Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dolnoślązak

Kup sobie w takim razie Audi 100 C4/A6 C4 i będziesz zadowolony. Jakość bije Passata na głowę a cena ta sama co za B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mi glowe maci s6 c5:) jeszcze w tym miesiacu wystawiam passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomek ma galanta z 98 roku , już chyba z 10 lat nim jeździ na gazie i nie narzeka.

 

Tak jak pisałem świetne auto ja miałem 2.0 z 2001 roku co prawda musiałem przy nim wymienić amorki ale nic poza tym.

Po sprzedaży szukałem Legnum 2.5V6 Twin Turbo 4x4(kombi wersja japońska) ale nie znalazłem idealnego egzemplarza

więc wybrałem passata kombi :bezzebow

 

I tak się już nim kulam ponad 6 lat po nowym roku zmiana na SUPERB kombi jak się trafi to 2.0 170 jak nie to 1.9

 

 

 

Mitsubishi i tanie w eksploatacji?

 

Tak bo tam w silniku oprócz rozrządu i wymiany oleju nic się nie robi ;)

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

No cóż, może narażę się większości ale dla mnie na C4 Audi się skończyło:chytrus Ale jeśli ktoś lubi gorszą jakość wykonania i aluminiowe zawieszenie w imię tego, że jest nowsze (co nie znaczy, że lepsze) to nie staję na przeszkodzie :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja coraz bardziej zastanawiam się nad fiatem bravo , tylko nie śmiać mi się.

gabaryty odpowiadają mi , nie trzeba mi na dojazdy do pracy dużego samochodu gdyż niedawno kupiłem nowego minivana na wyjazdy z rodziną .

fiacik ma fajne silniki diesla i blachę porządnie ocynkowaną oraz ma pozytywne opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie w takim razie Audi 100 C4/A6 C4 i będziesz zadowolony. Jakość bije Passata na głowę a cena ta sama co za B5.

 

:brawo :ok

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No cóż, może narażę się większości ale dla mnie na C4 Audi się skończyło Ale jeśli ktoś lubi gorszą jakość wykonania i aluminiowe zawieszenie w imię tego, że jest nowsze (co nie znaczy, że lepsze) to nie staję na przeszkodzie

 

i kolejne :brawo :ok

 

sam mialem i potwierdzam - zacne auto model C4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i panie szybkie opinie o audi s6 4.2 automat lpg 340koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie i panie szybkie opinie o audi s6 4.2 automat lpg 340koni

 

A co tu komentować... Miałem S8 :) 13,5 L w cyklu mieszanym ( PB ) , części jak do A6 poza hamulcami. Jak fajna sztuka to brać.

Spalanie LPG ok 20 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były trzy Passaty: B5FL i dwa B6, później A4 B7, aktualnie 320d E91 :) Raczej do Passka nie wrócę chyba, że CC lub Alltrack'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tu komentować... Miałem S8 :) 13,5 L w cyklu mieszanym ( PB ) , części jak do A6 poza hamulcami. Jak fajna sztuka to brać.

Spalanie LPG ok 20 L

 

ogolnie nie bylo problemow ze skrzynia i silnikiem? v8 lubi ponoc olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
v8 lubi ponoc olej

 

Bardziej V6. Z tego co pamiętam między wymianami z 1 L dolewałem a skrzynia tiptronic jak dbana to nie do zajechania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny youngtimer ;) Jeszcze 6 lat i będzie można przerejestrować na żółte blachy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele mi to nie wyjaśniło o silniku :P

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat? Bo z moich aut nie padła żadna pomoc w wyborze,

Tylko kierowanie na zakup w/w audi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiele mi to nie wyjaśniło o silniku :P

 

Stare dobre 2.5 (nie mylić z 2.5 w a6 c5 to już zupełnie inna historia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiele mi to nie wyjaśniło o silniku :P

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat? Bo z moich aut nie padła żadna pomoc w wyborze,

Tylko kierowanie na zakup w/w audi :)

Ostatnie prawdziwe Audi jesli to silnik pieciocylindrowy a tak podejrzewam to niema sie co zastanawiać najlepszy motor tdi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

Zgadza się, 2.5 TDI R5 to protoplasta słynnego późniejszego 1.9 TDI. Tyle, że sam zastanawiam się czy mimo jego niezawodności trwalsza nie byłaby już benzyna... jak by nie patrzeć TDI zawsze bardziej się zużywa a ma to już przecież 20 lat. Coś jak z W124 niby niezawodne ale wiek i zużycie części jednak robi swoje. A choćby taka wymiana rozrządu w TDI to tysiak trzeba liczyć... stąd kwestia czy stawiać w imię oszczędności paliwowych na TDI czy jednak jeździć drożej na benzynie ale mieć trwalszy silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to raczej silniki diesla cec***e wyższa trwałość i dłuższe przebiegi. A że rozrząd droższy? Po podzieleniu przez liczbę kilometrów to jest nieznaczna kwota - nic nie znacząca w porównaniu z przyjemnością jazdy TDI z dobrym chipem i z dźwiękiem zdrowego diesla :) Mój ma licznikowo ponad 200 tys. a tak naprawdę to cholera wie ile ;) a chodzi wzorcowo. Jak benzyna od VW z tych roczników, to co najmniej 2.8 :) - oczywiście bez gazu - więc mój wybór w 9 na 10 przypadków padłby na klekota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak odbiegajac od tego audi, który VW czy Audi nie ma wielowahacza i jest na zwykłej pompie? Oczywiście rocznikowo jak Passat B5 przed liftem bo na to mi fundusze jeszcze zezwola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności