Skocz do zawartości
Rysieeek

składanie tylnych siedzeń

Rekomendowane odpowiedzi

trochę dziwny problem, a nie chcę nic na siłę, może ktoś się spotkał z czymś takim i np. wie gdzie wetknąć przysłowiowy łom.....

pasek b6, sedan...

fotel za siedzeniem kierowcy bezproblemowo, za pasażera nijak nie idzie (a akutat dzisiaj potrzebowałem przewieźć listwy przypodłogowe i no nie udało się.. :( )

i żeby nie było to wiem o blokadzie kluczykiem i w tym prawym wszystko w porządku, w jednym położeniu blokuje, w drugim zwalnia blokadę.

w siedzeniu lewym bez względu na położenie kluczyka fotel nie da się złożyć, nawet przy mocniejszym szarpnięciu.

niestety ponieważ to sedan nie ma za bardzo jak dostać się do tyłu siedzenia...

już dochodzę do wniosku że jedynym rozwiązaniem będzie wetknąć za siedzenie coś w stulu łoma i próbować podważyć ale może najpierw się zapytam, może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał...

dzięki za wszelkie porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaklinowało :hmm

łom zostaw w spokoju:

1.wyciągnij tylne siedzenie

2.odkręć znajdujące się śruby (w podłodze) trzymające tyle oparcie na środku

3.teraz powinieneś zdjąć całkowicie jedną stronę oparcia i dobrze będziesz widział co się dzieje z drugą ;)

 

p.s

nie pamiętam już,ale chyba będziesz potrzebował klucza spline a nie torx .........

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym rozkręcaniem połowy auta :).

Napisz dokładnie czy zamek się rusza, ale nie działa czy nie możesz w ogóle zwolnić zamka

Jeśli nie da się go ruszyć to pewnie blokada przeskoczyła. Da się to obejść.

Plastikowa osłona zamka jest spokojnie do wyjęcia. Trzeba ją delikatnie podważyć a potem podważyć zatrzaski (uwaga są długie i siedzą dosyć głęboko). Po wyjęciu osłony będziesz mógł zwolnić blokadę ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk się obraca...

przy pociągnięciu dźwigni czuć opór i nie da się jej dociągnąć do końca (lewe siedzenie idzie spoko i wysuwa się taki czerwony trzpień, który chowa się przy trzaśnięciu oparcia przy zamykaniu..) z prawej opór i trzpień wysuwa się tylko do 1/3...

odnośnie dostepu to jest sedan i specjalnie patrzyłem na lewą stronę po złożeniu siedzenia - obudowa jest od strony bagażnika, niefajnie to wygląda dostęp do tego nawet jak jest siedzenie złożone na płasko... po prawej stronie próbowałem wcisnąć tam rękę i pomacać ale nie idzie, a nie chciałem szarpać tych osłon od strony bagażnika... niestety ponieważ od góry zabudowa stała jak to w sedanie to nie ma jak cokolwiek zajrzeć czy wcisnąć, a głowa przez złożone środkowe siedzenie niestety mi się nie mieści żeby zajrzeć ;)

pogoda też trochę niesprzyjająca do ekwilibrystycznych zabiegów, od rana w W-wie pada........

 

hmmm, czy mam Angola?????? hmmmm, podczas jazdy z żoną chyba tak bo wtedy głównodowodzący i wszystkowiedzący kierowca siedzi po prawej ;)

 

Plastikowa osłona zamka jest spokojnie do wyjęcia. Trzeba ją delikatnie podważyć a potem podważyć zatrzaski (uwaga są długie i siedzą dosyć głęboko). Po wyjęciu osłony będziesz mógł zwolnić blokadę ręcznie.

 

plastikowa osłona z tyłu za oparciem od strony bagażnika czy plastikowa osłona zamka na oparciu?

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm, czy mam Angola??????

:hmm

 

 

fotel za siedzeniem kierowcy bezproblemowo
w tym prawym wszystko w porządku, w jednym położeniu blokuje, w drugim zwalnia blokadę

 

czyli kierowca po prawej...

 

za pasażera nijak nie idzie
w siedzeniu lewym bez względu na położenie kluczyka fotel nie da się złożyć

 

a pasażer po lewej... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam widzisz jak mnie zasugerowałeś......

a jeszcze biorąc pod uwagę żem mańkut i jak niektórzy gadają mam obie ręce lewe to miało prawo mi się pomylić... ;)

no i jak jeszcze wlazłem do tyłu to próbując złożyć siedzenia będąc odwrócony do nich przodem czyli tyłem do przodu pojazdu to wtedy przede mną ten nieskładający się fotel był po lewej... :ocochodzi

a poważnie to nie składa się fotel za pasażerem po prawej stronie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plastikowa osłona z tyłu za oparciem od strony bagażnika czy plastikowa osłona zamka na oparciu?

 

na oparciu, jest do zdjęcia a po jej zdemontowaniu będziesz mógł odciągnąć blokadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie problem odwrotny, nie da się zamknąć, czyli zatrzasnąć jednej części oparcia. Jest na to jakiś patent. jak ewentualnie wyciągnąć sam zamek? Passat B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona pozytywnie. Winna była linka odpowiedzialna za skladanie oparcia od strony bagażnika. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komplet siedzeń i mam problem z linkami do obalania tylnej kanapy. Linka idąca od rączki do skladania w bagazniku podłączania była do elementu (jak na foto) który z kolei stanowił część oparcia. W nowych fotelach ten element wystaje z oparcia i nie bardzo wiem jak je połączyć. Moja stara linka jest za długa. Nigdzie nie spotkałem krótszych. Zarówno fotele, tylna kanapa jak i boczki obok kanapy pasują bez problemu.6a832b5ac469943f9cbf18cd3ee14569.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem. Większej części kanapy nie da się położyć, widać wcześniej już tam ktoś grzebał, bo jest wyciągnięty i lekko złamany ten plastik z zamkiem. Jak pociągam za uchwyt to jest opór tak jakby był zamknięty ten zamek. Ktoś ma pomysł jak mogę spróbować to naprawić? Wcisnąć tej ramki też nie mogę. Załączam zdjęcia... 

20190306_151759.jpg

20190306_151654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. W moim B7 Variant lewa część tylnego oparcia nie chce się zamknąć. Przycisk w oparciu jest tak jakby zaklinowany w pozycji wciśniętej. Rączka w bagażniku nic nie zmienia. Czy według Was da się to samodzielnie naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stało mi się to samo, rozwiązałeś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAAAaaa, wcześniej nie napisałem jak sobie poradziłem, mkpol miał rację, po zdjęciu plastykowej osłony da się odblokować zamek (u mnie przeskoczył trzpień zamka), u mnie zadziałało. ustawienie prawidłowe i złożenie i działa do dzisiaj....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności