Skocz do zawartości
tom-998

Instrukcja montażu Easy Open

Rekomendowane odpowiedzi

Easy Open. Jeżeli Passat jest wyposażony w Keyless Access (automatyczny system zamykania i uruchamiania), wystarczy odpowiedni ruch nogą za samochodem, aby otworzyła się pokrywa bagażnika. Ruch rozpoznawany jest przez czujnik zbliżeniowy. Naturalnie bagażnik otworzy się tylko wtedy, gdy osoba stojąca obok samochodu będzie miała przy sobie kluczyk.

 

 

Muszę przyznać, że to wyjątkowo praktyczna funkcja. Wcale nie trzeba ostro machać pod zderzakiem, wystarczy raz podnieść nogę pod zderzakiem i klapa się otwiera co jest sygnalizowane zapaleniem się na chwilę trzeciego światła stop. Dodatkowo mamy możliwość włączenia bądź wyłączenia funkcji Easy Open z poziomu MFA.

W module komfort pojawił mi się błąd czujnika otwierania tylnej klapy -przerwa w obwodzie - ale ponieważ wszystko działa na razie nic z tym nie będę robił. U mnie ten błąd wynika prawdopodobnie z wiązki. Użyłem przewodów 0.5 mm2 (jak w oryginale) poskładałem poskręcałem wszystko i wyskoczył błąd , o którym pisałem wcześniej i do tego trzeba było machać nogą 10 minut żeby klapa się otworzyła. Puściłem drugi przewód do oprawy T18b pin 6 modułu komfort i błąd co prawda pozostał ale klapa otwiera się za każdym razem.

Opis jest z demontażem zderzaka ale w B7, do montażu Easy Open nie trzeba demontować zderzaka tylko wystarczy zdemontować dolny spoiler ale o tym przekonałem się dopiero kiedy przeprowadzałem ten dodatkowy przewód.

 

 

 

Do montażu Easy Open potrzebujemy

 

- sterownik otwierania tylnej - 3AA 962 243

 

xu538_eo2.jpg

 

- sensor otwierania tylnej klapy - 3AA 962 253 C

kw980_eo1.jpg

 

- oprawa wtyczki 4 pin do sterownika otwierania tylnej klapy - 4h0 973 704

 

- 2 zestawy przewodów z 2 stykami do oprawy - 000 979 034 E

- oprawa do modułu komfort STG 18 pin (T18b) - 1K0 972 930

 

- zestaw pojedynczych przewodów z 2 stykami do oprawy modułu komfort - 000 979 009

 

- uszczelnienie do przewodów 3 szt. - 357 972 740 D

- zaślepka uszczelniająca do wtyczki 1 szt - 3 C0 972 841

 

qx616_eo3.jpg

 

- przewody w trzech kolorach, taśma parciana

 

Schemat podłączenia

 

Sterownik otwierania tylnej klapy - J938

 

Moduł komfort (za schowkiem pasażera) - J393

 

J938 pin 1 podłączamy do oprawy T18b pin 7 modułu komfort J393 (+) 30

 

J938 pin 2 podłączamy do masy

 

J938 pin 3 podłączamy do oprawy T18b pin 6 modułu komfort J393 pin (LIN)

 

 

 

Easy Open schemat.pdf

 

 

 

Montaż

 

Demontujemy:

 

- światła tylne.pdf

- zderzak z tylny.pdf

- osłonę poprzecznego pasa nadwozia pociągając ją do góry

- siedzisko.pdf

- tapicerkę boczną.pdf

- osłonę nadkola.pdf

- listwę progową.pdf

- dolną osłonę słupka A.pdf

- schowek pasażera.pdf

- boczek bagażnika.pdf (nie musimy demontować oparcia siedzenia bo i bez tego przeciągniemy przewody)

 

Przy demontażu zderzaka oprócz wkrętów, które są wymienione w powyższym opisie należy odkręcić jeszcze dwa (po jednym z każdej strony), które znajdują się pod plastikową osłoną nadkola (wystarczy odchylić).

 

Moduł otwierania tylnej klapy oraz sensor otwierania tylnej klapy montujemy na spoilerze tylnego zderzaka dokładnie tak jak na poniższych zdjęciach . Moduł montowany jest na zatrzaskach natomiast sensor na taśmie samoprzylepnej.

 

ba401_EOzderzak.jpg

gq849_EOzderzak2.jpg

cg662_EOzderzak3.jpg

 

 

 

Wiązkę przciągamy do bagażnika w miejscu zaznaczonym na poniższym zdjęciu strzałką

 

ri767_EObagaznik.jpg

 

Do modułu otwierania tylnej klapy podłączamy kostkę od sensora otwierania tylnej klapy oraz wtyczkę ( 4h0 973 704) od wiązki.

Wiązkę ciągniemy przez bagażnik, prawy próg aż do przodu samochodu do modułu komfort, który znajduje się za schowkiem pasażera.

 

rb810_EOmodul.jpg

 

Drugą wtyczkę ( 1K0 972 930) wpinamy do modułu komfort (pierwsze złącze 18 pinowe u góry po lewej stronie, u mnie wolne)

 

nf759_EOmodul1.jpg

 

 

Kodowanie

 

Jeśli chodzi o kodowanie to wchodzimy w moduł komfort-46, bajt 21 i zaznaczamy bity 0,1,4,5.

 

U mnie bajt 21 nie był opisany więc korzystałem z Lcode2.

 

wk492_EOMFA.jpg

 

 

 

 

 

Tak to działa u mnie w samochodzie

 

 

 

A tak sygnalizuje zadziałanie czujnika trzecie światło stop

 

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za instrukcje, powiem że bajer 1 Klassa. Aż musiałem kluczyki schować bo córka co chwila podbiegała do auta i otwierała klapę :)

Chyba jak na razie jedyne B7 Kombi z elektrycznym hakiem co ma Easy Open :lol

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj gosc opisuje jak zalozyc Easy Open w B6. Opis nie jest zbyt dokladny, ale moze komus sie przyda.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj gosc opisuje jak zalozyc Easy Open w B6. Opis nie jest zbyt dokladny, ale moze komus sie przyda.

 

A nie zauważyłeś że gość ma komforta od B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić w b6 na b7 komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można zmienić tylko kwestia ile to będzie kosztować i jakie dalsze zmiany za sobą pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie zauważyłeś że gość ma komforta od B7?

 

Wypisane masz co musiabys zmienic w B6 zeby miec EasyOpen wiec nie bardzo rozumiem Twoj komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypisane masz co musiabys zmienic w B6 zeby miec EasyOpen wiec nie bardzo rozumiem Twoj komentarz

 

a orientujesz się kolego w temacie, czy tylko tak znalazłeś stronę i chciałeś się pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcje to o kant .... roztrzaskać, co to za instrukcja.

Parę fotek, zero konkretów, myślisz, że się ta instrukcja komuś przyda.

Dojdzie do momentu zmiany komfortu na B7 i będzie stop, bo będzie szukanie speca który przegra poprawnie immo.

 

Wywody na temat tej instrukcji można zakończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć to mój pierwszy post - miło Was poznać :) .Prośba do posiadaczy Pasatów B7 Variant wyposażonych w kessy i elektryczną tylną klapę z systemem Easy open o podanie numeru oe modułu komfort/kessy oraz kodowania.Z góry dziękuję. Próbuje od kilku dni sam sobie poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AA 959 799 A

Do standardowego kodowania dodajesz to co w 1 poscie i musi dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w variancie nie działa tak ja powinno musi być inny moduł komfortu. Numer komfortu ktory podał Bimbasz jest w samochodzie ale to nie działa tzn czasem otwiera się klapa od strzała, a czasem trzeba machać noga pól godziny zeby system ruszyl

Edytowane przez Pan_lopata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakos dziala na tym komforcie za 1 razem. No i oczywiscie w variancie.

Z innym nr komfortu to bzdura 799A jest ok to tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie działa (alboi inaczej nie działa za każdym razem) choć zrobiłem to krok po kroku tak jak opisano w tutorialu. Domyślam się że problem prawdopodobnie leży właśnie w module komfortu. Dlatego to bardziej pytanie do osób które mają ten system fabrycznie zamontowany o podanie numeru komfortu. Dodatkowo nasze samochody się różnią Ty masz z 2012r ja z 20 11 więc może być jakaś różnica.

 

Chyba że różnica polega np na wersji oprogramowania tego modułu czy możemy jakoś porównać swoje ?

Aby wykluczyć źle działający sprzęt wszystko kupiłem nowe w ASO ... 2x :(

Edytowane przez Pan_lopata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok auta nie ma nic do tego, ważne jakie masz sterowniki.

Mój komfort

Oznaczenie elementu SW: 3AA 959 799 A HW: 3AA 959 799 A

Komponent: 02 KESSY PQ47 083 0341

zobacz jakie masz oprogramowanie u siebie.

Jaki nr ma sterownik easy open u Ciebie i jakiej grubości zastosowałeś przewody do wiązki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo przewody były 0,5 jednak system nie działał w ogóle i zostały wymienione na 1,5 , system ruszył ale nie do końca poprawnie.

 

co do numeracji SW:3AA 959 799A HW: 3AA 959 799 Komponent 02KESSY PQ47 083 0341

 

numer sterownika easy open 3AA 962 243 dwie sztuki oraz jedna sztuka 3AA 962 243D

Edytowane przez Pan_lopata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak u mnie

a rozmieszczenie anten, możne tutaj jest problem, że nie łapie za każdym razem sygnału, lub antena wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie numer HW jest bez litery A, anteny mam 3 szt (wszystkie nowe z ASO) Rozmieszczenie anteny zmieniałem - finalnie jest tak jak w instrukcji forumowej. Dodatkowo moduł komfortu zgłasza błąd natychmiast po jej podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy easy open działa z hakiem elektrycznym oryginalnym czy będą sobie te elementy przeszkadzały?

Drugie pytanie czy przez "anteny" rozumiecie sensory które wklejane są pod zderzakiem czy coś innego. I czy ktoś może mi jeszcze polecić sklep gdzie znajdę dobre przewody do wykonania okablowania?

 

Znalazłem kilka ogłoszeń gdzie sprzedają cały komplet:

http://allegro.pl/3aa962243-sterownik-asystent-klapy-passat-b7-audi-i5127783471.html

pytanie tylko czy nie lepiej kupić nowe sensory w VW?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co napisalem w 2 poscie :)

 

Dodam jeszcze ze mam R-line z oryginalnym elektrycznym hakiem.

Anteny sa wklejane w zderzak przed i za dziura na hak.

Przewody wazne aby mialy odpowiednia grubosc.

Jak cie stac na nowe kupuj nowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności