Skocz do zawartości
Leeo

Uszkodzona sprężyna - która opcja najlepsza? Gwint?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowiczów, gdzie znajdę opis o dopuszczalnym nacisku na oś ? mam cc i chciałem go obniżyć dając sprężyny sportowe o o 2-2,5 cm krótsze lecz podobno w tych passatach były dwa rodzaje sprężyn z różnym naciskiem na oś. Passka mam w wersji USA i nie mam tabliczki z opisem o naciskach oś :( gdzie można by takie coś znaleźć ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia. Nie znajdziesz sprężyn obniżających, które mają rozróżnienie według nacisku na oś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie ma znaczenia. Nie znajdziesz sprężyn obniżających, które mają rozróżnienie według nacisku na oś.

 

jak nie znajdę jak są takie ? ( firma EIBACH) i pierwsze pytanie w sklepie czy w internecie a jaki ma Pan nacisk na oś ?

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3213301921130-E10_85_016_13_22-O28284-sprezyna-obnizajaca.html

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3213301920330-E10_85_016_08_22-O28284-sprezyna-obnizajaca.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mam jeszcze jedno pytanie do znawców, od czego może być linka widoczna na zdjęciu, prawdopodobnie będzie to na skrzyni dsg, widać jakby śrubka się wykręciła DSC_0003.jpg

Edytowane przez bary2004_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)))

To pic marketingowy.

Oczywiście rób jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)))

To pic marketingowy.

Oczywiście rób jak uważasz

 

mówisz ? a to różne ceny by dali?

a nie wiesz gdzie można odczytać ten nacisk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę eibacha i poszukaj w katalogu sprężyn prokit

tam będą informacje o naciskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdź na stronę eibacha i poszukaj w katalogu sprężyn prokit

tam będą informacje o naciskach

 

no i to 2.0 tsi są dwa rodzaje 1110/1030 i 1170/1030kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sam widzisz. Jeszcze pół roku temu nawet składowe zestawów miały takie same numerki, teraz różnią się jedną cyfrą. Ja na twoim miejscu kupiłbym tańsze. Ty zrobisz jak zechcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i sam widzisz. Jeszcze pół roku temu nawet składowe zestawów miały takie same numerki, teraz różnią się jedną cyfrą. Ja na twoim miejscu kupiłbym tańsze. Ty zrobisz jak zechcesz

 

napisałem do eibacha może coś wydedukują z mojej tabliczki/ nalepki

 

 

czy z tego zdjęcia nie wiesz co to może byc przy silniku ? raczej to jest na skrzyni biegów dsg DSC_0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi nie pomogę z tym dyndzlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy, pękła mi przednia sprężyna w B6 1.9 i nie mam pojęcia jaką długość kupić, ogólnie wezmę Lesjofors albo Sachs z IC. Czy mógłby mi ktoś sprawdzić po nr VIN np. w etc jaką długość powinienem kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest ktoś na forum kto według numeru VIN dobierze mi komfortowa dlugosc spręzyn do mojego CC ? Pękła mi spręzyna i kupiłem w sklepie jakies inne lecz auto bardzo straciło na komfocie . Podczas wymiany zapomniałem zapytać sie mechanika o kolor kropek na spręzynie i teraz nie wiem jaka kupić ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wklejka (z książki lub bagażnika) - tam są podane kody wyposażenia i również dotyczące zawieszenia czy układu hamulcowego.

Tylne sprężyny to 0Y_, a przednie L__ i takiego kodu szukaj. Ewentualnie zrób zdjęcie i wrzuć lub podaj na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radekrp90 napisał:

Wystarczy wklejka (z książki lub bagażnika) - tam są podane kody wyposażenia i również dotyczące zawieszenia czy układu hamulcowego.

Tylne sprężyny to 0Y_, a przednie L__ i takiego kodu szukaj. Ewentualnie zrób zdjęcie i wrzuć lub podaj na PW.

Radek więc taka mam vlepke. Odczytał bys z niej numer oryginalnych sprężyn?? Chodzi mi o numer katalogowy oraz ich dlugosc..

20180327_192918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według kodów masz DCC - zgadza się?

Numery sprężyn dla Twojego auta:
- przednia: 3C0411105B (kropki pomarańczowa, zielona i żółta),
- tylna: 1K0511115BT (kropki niebieska i 3x żółta).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radekrp90 napisał:

Według kodów masz DCC - zgadza się?

Numery sprężyn dla Twojego auta:
- przednia: 3C0411105B (kropki pomarańczowa, zielona i żółta),
- tylna: 1K0511115BT (kropki niebieska i 3x żółta).

 

Tak mam DCC :) dzięki wielkie. Tylko wpisujac ten numer w google to wyskakuja rozne długości sprężyn i cholera wie ile ma oryginalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETKA nie podaje wymiarów.

Przednie są dostępne w ASO - cena 474 zł  (364 po zniżkach).
Tylne niby niedostępne - cena 282 za sztukę po zniżkach.

W zamienniku znalazłem przednie: Bilsteina - 36-199563, TRW JCS1353, SACHS 993 060, MONROE SP3678, LESJÖFORS 4095085
Tylne: LESJÖFORS 4285729, KYB RH7021, BILSTEIN 36-199655

Wymiary znalazłem tylko dla przedniej:
- Grubość [mm] 12,75
- Długość [mm] 337
- Średnica zewnętrzna 1 [mm] 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli oryginalna ma 337 długość ?;) super, dzięki wielkie za fachową pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sory, że odgrzewam kotleta, proszę o radę. Po przeglądzie pękła tylna sprężyna i czeka mnie wymiana. Chciałbym, żeby nowe były równie komfortowe (nie twardsze) od oryginałów, no i dobrej jakości, gdyż zamieniłem koła oryginalne 215/55/16 na 235/45/17, co już minimalnie utwardziło auto. Co byście polecili? Konkretnie jakiej firmy , jaki numer, kod katalogowy? Kod na naklejce auta to: OYD, kolory kropek na sprężynie : biała, fiolet(niebieski), żółta, żółta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zamienniki dopasowane po wersji samochodu-silnik, napęd, rok. Dodatkowo mam DCC.

Nie pamiętam dokładnie firmy, bo to było dwa lata temu-ale chyba sachsa lub monroe wybrałem.

Sprężyny kupiłem w sklepie motoryzacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności