Skocz do zawartości
djchester22

Prośba o analize logów 1.9 TDI 90 km AHU, 00575 błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o analizę logów. Autko wchodzi w tryb serwisowy. Także słychać delikatne metaliczne syczenie w okolicy turbiny, gdy nacisnę ostro pedał w podłogę. Po sprawdzeniu przewodów od turbiny do kolektora zauważyłem iż cooler jest troszkę mokry w dolnej czesci. Dodatkowo zauważyłem jakby się pocił miedzy kolektorem a małym gumowym króćcem ktory polaczony jest z plastikową rurą, gdzie zamontowany jest czyjnik. Także jeszcze nie sprawdziłem wężyków podciśnieniowych, oraz sztangi gruchy. Jutro sprawdzę to wszystko.

 

Poniżej logi

 

statyczne

 

Log (0 - 003)

Log (1 - 004,004)

Log (2 - 011)

Log (3 - 000)

Log (1 - 000,001,003)

Log (0 - 007,010,013)

 

Oraz logi dynamiczne

 

Log (0 - 000,008,010)

 

Log (2 - 003,008,011)

 

Proszę o pomoc.

 

dziękuję.

Edytowane przez djchester22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyczyść turbo, przepływka też już chyba kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wyczyść turbo, przepływka też już chyba kiepska.

 

A czy czyszczenie turbo , które nie ma zmiennej geometrii coś da?? Czy to się robi jak w przypadku turbiny ze zmienną geometrią??Wiem ze w 110 konnych turbo ze zmienną geometrioą się czyści bo się zacina pierścień sterujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyść turbiny bo tam nie ma czego czyścić, to jest turbo na west gate :)

 

Auto po programie wrzuć jeszcze grupę 001 dynamicznie. Przepływomierz wyczyść bo obcina w górnych obrotach.

 

Co do usterki - wymień wężyki idące z turbiny do N75 i do gruszki, prawdopodobnie są przetarte. Jeżeli wymienisz i nadal brak efektów, wymień N75, mogła w nim sprężynka pęknąć i zaciął się w pozycji zamkniętej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czyść turbiny bo tam nie ma czego czyścić, to jest turbo na west gate :)

 

 

No tak zapędziłem się trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czyść turbiny bo tam nie ma czego czyścić, to jest turbo na west gate :)

 

Auto po programie wrzuć jeszcze grupę 001 dynamicznie. Przepływomierz wyczyść bo obcina w górnych obrotach.

 

Co do usterki - wymień wężyki idące z turbiny do N75 i do gruszki, prawdopodobnie są przetarte. Jeżeli wymienisz i nadal brak efektów, wymień N75, mogła w nim sprężynka pęknąć i zaciął się w pozycji zamkniętej.

 

Pozdrawiam

 

Wymieniłem intercooler bo okazało sie ze mial dziurkę, wymieniłem przepływkę, bo wójek kiedyś kupił nową i mu została (bosch), oraz węzyki podciśnieniowe. Nadal ten sam efekt. Na 3 biegu przy 4000 tyś wchodzi w tryb awaryjny, na 4 biegu już powyżej 3000. Został jeszcze zawór N75. Czy mogę go podmienił z N18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, gdyż N18 jest na podciśnienie, a N75 w Twoim przypadku na nadciśnienie.

 

Na wszelki wypadek żeby było pewne że to N75 podepnij bezpośrednio wężyk wychodzący z turbiny do gruszki (powinno być ~0.65bara doładowania) i zrób logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, gdyż N18 jest na podciśnienie, a N75 w Twoim przypadku na nadciśnienie.

 

Na wszelki wypadek żeby było pewne że to N75 podepnij bezpośrednio wężyk wychodzący z turbiny do gruszki (powinno być ~0.65bara doładowania) i zrób logi.

 

Witam. Powodem całego tego zdarzenia z trybem awaryjnym, dziwnymi dzwiękami turbiny był zawór N75. Po rozebraniu go zgodnie z poradnikiem odnośnie regeneracji, okazało sie iż sprężynka była pęknięta. Wymieniona sprężyna z długopisu, przeczyszczenie zaworu oraz dokłądne sklejenie dało piorunujący efekt. Wszystko wróciło do normy oraz dziwne dzwięki dochodzące z okolicy turbiny zanikły.

 

Pozdrawiam.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności