Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Może Octavia?

 

No tak, już pal licho czcionkę na zegarach i tego zielonego dzięcioła na kierownicy, ale z Octavią jest to co z Passatem B6 - jeśli chciałbym skrzynię M6 to wychodzi 2.0 TDI (ew. mocniejsza benzyna).

 

A w ogóle warto się upierać przy 6 biegach? (jeśli robię duże przebiegi autostradowe) Jak przy długiej jeździe 140-150 km/h sprawowałby się trochę wzmocniony B6 1.9 BXE ze skrzynią M5? (spalanie i hałas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pozwoli kaska, to będę celował w Audi A6 C5 allroad 2,7 biturbo lub A6 C6 allroad 4,2 V8 wolno ssący.

 

Podoba mi się też alfa 159. Piękny samochód, ale podobno trzeba trafić w dobry egzemplarz. W sumie teraz to w każdej marce już tak bywa. Ale alfa piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się sprzedam paska za jakieś 2-3 lata będę polowal na Audi R8. Zajebiste autko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie diesel i nie automat.

Isia albo piątka. Ewentualnie mógłbym obejrzeć nowa Mazde 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie diesel i nie automat.

 

Dlaczego ? :D Ja właśnie poluję na TDI .... i to w automacie :) I o innym słyszeć nie chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie diesel? Bo rocznie robie kolo 15000 kilometrow, wiec jakiegos wielkiego osczedzania bym nie zaznal. Poza tym, co wazniejsze - diesel to klekot. Coraz mniejszy, ale klekot, i w porownaniu z benzyna, nie ma startu, jesli chodzi o komfort jazdy. A do ludzi, twierdzacych, ze dziesiejszych diesli nie slychac, moge tylko usmiechnac sie z politowaniem.

No i paru czesci mniej - dwumasy,turbiny, dpfu, ktore sa jak wrzod na dupie.

 

Döaczego nie automat? Mialem DSG - wygodna sprawa, ale koniec koncow, nie ma to jak samemu decydowac, kiedy zmieniamy bieg, bo automat nietstey nigdy w 100% nie wrzuci nam tego niegu co trzeba. Zarowno w trasie jak i w miescie.

 

Wyjatek od tych ww regul moze stanowic pojazd nowy, o ktorego bede dbal od poczatku tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie diesel? Bo rocznie robie kolo 15000 kilometrow, wiec jakiegos wielkiego osczedzania bym nie zaznal.

 

Prawda. Ja się długo zastanawiałem bo mój obecny przelot roczny to max 25k km. Jednak do diesla mnie ciągnie przeokropnie.. pewnie ze względu na przyzwyczajenie do NM.

 

 

Poza tym, co wazniejsze - diesel to klekot. Coraz mniejszy, ale klekot,

 

To już zalezy o jakim silniku byśmy mówili.. nie nalezy każdego diesla wrzucać do jednego worka.

 

 

i w porownaniu z benzyna, nie ma startu, jesli chodzi o komfort jazdy

 

Jak wyżej ^^

 

 

Döaczego nie automat? Mialem DSG - wygodna sprawa, ale koniec koncow, nie ma to jak samemu decydowac, kiedy zmieniamy bieg, bo automat nietstey nigdy w 100% nie wrzuci nam tego niegu co trzeba. Zarowno w trasie jak i w miescie.

 

Zgadzam się 100% Automat to wygodne urządzenie... ale nie zastapi kierowcy który widzi na bieżaco co się dzieje na drodze i sam może wybrać najlepsze rozwiązanie. Oczywiście istnieją ludzie którzy bez automatu nie potrafili by normalnie jeździć po drogach.

 

 

...............................

 

Ja już przemyslałem wszystkie za i przeciw. Szukam tiptronica 4x4 w TDI. Raczej mnie już nic nie przekona do zmiany. Po zabawach z passatem... wiem że 4x4 jest podstawą jeśli chodzi o mocny silnik.

 

 

 

pozdro i Wesołych Świąt ;)

 

---------- Dodano o 20:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:34 ----------

 

A do ludzi, twierdzacych, ze dziesiejszych diesli nie slychac, moge tylko usmiechnac sie z politowaniem.

 

 

To jak ja.... mogę się tylko uśmiechnąć do takich ludzi jak Ty z takim przekonaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do ludzi, twierdzacych, ze dziesiejszych diesli nie slychac, moge tylko usmiechnac sie z politowaniem.

 

Tu należałoby wspomnieć czy chodzi Ci o hałas w środku czy na zewnatrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu należałoby wspomnieć czy chodzi Ci o hałas w środku czy na zewnatrz

 

Bardzo słuszne stwierdzenie. Jest jeden TDI który burzy wszystkie mity o głośnym dieslu. Jeśli uda mi sie zakupić.... pochwale się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeden tdi który burzy wszystkie mity o głośnym dieslu.

2.7 tdi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.7 tdi ?

 

Od dłuższego czasu szukam... prawie kupiłem... i dalej szukam:

 

Audi A8 D3 4.2 TDI V8. Ten silnik nie ma nic wspólnego ze starym... klekotającym dieslem. Dzwięk poezja. 326ps/650nm.

 

28_-723919802.jpg

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audi A8 D3 4.2 TDI V8.

 

fajne autko na fajne,niemieckie autostrady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dłuższego czasu szukam... prawie kupiłem... i dalej szukam:

My sprzedawaliśmy rok temu A6 z tym silnikiem z 2009 roku za 108 i nik nie chciał z krajowym przebiegiem 50 tyś i każdy wybrzydał wieć podzielił los paska B5 i został w garażu jako kolejne auto w rodzinie na weekendowe przejaźdzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My sprzedawaliśmy rok temu A6 z tym silnikiem z 2009 roku

 

Ech... Ja szukam A8 :P Ewentualnie wystylizowane na S8 lub W12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli usiade kiedyś w aucie z silnikiem diesla i nie poznam po odglosie że to diesel to odszczekam to co pisałem wyżej. Póki co, podtrzymuje swoje zdanie, w którym jeszcze bardziej się utwoerdzilem po przejazdzce A6 3.0 tdi.

Diesel v8 może brzmi lepiej bo te osiem cylindrów skutecznie zaglusza klekot - nie wiem bo nie jechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po pasku chcałbym kupic audi Q7 Quattro z motorem 3.0 TDI z Automatem S-Tronic

link taki coS http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=45037014

albo jak kiedys bedzie mnie stac na to to Audi Q7 Quattro 6.0TDi V12 500hk 1000 Nm

link http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=44633618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w po nowym roku rozpoczynam polowanie na 540i w e39. Jeździłem budą ale w dieslu, na co dzień bawię się serwis tego. Teraz czas na V8 w 4.4. Zobaczymy jak się będzie sprawowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po passiorku z którym bardzo ciężko będzie mi się rozstać (co najwidoczniej nastąpi w przyszłym roku) chciał bym się przesiąść na lexusa gs430 v8 na przelocie 300 kucy i 440 nm na tylną oś robi robotę chociaż ścigając się z takim passior do 160km/h był górą hehe :cool rozważam również przesiadkę na W8 albo r36 passata b6 jednak bardzo jest mi szkoda pozbyć się tego co mam i zaczynać z czymś nowym ale benzynka a przede wszystkim jej dźwięk męczy mnie już od dłuższego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepne po Passaciku bedzie hm ?:ocochodzi No własnie :) Zawsze sie mi podobalo Audi A6 i A8 ale wiadomo pare groszy na te cacka trzeba dać . Miałem przyjemność jezdzenia Toyota Avensis III 2.2 D-Cat 177 KM w Full Opcji Kombi i chyba innego autka bym nie chcial :) Miejsca jak i z przodu jak i z tyłu wystarczajaco o bagazniku nie wspomne :) . Co do silniczka to same 177 KM mówia za siebie :lol Spalanie przy mojej jezdzie 7,8- 8,2 :) Tylko ciezko sie mi bedzie rozstac z Pasiakiem jak by miala taka zmiana zawitać :)

Edytowane przez pejzasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności