Skocz do zawartości
Franusss

[B6] Antena GPS - który kabel ?

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_0034.jpgWitam,

 

Napisałem post w dziale "FORUM DLA NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW" ale nikt mi nie odpowiedział dlatego zakładam ten temat.

 

A mianowicie:

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, który kabel jest od anteny GPS ? Pytam ponieważ posiadam system nawigacji niefabryczny (jak widać na zdjęciach) i po uruchomieniu auto mapy jest ciągle "szukanie sygnału GPS" po wykręceniu nawigacji zauważyłem, że gniazdo od GPS jest bez kabla.

 

Teraz moje pytanie, który kabel odpowiada za antenę GPS ? i czy w ogóle on tam jest ? oto fotki:

 

WP_20130912_012.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

WP_20130912_008.jpg

WP_20130912_009.jpg

IMG_0033.jpg

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2 zdjęciu, ten z niebieską kontową wtyczką po lewej stronie zdjęcia

 

Do tego Twojego wynalazku / navi nie zapodasz tego kabla, bo masz wkręcany a ori jest na wcisk. musisz miec jakąś przejściówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.

 

ps. ten wynalazek ma 10 razy więcej opcji od fabrycznego radyjka :PPP.

 

Teraz się zastanawiam gdzie kupić taką przejściówkę ?

 

Może ktoś wie ?

 

takie coś ?:

 

http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_fme_na_wtyk_smb_E83256.htm

 

lub może taka przejściówka ?:

 

http://yagi.pl/przejsciwka-smbfme-huawei-e353u-e1762-e1820-e122-mf332-e173-p-1639.html?osCsid=2eeb78

 

inna:

 

http://sklep.vega-tronik.eu/przejscie-adapter-typ-fme-wt-typ-smb-gn-p-6072.html

 

\\\

 

http://multisort.pl/product/Adapter-GPS_GSM-kabel-0_15m-SMA-B->-Avic,10217.html

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz zamawiam przejściówkę.

 

Co do funkcji:

 

- możliwość zainstalowania auto mapy,

- aktualizacja mapy w 5 minut,

- bez problemowe polskie menu,

- złącze miniUSB,

- oglądanie filmów DVD z karty SD (odtwarza więcej formatów niż fabryczne urządzenie),

- dotykowy ekran,

- bluetooth,

- TV (które niestety u mnie nie działa prze zmianę debilnego sygnału w naszym kraju),

- możliwość podłączenia kamery cofania (ale to chyba idzie też w RNS 510),

 

Pewnie niektóre z tych opcji posiada RNS 510 ale cóż, ja tego nie wkładałem było jak już kupiłem autko z Niemiec :).

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisałeś 9 funkcji z tego tylko 3 nie ma w RNS 510, wiec z matematyki wychodzi że nie jest to 10 razy więcej opcji. Raptem 3 funkcje, nie 3 razy więcej funkcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypisałeś 9 funkcji z tego tylko 3 nie ma w RNS 510, wiec z matematyki wychodzi że nie jest to 10 razy więcej opcji. Raptem 3 funkcje, nie 3 razy więcej funkcji ;)

 

Oj tam czepiasz się :kiss

 

Liczę, że GPS zacznie śmigać ^_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te przejcie nie pasuje:

 

http://sklep.vega-tronik.eu/przejsci...gn-p-6072.html

 

Dobrze, że znalazłem taniej i nie kupiłem za 40 zł ^_-

 

Potrzebuję takie coś tylko, że z bolcami z obu strony i mniejszą główką gdzie jest gwint, coś w tym stylu:

 

http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_fme_na_wtyk_smb_E83256.htm

 

oraz ten bolec gdzie jest gwint musi być cieńszy bo nie pasuje do radia.

 

Nie wiem tylko czy ta przejściówka, którą podałem w linku będzie dobra, czy bolec nie będzie za duży :/.

 

Pomoże ktoś jak to rozwiązać ?

 

Pozdrawiam

 

Dodaje zdjęcia jak wygląda wtyczka od kabla GPS Passata oraz gniazdo GPS w radio:

 

IMG_0034.jpg

IMG_0033.jpg

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz czegoś takiego - http://www.tme.eu/pl/details/ad.gps.011/anteny-samochodowe-gps-i-gsm/#

Przejściówka/redukcja z Fakra na zwykłą skrętkę. Niebieskie w instalację auta, a złote w radyjko. Wiem co mówie, bo też mam nieoryginalne radio i też musiałem stosować identyczną przejściówkę by korzystać z oryginalnej anteny GPS w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie to !

 

Na pewno w tym niebieskim wtyku jest bolec a nie dziurka z miejscem na bolec ? :P Czy po prostu rozwalić fabryczną główkę i przełożyć ?

 

Pytam ponieważ nie chce zamówić znów złej przejściówki.

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno to. Nie rozwalaj wtyczki, bo szkoda instalacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki to ta przejściówka.

 

Teraz muszę przerobić kabelek od anteny radiowej bo urwałem przypadkiem :P.

 

Powiedz mi jeszcze czy masz podłączone oba kabelki do takiego "przejścia" od anteny czy tylko jeden ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GPSu mam taką przejściówkę jak CI wkleiłem, a do radia mam kolejną, podwójną:

wm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też mam takie coś, później te dwa przewodziki (zielone lub niebieskie kto jak woli) wchodzą w jedną kostkę, tylko, że u mnie wkłada się jeden bo drugi nie wejdzie gdyż ma blokadę i nie wiem czy przypadkiem przez to nie łapie mi sygnału radiowego z jednej anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inny problem. Mam trendline Variant :

8AA Without radio

8ZH Antenna for AM/FM reception, "diversity"

8RE 4 speakers (passive) (choc to pewnie nie istotne)

 

Bede zakladal RNS510 i teraz moje pytanie: Czy wystarczy zakupic antene GPS na dach z allegro i puscic tylko wiazke z niebieskimi wtyczkami do radia, czy tez w passacie byly anteny GPS/FM i musze puscic dwie wiazki (wtyczki niebieskie do gps oraz biale do FM) ?

RNS ma wejscia na 2 FM a ja mam chyba tylko jedna antene w szybie... Jedna jest do radia a druga chyba do TA i alternatywych stacji. Chialbym zeby bylo jak ORI, a nie stosowac rozdzielacze itp.

 

I pytanie konkursowe: wiecie ktoredy w oryginale ida wiazki ? ida Z dachu na slupek C i pozniej progiem i za schowkiem pasazera do radia, czy jakos inaczej (np. dachem i slupkiem A) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, gdzie znajduję się moduł od anteny gps ? ori mi nie działa, kupiłem zamiennik i też brak sygnału.... wywala błąd w VCDs że zwarcie albo odłączona antena GPS... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena ori jest na dachu w "płetwie". A zamiennik pewny? Może masz uszkodzone gniazdo w navi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co czy pewny to nie wiem... wygląda jak te chińskie do zamienników z navi ale końcówkę ma jak ori właśnie... możliwe że gniazdo zrypane jest... da się jakoś sprawdzić to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazo obejrzeć, czy nie ma uszkodzonego "dzyndzla" środkowej żyły. Można też zmierzyć napięcie stałe na tym dzyndzlu względem masy - przy włączonym radiu. Powinno być około 3.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że pokazuje na mapie pozycję ale całkiem gdzie indziej niż jestem... kursor na mapie się porusza w zależności w którym kierunku się jedzie ale po prostu nie chce się odnaleźć na mapie .... 

image1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności