Skocz do zawartości
tom-998

Instrukcja montażu Easy Open

Rekomendowane odpowiedzi

Mea culpa-nie zauważyłem.

Nie było żadnych problemów z dopasowaniem? Czy tak dopasowane na siłę? ;-)

 

Bimbasz a powiedz mi jeszcze odnośnie haka- robiłeś sam wiązkę ze sterownika do głównego komputera z przodu auta czy kupiłeś cały gotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych problemow. Nic na siłe.

W zwyklym zderzaku jest jeszcze prosciej. Jest mniejsza dziura na hak.

B7 hak dostal w fabryce :) a jakby nie mial to bym zakladal. Wiazka oczywiscie byla by zrobiona pod fabryke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no właśnie. Trochę się tego wszystkiego obawiam. Dużo tej rzeźby będzie. Powiedz mi jeszcze jak mogę sprawdzić czy do mojego Paska jestem w stanie wsadzić elektryczny hak. Bo Easy open skoro mam Kessy to nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy easy open bez kessy bedzie dzialac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak otworzysz auto bez kessy? Musisz pilotem otworzyc. Czyli wziac go w reke. To jaki jest sens Easy Open

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myslalem ze w taki spsosob da sie otworzyc tylko bagaznik bez otwierania samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do montażu Easy Open nie trzeba demontować zderzaka tylko wystarczy zdemontować dolny spoiler

 

Jak wyjąć ten dolny spojler żeby czegoś nie pourywać? Na pewno dwa wkręty od spodu a dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na zatrzaskach, popsikaj miejsce zatrzasków np WD40 i powoli ciągnij, pomagaj np plastikowymi ściągaczami do tapicerki, nie będzie łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest na zatrzaskach, popsikaj miejsce zatrzasków np WD40 i powoli ciągnij, pomagaj np plastikowymi ściągaczami do tapicerki, nie będzie łatwo.

 

Dzięki Marcinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easy open zrobione, tzn. zamontowane - jutro podłączam VCDS'a i kodowanko. Udało mi się kupić sterownik wraz z antenami w komplecie z wiązką parktronika co w dużej mierze uprościło mi robotę. Musiałem w tym celu zdjąć zderzak aby wymontować starą wiązkę a założyć nową. Udało mi się również kupić oryginalne kpl. wtyczki do wiązki w zderzaku i do modułu komfortu u jednego sprzedawcy tak więc dokupiłem tylko po 6m przewodów w dwóch kolorach(1,5mm2-choć w oryginale są 0,5), owinąłem taśmą parcianą i wiązka była gotowa. Robocizna zajęła mi prawie 6godz. Efekty myślę, że jutro zobaczę.

 

4.jpg

 

8.jpg

 

7.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

3.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem bo Easy open nie działa. Zrobiłem kodowanie, wywala błąd i nawet nie drgnie. Co może być nie tak? Może brakuje jakiegoś kodowania. Passat fabrycznie wyposażony w Keyless Access.

56.jpg

55.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo nie jest to taka prosta sprawa z tym kodowaniem. U mnie easy open miałem fabrycznie jeden z naszych kolegów z forum też dołożył easy open ale niestety miał problemy z kodowaniem (był nawet z tym w dwóch serwisach ASO) i nie umieli mu poradzić Podjechał do mnie i zeskanował całe kodowanie podobno były jakieś różnice .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komfort siedzi taki:

 

22.jpg

 

KOMPONENT: 01 KESSYS PQ47 084 0346

Wygląda na to, że różnica pomiędzy komfortem moim a np.Bimbasza jest tylko w oznaczeniu 01/02 wynikająca być może z tego ,że ja mam sedana. Soft wydaje się być wyższy (nowszy).

 

A może ktoś z Łodzi lub okolic ma B7 w sedanie z oryginalnym Easy open abym mógł podjechać i zobaczyć kodowanie?

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje kodowanie

 

Oznaczenie elementu SW: 3AA 959 799 A HW: 3AA 959 799 A

Komponent: 02 KESSY PQ47 083 0341

Kodowanie: 19900A00D2C34E763402BC3F7E00CFCE705801030437B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bimbasz. Końówkę dlugiego kodowania mam taką samą jak u Ciebie . Różnica jest tylko w oznaczeniu komponentu 01(u mnie)/02(u Ciebie)oraz SW i HW

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki błąd ci wywala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waski1 Dzięki za zainteresowanie.Błąd jaki wyskoczył masz na fotkach parę postów niżej.

 

 

Dzisiaj się już poddałem. Prawdopodobnie uwalony sterownik bo mod. komfortu kodowany na wiele kombinacji i nic wciąż ten sam błąd.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj "przyszedł" drugi sterownik i ....

 

1.jpg

 

...już nic nie rozumiem. Znowu błąd. Ale....wygląda na to, że coś jest jeszcze oprócz tego nie tak bo powtórzył się też błąd jaki wystąpił przy pierwszym sterowniku tzn. "005-brak lub niepoprawne nastawy podstawowe/ adaptacja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na niemieckim forum podobny (a właściwie taki sam przypadek) i wygląda na to, że sterownik prawdopodobnie jest o.k. tylko gdzieś jest błąd w ustawieniach. Może ktoś z szanownych forumowiczów kuma po niemiecku i jest w stanie to jakoś logicznie i ze zrozumieniem przetłumaczyć bo translator nie daje rady.

http://www.passatforum.com/forum/viewtopic.php?f=61&t=43164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez masz brak nastaw pdst dla siłowników,

Przeciez bez nastaw to one nie wiedzą ile się mają otwierac i jak podniosa klape co wazy ze 20kg, to pewnie spokojnie by ją wyrwały z zawiasów lub uszkodziły

Robisz nastawy , a raczej od tego zaczynasz

Przerwy w obwodach , diagnozuj sobie stany zamków , swiczy i całą reszte w blokach pomiarowych

Co do kessy - to moze byc tak ze 01 to jst LOW , a 02 High, mimo tej samej wersji SW , bedzie brakowało elementów na płycie , ale to moja wersja tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności