Skocz do zawartości
romeo9999

Opiekunowie regionalni

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dla władzy tego forum. Gdzie w regulaminie jest napisane ile ma być opiekunów na dany region, bo nigdzie tego nie znalazłem ???

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie dla władzy tego forum. Gdzie w regulaminie jest napisane ile ma być opiekunów na dany region, bo nigdzie tego nie znalazłem ???

 

W jakim dziale to piszesz Wojtek,dla nowych?

 

http://forum.vw-passat.pl/forums/77-Komunikaty-propozycje

 

Co do pytania to dokładnych wytycznych brak,decyduje wielkość regionu,zapotrzebowanie na ,,sprzątaczki''

( tak,tak Opiekunowie oraz Moderatorzy mają zadanie czyszczenia forum, kolor jest tylko widocznym sygnałem dla userów iż takie możliwości posiadają)

Jeśli Opiekun posiadający zaufanie regionu,potrzebuje pomocy-z reguły sam wybiera sobie pomocnika.

Jeśli Opiekun ,,traci zaufanie regionu'' (popartą np.ankietą do głosowania), region zgłasza nowe kandydatury,

znowu następuje głosowanie oraz ogłoszony nowy ,,premier'' regionu.

 

to tak w skrócie i myślę iż zrozumiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to przeniosłem do odpowiedniego działu to pytanie.

A po drugie: nie jesteśmy żadną strukturą, która uzależnia ilość działaczy w danym regionie od liczby użytkowników (z resztą nie prowadzimy takich statystyk). I tak jak Blop juz wspomniał:

Opiekunem regionalnym ma być osoba znana, lubiana i szanowana w danym regionie. Wybrana większością głosów.

Do zadań opiekuna należy przede wszystkim integrowanie grupy przez organizowanie ciekawych spotów, tzn. takich, na których pojawia się jak najwięcej użytkowników. Oczywiście nie jest tak, że tylko opiekun ma jeździć po regionie w poszukiwaniu miejscówek - ktoś zna fajne miejsce, robi rozpoznanie i daje znać opiekunowi, który... i tu przechodzimy do punktu trzeciego.

Po trzecie: opiekun ma w odpowiednim wątku przekazać reszcie grupy propozycje spota, zrobić ankietę itp. Opiekun ma dbać o porządek w dziale regionalnym czyli usuwać wątki i posty nie dot. spotów (do luźnych pogawędek w każdym dziale regionalnym jest odpowiedni wątek). No przede wszystkim sam dawać przykład nie klepiąc bezsensownych postów i nie robiąc bałaganu w dziale.

Bywały i sytuacje, kiedy region był bez opiekuna, a userzy sami potrafili się zorganizować - wtedy moderator posprzątał dział i tyle.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zadań opiekuna należy przede wszystkim integrowanie grupy przez organizowanie ciekawych spotów, tzn. takich, na których pojawia się jak najwięcej użytkowników. Oczywiście nie jest tak, że tylko opiekun ma jeździć po regionie w poszukiwaniu miejscówek - ktoś zna fajne miejsce, robi rozpoznanie i daje znać opiekunowi, który... i tu przechodzimy do punktu trzeciego.

No to jakbym czytał o Wojtku.

 

Opiekun ma dbać o porządek w dziale regionalnym czyli usuwać wątki i posty nie dot. spotów (do luźnych pogawędek w każdym dziale regionalnym jest odpowiedni wątek).

 

A no właśnie. Opiekacz to to nie zaszczyt i przywilej tylko funkcja usłużna wobec userów. I ludzi, którzy działają na rzecz integracji regionu i działalność ta jest systematyczna i wieloletnia, a nie akcjonalna warto docenić rangą opiekuna. Z jednej strony będzie dla niego motywacją do jeszcze większego działania na rzecz integracji regionu a z drugiej będzie sformalizowaniem jego dotychczasowej działalności.

 

Miły podniósł, skądinąd zrozumiały argument, że to może prowadzić do niepotrzebnych podziałów regionu. Nawet mu przyznałem w pewnym momencie rację. Ale .....

 

Tak naprawdę ten podział ma miejsce właśnie teraz. Nikt z rejonu rybnik - wodzisław - i dalej na zachód nie jeździ na spoty na koniec. Ekipa gliwicka też właściwie więcej bywa u Wojtka na spotach niż na kopcu.

 

Paradoksalnie ustanowienie Wojtka opiekunem regionu powinno zaowocować większą integracją wschodu z zachodem :). Choćby dlatego, że ma naprawdę dobre, wręcz przyjacielskie kontakty z Jankiem i Miłym co z pewnością ułatwi dogrywanie tematów. O wysiłkach Wojtka na rzecz integracji z podbeskidziem nawet nie wspominam bo to temat ogólnie znany.

 

No przede wszystkim sam dawać przykład nie klepiąc bezsensownych postów i nie robiąc bałaganu w dziale.
:hmm :)

 

 

Opiekunem regionalnym ma być osoba znana, lubiana i szanowana w danym regionie. Wybrana większością głosów.

Wojtka:

- znam

- lubię

- jestem z regionu

- składam pierwszy głos na TAK

 

Mam tylko prośbę. Jeśli powstanie taka ankieta to żeby ograniczyć głosowanie do naprawdę zainteresowanych czyli ludzi z regiony, który Wojtek miałby opiekać

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko prośbę. Jeśli powstanie taka ankieta to żeby ograniczyć głosowanie do naprawdę zainteresowanych czyli ludzi z regiony, który Wojtek miałby opiekać

 

Jeśli powstanie to zapanujemy nad tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - nie bardzo wiem o czym piszesz, bo w Wasze sprawy regionalne nie wnikałem. Nie wiem nawet jakie Romeo miał intencje zadając to pytanie. Teraz rozumiem, że chce być opiekunem regionalnym?

Tak jak pisałem - nie trzeba mieć funkcji opiekuna, żeby organizować spoty - zna ktoś fajne miejsce, rozpoznał teren, to daje znać opiekunowi, który robi wątek z ankietą, czy jakkolwiek informuje grupę o propozycji spota w danym miejscu. Widzi ktoś niepotrzebne posty do usunięcia, to ma przycisk 'raportuj', jeżeli sprawa dot. działu regionalnego, to daje cynk opiekunowi, że wypadałoby to czy tamto usunąć.

Tak naprawdę ten podział ma miejsce właśnie teraz. Nikt z rejonu rybnik - wodzisław - i dalej na zachód nie jeździ na spoty na koniec. Ekipa gliwicka też właściwie więcej bywa u Wojtka na spotach niż na kopcu.
Sugerując się tym tokiem myślenia, to w każdym mieście powinien być opiekun, a jeszcze dalej, to i mieszkańcy wsi do 900 mieszkańców będą chcieli mieć swojego opiekuna. Przepraszam za ironizowanie, ale tak to może zacząć wyglądać jak zaczniemy rozdawać belkę opiekuna na lewo i prawo.

Forum to ma być centrum pomocy i przy okazji spotkań towarzyskich a nie jakichś podziałów i animozji.

W tej chwili sprawami organizacyjnymi w Waszym regionie zajmuje się Rainman i Johny więc nie bardzo wiem, co miałaby robić kolejna osoba z belką opiekuna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł sarkazm jako formę komunikacji akceptuję :)

 

Masz w 100% rację, tu jednak mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją.

 

Mamy tu pacjenta który od dłuższego czasu działa na rzecz integracji regionu. Organizuje spoty, organizuje doroczne spotkania międzyregionalne (4 x kolejka w Rudach, która gromadzi co roku kilkadziesiąt osób ze śląska, podbeskidzia i dolnego śląska). Czyli de facto nieformalnego opiekuna i organizatora.

 

Jest więc zrozumiałe, że Wojtek chciałby skwitować te starania i wysiłki nadaniem mu rangi opiekacza. Rozumiem też jego motywację. Z jednej strony poświęca forum i regionowi dużo czasu i serca, a z drugiej potrzebuje motywacji do dalszego działania.

 

a nie jakichś podziałów i animozji.

Nie ma mowy o podziałach a tym bardziej o animozjach. Wojtek napisał swojego posta impulsywnie. Wiem, że kilkakrotnie poruszał tematy opiekania z Miłym (zresztą nie tylko on). Dla jasności napisałem powyższe zdanie żeby wyjaśnić treść pierwszego posta Wojtka. Absolutnie nie oceniam ani nie podważam postępowania Miłego w tej sprawie. Jestem przekonany, że robił to w pełnym przekonaniu że jest to dobre dla regionu i społeczności.

 

Różnica zdań jest rzeczą naturalną i zawsze należy rozmawiać. Wojtek nie "wywalczył" nic u Miłosza więc poszedł wyżej i swoje "żale" (też proszę nie łapać mnie za słówka) sformułował w sposób mało fortunny :) i niezbyt oczywisty dla ludzi niezorientowany.

 

Teraz rozumiem, że chce być opiekunem regionalnym

No.

 

I jest grupa ludzi, która też by tego chciała. I zapewniam że nikt z nas nie należy do RAŚ i nie chcemy żadnej secesji, a wręcz przeciwnie :).

 

.... nie bardzo wiem, co miałaby robić kolejna osoba z belką opiekuna.
Dokładnie to samo co do tej pory tylko ze świadomością, że ktoś to zauważył i docenił. Są ludzie dla których takie gesty są ważne. Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to samo co do tej pory tylko ze świadomością, że ktoś to zauważył i docenił. Są ludzie dla których takie gesty są ważne.
Problem w tym, że takich osób z poczuciem niedocenienia może się pojawić kilka - i wtedy co? Każdemu belkę opiekuna na otarcie łez?

Jedyne rozwiązanie to takie:

1. Ankieta z pytaniem, czy potrzebny jest dodatkowy opiekun w regionie.

Jeżeli przewaga odpowiedzi na NIE, to po sprawie, jeżeli na TAK, to:

2. Wątek z kandydatami.

3. Ankieta i zwycięzca głosowania dostaje belkę.

 

I to wszystko co administracja może w tej sprawie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja już ci kiedyś pisałem, że IMO forum to nie miejsce na uprawianie demokracji. Decyzja admina/mohera jest ostateczna i admin/moher nie powinien (nie musi) się tłumaczyć z podejmowanych decyzji.

 

Jeżeli uważasz, że:

1. Ankieta z pytaniem, czy potrzebny jest dodatkowy opiekun w regionie.

Jeżeli przewaga odpowiedzi na NIE, to po sprawie, jeżeli na TAK, to:

2. Wątek z kandydatami.

3. Ankieta i zwycięzca głosowania dostaje belkę.

 

jest zasadne to naturalnie należy uruchomić taką procedurę. A jeżeli nie to informujesz że twoja decyzja jest inna i koniec.

 

Ja osobiście uważam twoją propozycję za dobrą.

 

poczuciem niedocenienia

potrzebą docenienia :) - różnica nie jest tylko semantyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie miejsce na uprawianie demokracji. Decyzja admina/mohera jest ostateczna i admin/moher nie powinien (nie musi) się tłumaczyć z podejmowanych decyzji.
Zgadza się. Ale userzy z danego regionu sami wiedzą, co dla nich najlepsze, stąd mój wg mnie jedyny sprawiedliwy sposób na załatwienie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stąd mój wg mnie jedyny sprawiedliwy sposób na załatwienie sprawy.

I tej wersji się trzymajmy :)

Pozdrawiam i dziękuję za rzeczową dyskusję. Wprawdzie nie ja go zakładałem, ale myślę że ten wątek można zamknąć bo decyzja jest, a kolejne posty to już będzie bicie piany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że kilkakrotnie poruszał tematy opiekania z Miłym

Potwierdzam jednak dalej podtrzymuję swoje zdanie NIE CHCEMY PODZIAŁU GRUPY ,a powoływanie kolejnego opiekuna nie ma sensu , spokojnie sobie z Jankiem radzimy :provw:. Doskonale zdaję sobie z tego , iż udało się Wojtkowi zorganizować kilka naprawdę fajnych spotów :ok: , ale patrząc realnie mamy więcej takich osób na rejonie , które zasłużyły się dla naszej grupy: np zwierzak na forum od zawsze , udostępnia bar knajpę koparki i co tylko trzeba , pomyka praktycznie na wszystkie spoty śląskie jak i małopolskie , bramu , ustawki , hot spoty , urodzinowe niespodzianki , zloty ogólnopolskie o albo Alutek rozdaje smalec na lewo i prawo :rotfl:

 

Tak naprawdę ten podział ma miejsce właśnie teraz. Nikt z rejonu rybnik - wodzisław - i dalej na zachód nie jeździ na spoty na koniec. Ekipa gliwicka też właściwie więcej bywa u Wojtka na spotach niż na kopcu.

Jak to nikt jak ty Marku jeździsz :kumple. Marku realnie ilu macie aktywnych userów w rejonie i na spotach ?

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam jednak dalej podtrzymuję swoje zdanie NIE CHCEMY PODZIAŁU GRUPY
Absolutnie nie oceniam ani nie podważam postępowania Miłego w tej sprawie. Jestem przekonany, że robił to w pełnym przekonaniu że jest to dobre dla regionu i społeczności.

 

Miłosz przyjacielu mój drogi obgadamy sobie wszystko na spokojnie u Zwierza. Już dokupiłem specjalnie 100 kulek tylko na ciebie i będzie ostre :502::lol

 

Wierz mi, że doskonale rozumiem twoje racje, a to że mamy w tej sprawie odmienne zdanie to rzecz zupełnie normalna i całkowicie bez znaczenia

 

mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności