Skocz do zawartości
tom-998

Instrukcja montażu Easy Open

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Tomku można coś zrobić żeby Pana instrukcja znowu była widoczna ze zdjęciami ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2019 o 20:27, RobJur napisał:

Panie Tomku można coś zrobić żeby Pana instrukcja znowu była widoczna ze zdjęciami ?

Ja również bym prosił o odświeżenie zdjęć do instrukcji :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jest to jest z tymi antenami do Easy, mają mieć swoje konkretne miejsce, czy może być zmontowane tak jak na zdjęciu poniżej.

Przeszukałem trochę Internetu i wszystko co pokazuje, to zderzaki od b6, gdzie nie ma tej półki, tylko jest okrągły hokej. Etka też nie pokazuje umiejscowienia anten, więc nakleiłem jak uważałem. Miałem zamiar nakleić obydwie na tej półce, ale zerknąłem że tutaj na dole dla drugiej antenty może być lepiej, bo wyżej, przy zakładaniu jakby już była belka blisko anteny.

Modułu jeszcze nie sprawdzałem, bo klapa elektryczna jest w trakcie dokładania, a easy open wsadziłem przy okazji montażu Side Assista. 

easy open.jpg

EDIT

Odpowiem sam na swoje pytanie.

Anteny przyklejone prawie dobrze, trzeba było tylko przykleić na pionowe ścianki, a nie poziomo. 

 

zderzak.jpg

EO zakodowany i działa dobrze, nie ma problemów.

Oczywiście po podłączeniu i zakodowaniu modułu, dwa błędy o braku adaptacji i przerwa w obwodzie, ale zmiana w adaptacjach pomogła i hula.

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój moduł komfortu zadziała z modułem easy open  3AA 962 243 / 3AA 962 243D ??

20200506_221210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, na jakiej zasadzie działa system easy open ? Mam załączony w opcji komfort , niestety zamykając auto i podchodząc do bagażnika raz bagażnik się otwiera ( trochę muszę pomachać ) a raz nie , nie za bardzo rozumiem tą zasadę ?

Może ktoś podpowie jak to mam robić ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodzę do auta, nogą na prawo na lewo nie macham, tylko jak stoję przodem to przykładam nogę na wprost, prostopadle do zderzaka i cyk myk otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , trzymając kluczy w ręku, dopiero jak zamruga dioda to bagażnik się otwiera . Dziwne bo przeważnie jak trzymam w kieszeni to kompletnie nie reaguje :( . Myślę, że system ten powinien działać przy zamkniętym samochodzie jak i przy otwartym. Kompletnie nie wiem  co robię źle ?.

Nie ukrywam, że ostatnio też nie mogę zamknąć okien z pilota, funkcja działała a teraz d.... . Wiem, że to inny temat ale to tak informacyjnie bo z tym też walczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterie w pilocie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę baterię i dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bateria wymieniona i  raz działa raz nie. A możecie mi powiedzieć w którym dokładnym miejscu jest czujnik? może on jest brudny czy coś i dlatego ten problem. Mam jeszcze jedno pytanie: czy ta funkcja działa przy zamkniętym aucie jak i otwartym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartym i zamkniętym, obyś miał kluczyk.

Umiejscowienie anten w postach powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zapasowym kluczyku masz tak samo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ostatnio zauważyłem, że jak podejdę do auta od tyłu i stanę tak 20/30 cm od bagażnika chwilkę poczekam( 5-10 sekund) machnę nogą i się cofnę klapa się otwiera .

Czy tak powinno być ?

 

Edytowane przez Genas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu 3aa 959 799a i  sterownik easy open 3AA 962 243e  będzie to dobre połączenie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nadal walczę z tym kluczykiem, bateria wymieniona ( 2 razy) , niestety dość często mam informację, że nie znaleziono kluczyka i nie mogę odpalić samochodu, klapa raz działa raz nie ( przypuszczam, że jak kluczyk jest widoczny to działa , jak nie to wiadomo). Czy można zaprogramować ponownie klucz ? nie ukrywam, że po zakupie wszystko działało a po 2 miesiącach zaczeły się problemy :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@let_me_b3 też jestem ciekaw, mam taki moduł ale na stole nie komunikuje się z komfortem, sprawdzałem na 799C.

Możliwe że jakiegoś zasilania nie podpiąłem, na moduł idzie 12v, czy coś mniejszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku z tego co widze 12 v. kodowałeś komfort-46, bajt 21, bity 0,1,4,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 0 odpowiedzi, ale coś obstawiam że gdzieś mi brakuje zasilania albo sygnału że wstał. 

Używam BOrda 3c0 ale sygnał zapłonu jest taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@let_me_b3 jest progress, przez mój błąd użyłem 2 identycznie szaro-brązowe kable, dzisiaj je zmierzyłem i no kur. używałem ten gdzie nie ma prądu.

Moduł z literką E się zgłasza.
image.png.b39b29bdd183257b2cfea3505495eb30.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności