Skocz do zawartości
rideman

Pytanie o AIRBAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś pojawiła się kontrolka od airbag'a. Vcds przedstawił błąd 01217, postanowiłem wstępnie nie łączyć styków na stałe, tylko popsikałem łącznikiem piny w tyczce przy fotelu,błąd wykasowałem i na 20 km był spokój.

 

Ponownie kontrolka na desce o airbag'a. Podpinam vcds'a - i tutaj nowe 2 błędy:

 

00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)

001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON

01587 - Igniter 2 for Airbag; Drivers Side (N250)

001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON

 

I moje zdziwienie, nic "ostatnio" nie było przy samochodzie robione, tym bardziej z poduszkami.. i troche nie wiem jak ugryźć temat. Uważam że "Upper Limit Exceeded" świadczy o wysokiej rezystancji czyli przerwie w przewodzie.

 

Przypomniało mi się że jakiś czas temu usuwany był błąd kolumny kierowniczej. I tutaj zastanowiło mnie jedno. Czy gdyby teoretycznie osoba która to zmieniała przekręciła kierownicą (gdy byłą ściągnięta) zbyt wiele razy w jednym kierunku i uszkodzić się mógła "taśma poduszki powietrznej" ??

 

Wydaje się to logiczne ? Błędy pokazują błędy 2 zapalników. Passat z 2005r - jeszcze dwunabojowy airbag : )

 

Jeśli uważącie żę na 99% to taśma padła to czy zakup taśmy: 3C0 959 653 B będzie pasować ??

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, okazało się że jeden z ośmiu przewodów w taśmie airbaga nie zamykał obwodu.. Po wymianie błędy naboi (00588/01587) znikneły a co do 01217 - http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2815467 pomogło od ręki.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wymieniłem kierownice mf8 na mf12, taśmę airbag 3c0959653B, poduszkę i moduł AK
cały czas mam błąd 01587 - Igniter 2 for Airbag; Drivers Side (N250) nie da się go skasować...

teoretycznie wszystko wskazuje na taśmę airbag, ale sprzedawca zapewnia mnie, że sprawdzał to przed demontażem i nie było błędów, zanim to odeślę proszę o radę, czy coś innego prócz uszkodzonej wiązki/przewodu w tej taśmie może powodować taki błąd? naprawa tego z uwagi na charakter, zakres ruchu itd słabo wygląda

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sterownik poduszki dwunabojowej, i poduszkę jednonabojową. Poczytaj ten temat 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności