobno ?

Jeśli chodzi o kodowanie, to VCDS 11 bez problemu koduje ten sterownik (long coding).

Wyskakuje mi tylko taki błąd:

12648736 - Databus

U1121 00 [009] - Missing Message

Confirmed - Tested Since Memory Clear

Nie wiem co to za komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem jedną masę, brak przycisku też daje błąd może to to?

 

Podmień labele z 3C8 będziesz miał etykiety pomocnika kodowania.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianka labeli w VCDS pomogła. Teraz mam opis long coding.

Jutro spróbuję podłączyć przycisk wg tej rozpiski. Zastanawiam się*nad tym komunikatem o błędzie.

Nie mam jeszcze podłączonych czujników z przodu i z tyłu, więc nie wiem, czy z tym błędem będzie wszystko działać, ale sprawdzę.

Jak skończę postaram się zrobić krótką instrukcję do "Warsztatu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to poległeś bo tego sterownika nie da się zakodowac zapamietaj że 3AA i 3AE moze tylko przekodować ASO

dobrze Piotrek gada

Da się zakodować

 

Nie mam jeszcze podłączonych czujników z przodu i z tyłu, więc nie wiem, czy z tym błędem będzie wszystko działać,

Do sprawdzenia całego systemu musisz mieć wszystko podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączone i działa prawidłowo. Postaram się zrobić instrukcję w wolnej chwili.

Dzięki Piotr za pomoc z przyciskiem - wszystko działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko podłączone i działa prawidłowo. Postaram się zrobić instrukcję w wolnej chwili.

Dzięki Piotr za pomoc z przyciskiem - wszystko działa wyśmienicie.

 

Super, gratulacje :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy o dwóch dni posiadam paska b6 z 2008 roku 2.0 170 hp i mam pytanko posiadam parktornic przód i tył ale nie pokazuje mi tego wizualnie czy da się to zrobić zakodawać?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy o dwóch dni posiadam paska b6 z 2008 roku 2.0 170 hp i mam pytanko posiadam parktornic przód i tył ale nie pokazuje mi tego wizualnie czy da się to zrobić zakodawać?

pozdro

 

poczytaj forum, a będziesz wiedział co i jak, nie ma sensu pisania tego n-ty raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy o dwóch dni posiadam paska b6 z 2008 roku 2.0 170 hp i mam pytanko posiadam parktornic przód i tył ale nie pokazuje mi tego wizualnie czy da się to zrobić zakodawać?

pozdro

1. Musisz mieć radio minimum RCD310

2. Musisz mieć*moduł, który obsługuje OPS

3. Jeśli masz odpowiednie radio, ale moduł bez OPS, to czeka Cię*trochę pracy:

http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę zdjęcie z którego korzystałem przy podłączaniu OPS może komuś się przyda na przyszłość

ops.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorzucę zdjęcie z którego korzystałem przy podłączaniu OPS może komuś się przyda na przyszłość

[ATTACH=CONFIG]109514[/ATTACH]

 

Tylko o ile pamiętam to jest PDC do golfa, inny układ pinów przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebna pomoc, a mianowicie postanowiłem dołożyć PDC z OPS kierowałem się między innymi instrukcjami z http://www.passat3c.info/cms_neu/index.php?page=166 oraz http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops czyli podpięcie modułu skrętką według instrukcji z podanych linków. Po zmontowaniu i zakodowaniu modułu 100001 wszystko działa, sam moduł nie pokazuje żadnych błędów, niestety brak OPS na RNS 510 i do tego dwa błędy:

adress 19

 

01327 - Control Module for Parking Aid (J446)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 232

Mileage: 197199 km

Time Indication: 0

Date: 2016.04.04

Time: 00:04:08

 

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 2

Reset counter: 232

Mileage: 197199 km

Time Indication: 0

Date: 2016.04.04

Time: 00:04:08

czy jest możliwe, że mogłem coś źle podłączyć ? czy raczej wina złego kodowania ? wolałbym uniknąć ponownego rozbierania całości jeśli wina leży po stronie nieodpowiedniego kodowania itd... Jakieś pomysły i rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff problem rozwiązany, wystarczyło w CAN Gateway zaznaczyć na instalation list pozycję 10 park/ster assist i po sprawie, pięknie działa i co ważne wyświetla na RNS-e :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam podobny problem, bo chciałbym wymieniać zepsuty sterownik 3C0 919 283 C na taki z OPS.

Aktualnie posiadam Passata B6 Highline z bi-ksenonami, RNS510 z kamerą cofania.

 

Czy wystarczy jak zmienię sam ten sterownik na jakiś poprawny, jeżeli tak to jaki ?

 

P.S. Jestem tu nowy i zależy mi na czasie odnośnie wymiany tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops

 

do ops potrzebny jest tez nowszy gateway

 

jak jestes nowy to szukaj a nie pytaj bo wiekszosc bylo juz poruszone

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Mam podobny problem, bo chciałbym wymieniać zepsuty sterownik 3C0 919 283 C na taki z OPS.

Aktualnie posiadam Passata B6 Highline z bi-ksenonami, RNS510 z kamerą cofania.

 

Czy wystarczy jak zmienię sam ten sterownik na jakiś poprawny, jeżeli tak to jaki ?

 

P.S. Jestem tu nowy i zależy mi na czasie odnośnie wymiany tej części.

Wymiana samego sterownika nic nie daje trzeba przepinować can oraz odłączyć czerwono biały z wtyczki T16 oraz gateway końcówka minimum E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może Wy mi pomożecie, a mianowicie problem wygląda tak że wczoraj podłączyłem wszystko jak w tej instrukcji http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops i jak chciałem sie wziąć za kodowanie to nie mogłem sie połączyć z żadnym sterownikiem oprócz silnika w którym była masa błędów między innymi braki w komunikacji z gateway i resztą sterowników i immo mi zablokowało sterownik silnika. Nie moge uruchomić auta. podkładałem drugi gateway bo myślałem ze sie spalił. Podpiąłem drugi na 100% sprawny ale dalej nic. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności