Skocz do zawartości
Batrek

Wichruje tarcze - nie wiemy gdzie leży problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy pomóżcie proszę,

 

Wymienione po raz kolejny tarcze przed wyjazdem do chorwacji - przód i tył kpl GIRLING

 

Po 2 tys. pojawiło się lekkie bicie od czasu do czasu - po 4 tys. kierownica lata konkretnie.

 

Wcześniej byly TRW - też powyginało, ale gdzieś po 20 tyś.

 

Jeszcze wcześniej ATE - to samo jak wyżej.

 

Za każdym razem sprawdzane zaciski, przewody, wymieniany płyn.

 

 

Zaczyna mnie to denerwować, tym bardziej, że zawieszenie jest bez luzów.

 

Gdzie szukać - czego szukać??

 

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciski a czy sprawdziłeś jak pracują tłoczki ?? Może jeden bardziej dociska klocek to tarczy niż drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciski sprawdzane - na rolka hamuja kola symetrycznie i P i T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasty mogą byc krzywe bo innej opcji raczej nie ma chyba ze na styku tarcza a piasta został jakis nie usuniety syf rdza albo tez czyms posmarowane niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, temat jest mi znany. Meczyłem sie 3 lata aż wreszczcie znalazłem rozwiązanie. Wymieniłem tłoczki i uszczelki w zaciskach. Wymienilem tarcze i klocki.

Był spokój przez kilja tys. km. Potem zaczęło się bicie na kierownicy, wibracje calego auta. Wymienilem tarcze i klocki. Znowu miałem kilka tys. km spokoju a potem biło jeszcze mocniej.

 

Sprzedawca polecił mi wymianę sworzni i gumowych gniazd sworzni. Kupiłem oryginalny komplet ATE na 2 koła za 64zł.

Gumowe gniazda trzeba smarować smarem silikonowym bo od każdego innego guma puchnie i sworznie stoją.

 

I nagle bicie zmniejszylo sie, mimo że tarcz nie wymieniłem. Po 500km bicie zupełnie ustąpiło nawet przy 180kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakie sworznie ? Możesz pokazać na fotce?

 

Dzięki,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wybrałbym tańsze rozwiazanie :fajny

W pasztecie biły mi lekko tarcze przy hamowaniu. Przyczyna - prawdopodobnie krzywe (wykrzywione) kolumny. Znajdź zakąłd, który przetacza tarcze na samochodzie. Jest taka specjalna maszynka z dwoma nożami tokarskimi. Ściagają koło, auto idzie w górę na opdnosniku, przyjręcaja do piasty koła to ustroistwo i zbiera ci tarczę z obu stron w taki sposób, że nawet jak cos jest w ukłądzie zawieszenia skrzywione, to toczy ci oczywiscie na wprost. Wtedy z jednej strony tarcza moze byc ciut bardziej "zebrana" ale daje to efekt. Koszt - 30 zł od tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc do naprawy hamulców potrzebujecie :

- 2 komplety =29c90865&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3e2&cat[cve]=5649&cat[art]=6af1&cat[atg]=ff066&offset=0&sort=1"]gumowych prowadnic

- 4 =29c90865&cat[cmf]=35e&cat[cmo]=a58&cat[cve]=21e8&cat[art]=6b5e&cat[atg]=103c33&offset=0&sort=1"]sworznie

Toczenie tarcz na samochodzie to zły pomysł. Jak myślisz kolego, jak długo będą te tarcze proste?\

Skoro nowe zostały pokrzywione, to te krzywe przetoczone też się zwichrują. Trzeba usunąć przyczynę.

 

Powiedz proszę jak toczenie na aucie ma zniwelować skrzywienie zwrotnicy ? Chyba chciałeś napisać o krzywych piastach, prawda ?

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - raczej o krzywe piasty mi chodziło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli krzywa jest piasta to czy nie będzie efektu bicia dosłownie po kilku hamowaniach, a nie po 2 - 3 tys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - w przypadku krzywych piast bicie jest od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku roku walczyłem z tym samym.

Po wymianie tarcz i klocków hamulce idealne. Po przebiegu 2 -3 tys. bicie na kierownicy. Pierwszy komplet FERRODO poszedł do koszta. Potem były tarcze FEBI też do kosza.

Moja rada znajdź mechanika a nie wymieniacza. Takie pytanie zadałem jak zajechałem do nowego zakładu gdzie mnie jeszcze nie znali: Czy tu pracują mechanicy? Właściciel patrzył na mnie jak na idiotę.

Ale poskutkowało.

Założyli komplet BOSH-a i po przelocie 5 tys km mam jak na razie spokój ( robiłem trasę i zdarzyło się kilka awaryjnych hamowań - niestety Litwińcy mają gdzieś nasze przepisy).

Wracając do tematu mechanik powiedział mi, że w tej chwili na rynku Polskim jest ogrom podróbek i jeśli dostawca części nie jest sprawdzony to niestety walą nas po kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolego masz 100% rację. Porządny mechanik wyczyści przylgnię piasty do białości, wyczyści jarzmo z rdzy, nasmaruje ranty klocków, prowadnice. Na takie czynności straci 3 godziny. Wymieniaczowi zajmie to max godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tylko w okresie kiedy wszyscy nastawieni są na robienie kasy ciężko znaleźć prawdziwego mechanika. Niestety :dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu kolego masz 100% rację. Porządny mechanik wyczyści przylgnię piasty do białości, wyczyści jarzmo z rdzy, nasmaruje ranty klocków, prowadnice. Na takie czynności straci 3 godziny. Wymieniaczowi zajmie to max godzinę.

 

a naprawdę konkretny to i rozbierze cały zacisk sprawdzi stan tłoczka, nasmaruje co trzeba i poinformuje o tym obywatela choćby mu to miało zająć więcej niż 3 godziny. Takich mechaników się szanuje a nie szybko-płać-spadaj i mniemanie boga o sobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat bzdura kolego :) Zagląda się pod osłonę kurzową i jeżeli tłoczek jest czysty to nic się więcej z zaciskiem nie robi. Taka robota jaką opisałeś jest grubo na wyrost. Trzeba umieć rozróżnić wymianę tarczy od generalnego remontu układu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to akurat bzdura kolego :) Zagląda się pod osłonę kurzową i jeżeli tłoczek jest czysty to nic się więcej z zaciskiem nie robi. Taka robota jaką opisałeś jest grubo na wyrost. Trzeba umieć rozróżnić wymianę tarczy od generalnego remontu układu hamulcowego.

 

bzdurą jest co sam piszesz , ale spierać sie nie będę masz swojego albo sam robisz to ufaj, ja mam innego co robi na wyrost a jestem pewny i tyle

 

ps. to tak jak byś zajżał pod początek dywanu a - pokojówka umyła a pod resztą syf ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mechanik może zrobić ,jest kwestia finansowa ile kolega ma zamiar zapłacić za taką wymianę klocków powiązaną z kompleksowym remontem zacisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 13:59, AndrzejP4 napisał:

Sprzedawca polecił mi wymianę sworzni i gumowych gniazd sworzni. Kupiłem oryginalny komplet ATE na 2 koła za 64zł. 

Gumowe gniazda trzeba smarować smarem silikonowym bo od każdego innego guma puchnie i sworznie stoją.

 

I nagle bicie zmniejszylo sie, mimo że tarcz nie wymieniłem. Po 500km bicie zupełnie ustąpiło nawet przy 180kmh.

Mógłbyś jeszcze raz podlinkować te "sworznie"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2018 o 12:30, sw2 napisał:

Mógłbyś jeszcze raz podlinkować te "sworznie"??

Ale z ciebie archeolog,odkopałeś post z 2013 roku,chodzi o prowadnice i osłonu prowadnic zacisku hamulcowego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności