Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie aktualnie szukam czegoś innego po passacie, miałem dwa passaty b5 fl kombi i sedana dwie skody superby i ostatnim autem było audi a6c6 teraz szukam czegoś z napędem 4x4 i zastanawiam się teraz nad skoda Octavia, oraz audi allroad szukam czegoś wyższego gdyż mam mała łódkę i jeżdżę z nią na przyczepce i 4x4 jest przydatne przy podjerzdzaniu pod wodę zastanawiałem się tez nad touaregem, ale troszkę obawiam się kosztów serwisowania tez myślałem może nad q7, ale spalanie tez i serwis a mamby kompromis miedzy serwisem a spalaniem wiec, jeśli znacie te auta i macie jakieś sugestie, co Wybrać to proszę o wypowiedzi

 

Ja miesiąc temu kupiłem Passata B6 4Motion w DSG...

Koszt serwisu w zasadzie taki sam, jak zwykłego B6, dochodzi tylko wymiana oleju w tylnym moście co 60tkm. Spalania jeszcze nie jestem w stanie określić, bo autem do dziś zrobiłem zaledwie kilkadziesiąt km... komp mi wskazuje 5,8L/100km.

W Octavii będziesz mieć mniej miejsca w kabinie niż poprzednich Twoich autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z q7 lub touaregem warto się ładowac w takie auto???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z q7 lub touaregem warto się ładowac w takie auto???

 

Jak jest kasa, to jasne że warto :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dochodzi tylko wymiana oleju w tylnym moście co 60tkm

chyba w haldex-ie a nie w tylnim moście ;)

 

 

teraz szukam czegoś z napędem 4x4 i zastanawiam się teraz nad skoda Octavia

 

Ciężko znaleść ale superby też są ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Passacie skoczyłem na BMW, było lepiej a teraz Honda Acord i jest miód malina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba w haldex-ie a nie w tylnim moście

Pies to trącał :-)

W Lexie wymieniałem w moście, to w Passacie też gdzieś z tyłu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem Passata B4, czas zmienić na coś nowszego i wybór padł na Passata B6. Mam możliwość kupna B6 z silnikiem 2,0 TDI ze skrzynią automatyczną. Samochód z roku 2006. Jako, że auto jest po delikatnej stłuczce, mogę go kupić za ułamek jego wartości rynkowej. I tu nasuwa się pytanie: kupić? nie kupić? dlaczego? bo to 2,0 automat, a o tym zestawie krążą legendy. Wiele osób odradza mi to auto. Chciałbym poznać zdanie użytkowników.

 

napisałem tutaj, ponieważ pokazuje mi, że nie mogę dodawać nowych tematów. Jestem nowy na forum :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 2.0 TDI z DSG z 2006 i skrzynia była malina.

Jeżdżę 2.0 TDI z DSG z 2010 i skrzynia jest malina.

 

Ogólnie nie ma co się obawiać DSG, jeśli były wymiany oleju na bieżąco robione co 60tkm, bardziej można się silnika na pompowtryskiwaczach obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam możliwość kupna B6 z silnikiem 2,0 TDI ze skrzynią automatyczną. Samochód z roku 2006.

 

Gdybym miał do kupienia B6 2.0 TDI z 2006, to poszukałbym raczej B5FL 1.9 TDI z 2005. Z dobrego serca doradzam...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, miałem Passata B4, czas zmienić na coś nowszego i wybór padł na Passata B6. Mam możliwość kupna B6 z silnikiem 2,0 TDI ze skrzynią automatyczną. Samochód z roku 2006. Jako, że auto jest po delikatnej stłuczce, mogę go kupić za ułamek jego wartości rynkowej. I tu nasuwa się pytanie: kupić? nie kupić? dlaczego? bo to 2,0 automat, a o tym zestawie krążą legendy. Wiele osób odradza mi to auto. Chciałbym poznać zdanie użytkowników.

 

napisałem tutaj, ponieważ pokazuje mi, że nie mogę dodawać nowych tematów. Jestem nowy na forum :)

Pozdrawiam

 

Jeżeli mówisz że ułamek ceny, a stan auta w porządku, to nie ma się nad czym zastanawiać. Tym zestawem się bardzo dobrze jeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

VW Touran ( po 2010 r ) czy może VW Sharan ( po 2010 r. ) ?

Samochody już w nowym nadwoziu, podobne silniki i wyposażenie. Ceny bardzo podobne.

Na pewno różnią się wielkością i pojemnością wewnątrz auta, mi zależy na dużym samochodzie i bardziej bym obstawiał Sharana. Miał ktoś z Was do czynienia z tymi autami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia nie mam z żadnym z nich ale jeśli duże to tylko Sharan. Toursn to na moje taki wyższy golf. Do passata bys wiecej zmiescil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touran bgażnik ma niemal identyczny jak Passat B6/B7, z tym że dużo wyższy. Sharan to już autobus i chyba wiele nie ma co porównywać. Jak ma być dużo miejsca to zdecydowanie Sharan/Alhambra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW Touran ( po 2010 r ) czy może VW Sharan ( po 2010 r. ) ?

Sharan :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu auta rodzinnego bo będę potrzebował takiego, do którego da się zamontować 3 foteliki na isofix w 2 rzędzie siedzeń. Tak na szybko można rzucić VW Sharan II, Ford Galaxy Mk3, Renault Grand Espace ostatni model.

Czy macie może wymiary wnętrza tych samochodów?

Co byście wybrali z tej trójki, a może coś innego.

Tylko błagam nie podrzucajcie pomysłów typu Audi A6, to jest poważna sprawa, musi wejść wózek z gondolką dla najmniejszego bajbusa + kilka toreb dla reszty rodzinki + zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio szukal 7 siedzeniowca i troche sie naogladalismy, wygral ford s-max. Miejsca jest prawie tak samo duzo jak w galaxy, a wyglada zdecydowanie lepiej. Z 2 litorwym dieslem auto ma wystarczajace osiagi i spalanie na poziomie 6l/100km.

 

Jak chcesz cos wiekszego to pozostaje chyba tylko Chrysler Grand Voyager. Miejsca ma o wiele wiecej niz pozostale auta, po zlozeniu siedzen w podloge robi sie z tego niezla ciezarowka ;) niestety auto wyglada jakby bylo z innej epoki troche i nie jest az tak ekonomiczne.

Edytowane przez piasek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przestrzeń to Touran mimo, że wysoki jest dużo mniejszy- krótszy od Passata. Jak szukasz auta w które coś zmieścisz to Passat.

Co Mercedesa W211. Ktoś pisał o kiepskiej elektronice. Bzdury. Zadbane jest bezawaryjne, a większość ewentualnych problemów jest bardzo łatwe do zdiagnozowania przez Star Diagnosis. Interfejs znacznie prostszy niż ten z vaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zdobędę medal za odgrzebanie tematu ;) ale właśnie spędzam długie godziny na rozkminę "co po passacie".

 

Chcę wymienić moje B7 na coś równie dużego i wygodnego, ale w benzynie i automacie. Nachętniej coś 2-3 letniego, w ostateczności coś z wyprzedaży 2016.. budżet do mniej więcej 120 tysięcy, w planach leasing 3-letni. Spodziewane przeloty do 10 tysięcy km rocznie.

 

Myślę o:

- B8 kombi, 1,8 TSI wydaje się być wystarczające i mniej więcej podobne do dynamiki jaką mam teraz w 2.0 TDI 140KM

- Superb kombi, 1,8 TSI

- Volvo XC60 T5 2.0 245KM - ale znaleźć fajny egzemplarz benzynowej XC60 w tej wersji łatwe nie jest, 90% XC60 to diesle

- patrzę też na Hyundai i40 lub Kia Optima, ale nie do końca do mnie przemawiają (choć nie jeździłem jeszcze żadnym z nich)

- część modeli odpada przez skrzynię CVT, której nie chcę

 

Podrzucicie jakieś inne pomysły oparte na Waszych dotychczasowych doświaczeniach?

Z góry dzięki.

Edytowane przez niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota Avensis???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada z powodu bezstopniowego automatu, kompletnie nie mam przekonania do tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności