Skocz do zawartości
Japass57

[Instrukcja] B6 Sedan - wymiana czujników parkowania tył, demontaż zderzaka tylnego

Rekomendowane odpowiedzi

[iNSTRUKCJA] Passat B6 sedan - wymiana czujników cofania - parkowania tył - demontaż zderzaka tył.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najpierw zalecam sprawdzenie na kompie które czujniki padły i zakupienie czujników w firmie podanej w linku na aukcji Allegro. Te które proponuje zakładałem do tyłu i do przodu i zagadały od razu nawet bez kasowania błędów na kompie. Są to fabryczne nówki produkcji VALEO GERMANY za które płaciłem po 74 zł za sztukę . (Używki są na Allegro po 50 zł)...Oryginały w serwisie są drogie ale dla majętnych podaję zpisane z oryginalnych czujników symbole niklowane przód VALEO 3C0 919 275 J i czujniki tył VALEO 3C0 919 275 F

01.jpg

http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-vw-passat-b6-cc-golf-vi-i3413953582.html

Ponieważ po jakimś czasie aukcje allegro są przenoszone do archiwum zrobiłem screny, żeby było wiadomo o jakie części chodzi...

02.jpg

Zabieramy się do roboty. Żeby wymienić czujniki cofania tył musimy niestety zdemontować tylny zderzak. Robiłem to sam bez pomocy drugiej osoby i zajęło mi to około 3 godzin.

Potrzebne są torxy 20, 25, 27 i 30. Zaczynamy od zdemontowania tylnych lamp. Od środka bagażnika wyciągamy zaślepkę z tapicerki, odpinamy kostkę elektryczną od lampy i odkręcamy 3 nakrętki przy każdej lampie kluczem 10. Tak samo postępujemy z drugą lampą. I mamy taki stan demontażu...

1.jpg

Odkręcamy po 2 pionowe śruby zderzaka przy lampach zaznaczone czerwonymi strzałkami i podwieszamy to na sznurkach, żeby po odkręceniu pozostałych śrub zderzak nie spadł i nie poobrywał nam kabli od elektryki w tym od czujników cofania rys.2...

2.jpg

Następnie odkręcamy śruby mocujące zderzak od spodu rys.2 i przy nadkolach rys.3...

3.jpg

Zieloną strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie zderzak do nadwozia mocowany jest specjalnym kołkiem rozporowym rys. 4 z którego najpierw trzeba wyciągnąć część A a następnie wyjąć część B. Jak ktoś ma super sprawne ręce może wyciągnąć kołek rozporowy bez zdejmowania tylnych kół. Ja podniosłem tył na podnośniku i dla ułatwienia zdemontowałem tylne koła...

4.jpg

Wszystkie śruby mocujące zderzak mamy już odkręcone. Teraz trzeba pociągnąć zderzak do tyłu, żeby wyskoczył z mocowań bocznych rys.5...

5.jpg

Teraz możemy odsunąć podwieszony na sznurkach zderzak i wymienić czujniki cofania. Ja wymieniałem 2 środkowe czujniki...

6.jpg

Odsuwamy zderzak i rozchylając w środku zderzaka zaczepy mocujące czujnik wciskamy go drugą ręką do środka. Odpinamy przyłącze elektryczne i wymieniamy czujnik rys.6...

7.jpg

Po wymianie czujników składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Najważniejsze jest prawidłowe wsunięcie boków zderzaka do prowadnic rys. 5 i rys.3 i przykręcenie górnych śrub mocujących zderzak przy miejscu mocowania lamp tylnych. Potem już z górki...

9.jpg

Przykręcić kilka śrubek od zderzaka, założyć kołki rozporowe na krawędziach zderzaka, przykręcić i wpiąć tylne lampy, założyć koła, podjechać tyłem do bramy i wreszcie nacieszyć ucho piskiem brzęczyka działających wreszcie czujników cofania,

Życzę powodzenia w samodzielnych pracach. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Japass57

Edytowane przez Japass57
dodanie linku, dopisanie symboli oryginalnych czujników
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności