Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak się w sumie zastanawiałem nad tym czym będę jeździł za rok, za dwa lata czy tam ile ...

I szczerze nic mi do głowy nie przychodzi, bo złego słowa na Passacika nie powiem!

Silnik nie do zniszczenia, awaryjność znikoma (ew. z własnej winy), spalanie zadowalający, ceny tak samo.

 

Ogólnie to zaczyna mnie to martwić, bo kiedyś na pewno przyjdzie chwila na zmianę auta.

I tak się zastanawiam, czemu by się tutaj przyjrzeć, i wpadłem na pomysł.

 

Wypisujmy tutaj tak:

- Czego brakuje nam w swoim aucie, jednoznacznie co chcielibyśmy mieć w nowym.

- Jakie samochody chcielibyśmy mieć, nie patrząc na koszty utrzymania, cenę auta itd.

- Oraz jaki samochód stwierdzasz godnie zastąpi Passata, i polecasz jego zakup.

 

Dla przykładu zaczynam od siebie:

 

- Brakuje mocy by odpowiednio poszaleć na ulicy, paru bajerów elektronicznych. (reszta mi wystarczy)

- Jeep Gran Cherokee SRT8 6.4L V8 Hemi, i wszystko w temacie :)

- Grubo zastanawiam się nad Octavią II, albo Superb II, ale dopiero zaczynam.

Edytowane przez Morsart27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm na paska nie powiem złego słowa,dobrze sie spisuje,zreszta od kąd pamietam zawsze miałem auta z grupy VAG,ale miałem tez bmw e39 i tez jezdziło sie super,napewno w przyszłym roku sprzedam golfa IV i kupie golfa V zeby moja kobieta miała coś nowszego a dla siebie za kilka lat to bede polował BMW x5,jezdziłem taką i auto jest mega,niby zwykłe z wyglądu ale ma wszystkie potrzebne bajery,niezawodny silnik 3.0D który mało pali no i sama charakterystyka zawieszenia BMW jest nie dopodrobienia,w zadnym innym aucie które tak sie prowadzi nie zaznamy takiego komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny napewno nie będzie już Passat ani B5, ani B6 ani B7. Podejrzewam że następny będzie albo Audi (lepsza jakość nadwozia i ogólnie lepsze wykonanie niż Passata) albo Kia albo cuś takiego:

 

[video=youtube_share;L_kpTUanDmg]http://youtu.be/L_kpTUanDmg

[video=youtube_share;3I0mdGIQHG0]

 

jak się sprawdzi ( chodzi o jakość, wykonanie i cenę) dla ciekawostki powiem że do właśnie tej firmy przeszedł jeden z głównych projektantów VW, mi się podoba. W crash teście NCAP przeskoczył najnowszą Jette, i Volvo V40 jeśli za tymi osiągami będzie szła jakość i cena to uważam że warto się będzie zainteresować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo podoba się Superb II kombi, a jeszcze bardziej najnowsza wersja po lifcie.

Nawet ostatnio miałem okazję posiedzieć w takim Superbie - wnętrze jest przeogromne (ilość miejsca na tylnej kanapie jest szokująco duża!), bagażnik jest jeszcze większy niż w Passacie B6.

Kocham czeski hokej, uczę się języka czeskiego, często do Czech jeżdżę. Koledzy mają mnie za "czechofila" więc Skoda jak najbardziej wpisywałaby się w ten obraz ;) Octavia jest dla mnie za mała, ale Superb jest idealny ;)

Problem widzę tylko jeden - aktualnie posiadanego Passata szukałem 4 miesiące, ciekawe ile czasu trzeba będzie poświęcić, żeby znaleźć Superba o odpowiednich parametrach ;) Wybór jest znacznie mniejszy, a auta praktycznie w 100% flotowe z dużymi przebiegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie 4 kółka w znaczku !

 

Chyba pierścienie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie 4 kółka w znaczku !

Chyba pierścienie

 

Ja tak samo a to czy kółka czy pierścienie wisi mi to ważne że 4 i jedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo a to czy kółka czy pierścienie wisi mi to ważne że 4 i jedzie:)

 

Nooo co fakt to fakt:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem po pasku megankę z 96 r z LPG 1.6 75KM teraz jest peugeot 406 1.8 16V 112KM i na razie nie zmieniam, wygodniejszy od paska jest i to sporo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem po pasku megankę z 96 r z LPG 1.6 75KM teraz jest peugeot 406 1.8 16V 112KM i na razie nie zmieniam, wygodniejszy od paska jest i to sporo

a ja tam wychodze z załozenia za francuskie to tylko wino bagietki i sex :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po PASSACIE jest OCTAVIA II, ale idzie do sprzedania i wracam do benzyniaka HONDA albo SUBARU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja tam wychodze z załozenia za francuskie to tylko wino bagietki i sex :papa

Ja ci powiem ze nie ważne czy to francuz japończyk czy niemiec, ważne żeby było z nim wszystko ok i było to pewne auto z dobrych rąk od prywatnego właściciela nie od handlarza a będzie ci służyć długie lata. Ja właśnie trafiłem na taki egzemplarz 406 i jestem zadowolony, a myślałem tak jak ty i zmieniłem myślenie, było warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jak większość po Passacie będę polował na A6, ale potwierdzam co napisał Rafał. Peugeot 406 bije na głowę Passata jeżeli chodzi o komfort, a w moim przypadku pobił też jeżeli chodzi o osiągi bo tej 3.0 V6 będę żałował długo. Jeżeli zdecyduję się na A6 to pewnie 3.0 TFSI. Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak Przedmówca A6 C7 3.0TDi lub 3.0TSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś rok temu byłem napalony na Signum polift 2.0T benz.

Ale poukładało się tak że kasa poszła na moto i pasek zostaje póki co ze mną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modeli, ktore VW wypuscil po 3BG to jedynie golf TSI, diesla nie chce chociaz podoba mi sie jazda dieslami. Dobrze by bylo zeby byla mozliwosc zalozenia gazu, wtedy zostaje Audi A4 Avant 1.8t ewentualnie BMW seri 3 compact albo kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to się ostatnio A4 B7 spodobało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi to się marzy Syrena Bosto
A co potrzebujesz auto do wożenia towarów ? :rotfl:

 

Przecież masz MANa tam towarów wejdzie cała kupa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności