Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

A tak odbiegajac od tego audi, który VW czy Audi nie ma wielowahacza i jest na zwykłej pompie? Oczywiście rocznikowo jak Passat B5 przed liftem bo na to mi fundusze jeszcze zezwola :)

 

w wielkim skrócie szukaj Golfa 4 albo Audi A3 dużo tego i tanie w remoncie. Albo zobacz coś od Seata, Toledo II lub Ibiza a może Skoda Octawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

Sorry ale ja bym Passata na jakieś małe g... nie zamienił, jak już to na większe ;)

 

Wracając do Audi zarówno 100 C4 jak i A6 C4 ma te samo zawieszenie co w Passacie B3/ B4. Czyli pancerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf IV, Octavia czy Toledo II to wcale nie są małe auta. Natomiast dzięki temu, że są pozycjonowane o segment niżej, można dostać młodszy rocznik w lepszej cenie. Ja bym poszedł tym tropem. Zwłaszcza Toledo wydaje się ciekawy. Golf IV i Octavia niestety lepiej trzymają cenę :kwasny bo to ulubione auta Polaków i jest na nie popyt. Natomiast toledo II to mniej popularne a bardzo fajne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle fajnych aut, które chciałbym posiadać... Hmmm Gdybym miał teraz coś kupować to dużego suva typu Range-Rover, Mercedes ML,a

zaś życiowym celem to kupno Porsche 911 jako drugie auto do zabawy. No nic. Ale auto czysto z rozsądku, które mi się podoba teraz to BMW F11 seria 5 i Audi A6 C7 Avant 3.0TDI. Piękne linie, dbałość o detale. To mi się w nich naprawdę podoba. Bo choć nowa klasa E ,,jest nowa'' to zalatuje trochę poprzednikiem i to mi nie pasuje... i temu nie biorę jej pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wiele wymagam :)

Ale mam ostatnią prośbę przed rozpoczęciem poszukiwań.

Z aut wymienionych przez "bmateuszd"

Przy zwężeniu poszukiwań do 1.9tdi to jakie roczniki nie mają wielowahacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z aut wymienionych przez bmateuszd nie ma wielowahacza z tyłu - wszystkie na belce. Wyjątek stanowi Skoda Octavia 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie podsumowując to A3 czy Golf lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ogólnie podsumowując to A3 czy Golf lepsze?

 

A3 i Golf to w sumie to samo, tylko w innych sreberkach zawinięte. Niby A3 lepiej wykończone i wyciszone od golfa ale jak dla mnie jedne buty, jak dla mnie A3 bardziej plastikowe w wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczymy co znajdę w lepszym stanie do 7

8tyś, choć widzę ze tak jak w Passcie nie pogrzebie bo tam silniki są chyba poprzecznie nie? Czyli rozrząd od boku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozrząd od boku?

 

Ale za to nie trzeba demontować całego przodu, żeby się do niego dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poza obróceniem silnika nic większego od Passata się nie różni?

Bo rozrząd chyba podobnie jest montowany, tylko ten nieszczęsny wielowahacz zamieniony został?

Pytam bo na siłę szukam plusów porównując do B5, bo ciągnie mnie spowrotem do tego auta,

Lecz niestety dziewczyna odradza tego pomysłu bo w poprzednika wpakowałem drugą wartość auta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To poza obróceniem silnika nic większego od Passata się nie różni?

Bo rozrząd chyba podobnie jest montowany, tylko ten nieszczęsny wielowahacz zamieniony został?

Pytam bo na siłę szukam plusów porównując do B5, bo ciągnie mnie spowrotem do tego auta,

Lecz niestety dziewczyna odradza tego pomysłu bo w poprzednika wpakowałem drugą wartość auta ...

To zrobiłeś komuś prezent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, wiem. Niech komuś służy bo niestety mnie sytuacja zmusiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morsart27, no to musiałeś mieć pecha. Ja na samym początku po zakupie co nieco zrobiłem przy aucie - rozrząd, olej, trochę lakierki (zgniłe ranty przednich błotników - czyli standard, odpryski autostradowe na masce i dołach drzwi), renowacja przednich lamp, amortyzatory tył, wiatrak klimy - a teraz w zasadzie tylko leję paliwo i jeżdżę. B5FL to jak do tej pory najlepsze auto, jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ten nieszczęsny wielowahacz zamieniony został?

 

To się boisz tych wahaczy. W kwocie której szukasz auta wielowahacz występuje w Pasacie B5, Audi A4 B5 i A6 C5 i SuperB I

W golfie iv lub A3 maż wielowahacz z tyłu jedynie w wypadku gdy występuje napad 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie mi to wyjaśniłeś wiec zatem szukam A3 albo Golfa a jak nie znajdę nic wartego uwagi to wracamy do Passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maż

 

:doh :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie korci A6 C5 z silnikiem 2.8 w automacie :D co o tym myślicie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co o tym myślicie ?

 

że troche stare autko ;) nie chcesz A6 C6 z silnikiem 2.4 ? ;) Jedyny silnik w C6 który pracuje normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Passacie..

E60 3.0D

Myślę że jest wygodniejsze auto przy zachowaniu ekonomiczności + wygoda (automat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności