Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam jeszcze jedno pytanie czy ta funkcja masażu działa jedynie gdy samochód jest wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie czy ta funkcja masażu działa jedynie gdy samochód jest wyłączony?

 

działa po otwarciu auta, podczas jazdy, na postoju... nie działa gdy zamkniesz auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeje kotleta. Czy przerabiał ktoś ten temat, tzn. aktywował funkcje masażu bo jak na razie to ja uruchomiłem tylko małżonkę.:roll Może ktoś kto ma taką funkcję podałby chociaż nr. sterownika i ew. kodowanie gdzie co i jak.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez uruchomienie?

Masz masaż w fotelu to musi działać, tego nigdzie się nie koduje.

A jak nie masz masażu to uruchomić możesz jedynie przez wymianę sterownika, ale sterownik do masażu i nie masażu może mieć ten sam nr. A różnić się oprogramowaniem.

Masaż mam u siebie, na sterowniku 3C0959760C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co rozumiesz przez uruchomienie?

Małżonka masuje mi plecy po dłuższej podróży:)

Mam fotele z pełną elektryką i pamięcią. I jak dojść do tego czy sterownik będzie obsługiwał masaże. Czy jest jakaś konkretna informacja o SW. U mnie pod fotelem jest taki sterownik:

 

121.jpg

 

Druga sprawa , że przełącznik z funkcją masażu to jakiś "biały kruk". Czy różni się tylko symbolem na klawiszu czy wewnętrzną budową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza roznica to w budowie fotela. Ma dodatkowy silnik do masazu.

Przyciski maja tylko inny hologram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma dodatkowy silnik do masazu.

 

Tylko moja Etka nie pokazuje części dla takiej konfiguracji. A montowane to już było w paskach z początku produkcji. Skoro dodatkowy silnik to pewnie i wiązka do niego gdzieś podpięta?Reasumując samemu nic się nie zdziała?Jak działa taki masaż? Pozostaje tylko wymiana fotela? Gdzie jest umieszczony ten dodatkowy silnik?

 

DSC00849.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów ogrzeję kotleta. Znalazłem w Elsie schemat, z którego wynika, że funkcja masażu jest realizowana przez ten sam wyłącznik różniący się tylko hologramem i ten sam sterownik. Czyli wygląda na to, że pozostaje tylko kodowanie.

 

mas.jpg

 

I faktycznie w dalszej części schematu uwzględniona jest pompa do masażu. Zwracam honor

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ze kodowanie sterownika nie uruchamia tej funkcji.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś w was, szanowni forumowicze, też tak ma, że po odpaleniu auta rano sam włącza się masaż fotela? Nie zawsze. Myślałem że to wina słabego akumulatora i mrozów. Ale mam nowy aku i dalej jest to samo.

Szukałem w instrukcji obsługi i nic nie znalazłem na ten temat. 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności