Skocz do zawartości
wladek1181

Poszukuję forumowiczów do zdobycia Korony Gór Polskich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Pewnie ktoś zapyta o co chodzi, już wyjaśniam.

 

Koncepcja powstała w 1997 roku przez dwóch ludzi Marka Więckowskiego i Wojciecha Lewandowskiego w czasopiśmie „Poznaj swój kraj”. Chodzi o to aby zdobyć 28 szczytów gór Polskich które wchodzą właśnie w skład Korony Gór Polskich. Do chwili obecnej KGP zdobyło około 8800 osób, I w tym momencie przeglądając listę zdobywców nie napotkałem żadnego zgłoszenia od jakiegoś stowarzyszenia, forum, klubu. Wpadłem na pomysł stworzenia grupy osób z naszego Lubelskiego forum i zdobycia KGP jako forumowicze. Poszukuję czterech osób zdecydowanych na takie przedsięwzięcie.

 

Oto lista szczytów do zdobycia:

 

1 Rysy (wierzchołek graniczny) Tatry 2499

2 Babia Góra Beskid Żywiecki 1725

3 Śnieżka Karkonosze 1602

4 Śnieżnik Masyw Śnieżnika 1425

5 Tarnica Bieszczady 1346

6 Turbacz Gorce 1310

7 Radziejowa Beskid Sądecki 1262

8 Skrzyczne Beskid Śląski 1257

9 Mogielica Beskid Wyspowy 1171

10 Wysoka Kopa Góry Izerskie 1126

11 Rudawiec Góry Bialskie 1112

12 Orlica Góry Orlickie 1084

13 Wysoka (Wysokie Skałki) Pieniny 1050

14 Wielka Sowa Góry Sowie 1015

15 Lackowa Beskid Niski 997

16 Kowadło Góry Złote 989

17 Jagodna Góry Bystrzyckie 977

18 Skalnik Rudawy Janowickie 945

19 Waligóra Góry Kamienne 936

20 Czupel Beskid Mały 933

21 Szczeliniec Wielki Góry Stołowe 919

22 Lubomir[4] Beskid Makowski 904

23 Biskupia Kopa Góry Opawskie 889

24 Chełmiec Góry Wałbrzyskie 851

25 Kłodzka Góra Góry Bardzkie 765

26 Skopiec Góry Kaczawskie 724

27 Ślęża Masyw Ślęży 718

28 Łysica Góry Świętokrzyskie 612

 

Myślę że to niezłe wyzwanie, dobra zabawa i spora przygoda.

 

Znaleźli by się chętni???? Jak coś piszcie w temacie i na PW. Pozdro

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka punktów mam zaliczonych, niestety obecnie czas i narastające obowiązki na to nie pozwalają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2,5,15,28 byłem :)

 

Powodzenia życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlachetny cel. Życzę wytrwałości i powodzenia w zdobywaniu kolejnych szczytów. Będę z przyjemnością śledził postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na postępy też liczę, mam nadzieję że uda mi się zebrać grupę i rozpocząć przedsięwzięcie. Oczywiście wszystko będę dokumentował w tym temacie, zdjęcia, opisy wypraw. To jak są chętni?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie zamierzasz tego robić teraz?? ;-)

No i dorzuciłbym Kościelec, Zawrat?

 

Nie wiem też jaki jest Twój stan zaawansowania w podróżach ;-) Ale na rozgrzewkę możesz sobie zrobić Czerwone wierchy wejściem od Kościeliskiej przez las(czerwony szlak) przez Ciemniak na Kasprowy i dalej na Świnicę I zejść Dol roztoki ;-) Malowniczo i lajtowo :) Ale na prawdę dobre na rozchodzenie, ja generalnie po takim przejściu wiem w jakim stanie "zdziadowania" jestem ;-) I czy jest sens się "wygłupiać dalej" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nazwał bym tego co chcę zrobić wygłupem. Co do łażenia po górach to wprawę mam, bo nie raz nie dwa, łaziłem po górach ale nigdy z takim założeniem jak teraz. Ta moja miłość do gór wzięła się zapewne stąd że mam ojca górala ( po dziś dzień nie wiem co za cholera zaniosła go na tą Lubelszczyznę). Co do terminów to zamierzam ruszyć z tematem za jakiś miesiąc, na razie kuruję się jeszcze po artroskopii kolana. Co do rozgrzewki, nie zamierzam się na dzień dobry pchać na Rysy, mam zamiar realizować powyższą listę sukcesywnie od najbliższych szczytów od Lubelszczyzny, najwyższą trójkę chcę pozostawić na koniec. Wiadome też jest że tych wejść nie zrealizuje się w tydzień, miesiąc czy kwartał.

 

Co prawda na szczytach 2,3,4,6,10,14,21,27 byłem ale wtedy nie wiedziałem jeszcze nic o KGP no i nie mam potwierdzonych wejść, ale góry są od tego by je zdobywać, podziwiać i pamiętać - więc warto się drapać po raz drugi.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności