Skocz do zawartości
daro44

1.6 fsi wymiana rozrzadu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem i nie znalazlem info dotyczace wymiany w tym silniku chodzi o to jakie sa objawy "konczacego"sie rozrzadu i czy wogole ten element podlega wymianie i po jakim przebieguduzo jest informacji o dieslach i nie wiem czy te przebiegi pokrywaja sie z fsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlecam wymiane przy 100 tkm u mnie 1wszy rozrząd wymienia sie przy 180 tkm ale nie patrz jaki jest tylko zasada jest prosta albo 100 tkm albo max 6 lat bo pasek truchcieje i moze sie rozlecieć i wtedy bedzie bolało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fsi jest łancuszek i w/g serwisu nie wymienialny ale....wszystko sie psuje i z rana gdy go odpalam grzechota jakies 2 sec potem wszystko jest ok czy to objaw juz do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi symbol silnika bo dziwne jest aby tam był łancuch ? moze słychac ci łancuszek łaczący wałki rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na bank bylem w aso łancuszek rozrzadu sprawdzali po win tylko nie wiem czy to terkotanie jest objawem juz zuzytego lancuszka czy napinacza ....najechane mam 106000

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w aso vw sprawa sie wyjasnila podczas pierwszego odpalenia lancuszek jest suchy i zanim olej dojdzie mozliwe jest terkotanie co nie ma nic wspolnegi z objawami zuzytego lancuszka takze temat dla silnikow fsi dotyczacy takich objawow wyjasniony pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dziwne kolego ze tak się dzieje nie powinno tak być (brak smarowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bazuje na opini mechanikow z vw chociaz trafilem gdziesz na forum uzytkownikow golfa z tym silnikiem to tez pojawialy sie podobne opinie dotyczace tego zjawiska....(W/g mnie to ten napinacz hydrauliczny ale poobserwuje jeszcze )

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna sprawa sie chyba wyjasnila ....rozrzadzik do wymiany grzechotka porrannego rozruchu jakies 2 sec +wyraznie slyszalnie lekko metaliczne dzwieki podczas pracy silnika a mialo byc tak pieknie ! kompletny rozrzad w aso 610zl tylko nie wiem z kad cena za wymiane 1400 zl z ktorej zrezygnowalem na rzecz zaprzyjaznionego mechaniora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktos moze rysunek z jakich czesci sklada sie komplet rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrzadzik zakupuony w piatek wymiana dam znac jaki efekt bedzie po tym zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie i jest ok to najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szykuje sie do zmiany rozrządu, objawy to turkot po odpaleniu i ostatnio błąd korelacji walka rozrządu i wału korbowego. Mechanik stwierdził ze to od naciagnietego łaĂącuszka. Moje pytanie czy ten silnik ma zmienne fazy rozrządu? Bedzie mi to potrzebne przy wyborze odpowiedniego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Szykuje sie do zmiany rozrządu, objawy to turkot po odpaleniu i ostatnio błąd korelacji walka rozrządu i wału korbowego. Mechanik stwierdził ze to od naciagnietego łaĂącuszka. Moje pytanie czy ten silnik ma zmienne fazy rozrządu? Bedzie mi to potrzebne przy wyborze odpowiedniego zestawu.

 

Oczywiście, że ma. Uruchamiają się przy około 3500obr/min. Cisnienie oleju powoduje uruchomienie nastawnika i przestawienie wałka w inne położenie. Bez odpowiednich blokad nawet nie podchodz do wymiany. W związku z tym, że masz ten silnik z początku lat produkcji gdzie nastawniki ( czyli nieszczęsny zmieniacz faz rozrzadu) były wadliwe należy wymienić bezwzględnie owy nastawnik wraz napinaczem hydraulicznym.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego ze gdzieś na forum golfa przeczytałem ze zestaw z zębatkami który chce kupić, te zębatki nie nadają sie do silnika ze zmiennymi fazami. Wogole dziwna sprawa z tym rozrządem. Pojawił sie błąd p0016 czyli błędna korelacja itp. Boje sie trochę jeździć zeby czasem rozrząd nie przeskoczył bo znajomy mechanik ma dla mnie czas dopiero za 2 tygodnie. A co do tego zmieniacza faz nie spotkałem sie z nim w żadnym katalogu tutaj w uk gdzie mieszkam wiec pewnie pozostaje ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam dlatego ze gdzieś na forum golfa przeczytałem ze zestaw z zębatkami który chce kupić, te zębatki nie nadają sie do silnika ze zmiennymi fazami. Wogole dziwna sprawa z tym rozrządem. Pojawił sie błąd p0016 czyli błędna korelacja itp. Boje sie trochę jeździć zeby czasem rozrząd nie przeskoczył bo znajomy mechanik ma dla mnie czas dopiero za 2 tygodnie. A co do tego zmieniacza faz nie spotkałem sie z nim w żadnym katalogu tutaj w uk gdzie mieszkam wiec pewnie pozostaje ASO.

 

Skoro masz wątpliwości to dzwoń do ASO i pytaj o części. Może się też okazać, że taniej wyjdzie Ci oddać samochód na wymianę rozrzadu do serwisu. Często są promocje na różne usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klekot przy odpaleniu przez pierwsze sekundy spowodowany prawdopodobnie przez zawór zwrotny oleju, uszczelniacze nie trzymają, tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności