Jump to content
Sign in to follow this  
rideman

Pytanie o AIRBAG

Recommended Posts

Witam.

Dziś pojawiła się kontrolka od airbag'a. Vcds przedstawił błąd 01217, postanowiłem wstępnie nie łączyć styków na stałe, tylko popsikałem łącznikiem piny w tyczce przy fotelu,błąd wykasowałem i na 20 km był spokój.

Ponownie kontrolka na desce o airbag'a. Podpinam vcds'a - i tutaj nowe 2 błędy:

00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)

001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON

01587 - Igniter 2 for Airbag; Drivers Side (N250)

001 - Upper Limit Exceeded - MIL ON

I moje zdziwienie, nic "ostatnio" nie było przy samochodzie robione, tym bardziej z poduszkami.. i troche nie wiem jak ugryźć temat. Uważam że "Upper Limit Exceeded" świadczy o wysokiej rezystancji czyli przerwie w przewodzie.

Przypomniało mi się że jakiś czas temu usuwany był błąd kolumny kierowniczej. I tutaj zastanowiło mnie jedno. Czy gdyby teoretycznie osoba która to zmieniała przekręciła kierownicą (gdy byłą ściągnięta) zbyt wiele razy w jednym kierunku i uszkodzić się mógła "taśma poduszki powietrznej" ??

Wydaje się to logiczne ? Błędy pokazują błędy 2 zapalników. Passat z 2005r - jeszcze dwunabojowy airbag : )

Jeśli uważącie żę na 99% to taśma padła to czy zakup taśmy: 3C0 959 653 B będzie pasować ??

Z góry dziękuje za podpowiedzi,

pozdrawiam

Witam,

wymieniłem kierownice mf8 na mf12, taśmę airbag 3c0959653B, poduszkę i moduł AK
cały czas mam błąd 01587 - Igniter 2 for Airbag; Drivers Side (N250) nie da się go skasować...

teoretycznie wszystko wskazuje na taśmę airbag, ale sprzedawca zapewnia mnie, że sprawdzał to przed demontażem i nie było błędów, zanim to odeślę proszę o radę, czy coś innego prócz uszkodzonej wiązki/przewodu w tej taśmie może powodować taki błąd? naprawa tego z uwagi na charakter, zakres ruchu itd słabo wygląda

Edited by kruszan

Masz sterownik poduszki dwunabojowej, i poduszkę jednonabojową. Poczytaj ten temat