Skocz do zawartości
Leeo

Uszkodzona sprężyna - która opcja najlepsza? Gwint?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście będę wdzięczny jeśli ktoś poda mi nr. Do ASO dzwonilem zapytać o cenę ale oczywiście cena w ASO 400zl za szt. troszkę drogo.

 

Znalazłem w IC sprężynę KYB w bardzo fajnej cenie. 105zł.

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: iccena.jpg Wyświetleń: 5 Rozmiar: 23.8 KB ID: 107001

Brak na stanie czas oczekiwania ok 3 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego.

Mają je na stanie nawet w centrali mają 2 szt a więc dostępność kolejny dzień pracujący.

Poza tym mają w innych oddziałach i mogą bez problemu zrobić przesunięcie.

 

Dane z przed chwilki.

dostepnosc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zdradzić co konkretnie mówił o tych sprężynach, dlaczego je odradził?

 

Mówił że to słaby zamiennik. Niezłe komedie były przy B5, bo na KYB auto opadało jakieś 25mm w dół, a sprężyna niby seria. Jest o tym parę wątków na tym forum - już czytałem. Generalnie odradził, więc się posłuchałem. Zobaczę we wtorek jak będzie wyglądało na moich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależało na czasie, dlatego nie poczytałem za dużo… Najlepiej byłoby kupić w VW i się nie martwić, ale cena mnie skutecznie zniechęciła…

No nic, dla mnie już za późno… Mam nadzieję, że jak jeszcze nie opadł to już nie opadnie. Daj jutro znać jak to u Ciebie wygląda…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak na początku nie opadł to już pewnie nie będzie źle, może minimalnie się jeszcze ułoży. Ja przesunąłem wymianę na piątek, bo miałem wypadek na moto, także fotki później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wrażenia po wymianie? Mi auto troche hałasuje na wybojach (nie stuka tylko jest głośno na każdej dziurze jakby zawieszenie słabo wybierało nierówności i dobijało) i postanowiłem wymienić amortyzatory na Sachs 313472 na przód, Sachs 311346 na tył, sprężyny Lesjofors i łożyska mocujące Febi. Do tego odboje Sachs. Mam nadzieję, że trochę sie wyciszy i ze te sprężynki dobrze sie będą spisywać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było super, ale przód poszedł trochę do góry. Żeby to zobrazować, to można powiedzieć, że samsung galaxy wchodził między koło a nadokole, więc na pewno wyżej niż było na seryjnych. Natomiast zrobili fajnie, bo nic nie stukało. Teraz nie wiem jak jest, bo auto sprzedałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś u mnie stuka przy skręcie jedynie w lewo, druga osoba nasłuchiwała i wydaje mi się, że dźwięk dochodzi od sprężyny. Jakiś czas temu coś latało w zawieszeniu po czym pierdykło i była cisza. Podejrzewam, że kawałek sprężyny ale czy to możliwe, że auto nadal stoi równo ? Od tygodnia przy skręcie delikatnym w lewo słychać metaliczny odgłos. Po dokładnym odsłuchaniu wydaje mi się, że to sprężyna albo łożysko. Zbieram informację przed właściwą diagnozą i trochę mnie zmartwiło, że po wymianie na Lesjofors auto poszło w górę, przy okazji chciałem wymienić z przodu amorki, poduszki i łożyska. Ktoś wymieniał ostatnio sprężyny ? Cena oryginałów według tego co podał któryś użytkownik sprzed roku 350 zł a jak to wygląda aktualnie, ktoś się orientuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówił że to słaby zamiennik. Niezłe komedie były przy B5, bo na KYB auto opadało jakieś 25mm w dół, a sprężyna niby seria. Jest o tym parę wątków na tym forum - już czytałem. Generalnie odradził, więc się posłuchałem. Zobaczę we wtorek jak będzie wyglądało na moich.

 

Jestem po wymianie pękniętej sprężyny przód, nowe dwie sztuki KYB. Mogę je wstępnie polecić. Autko jest tuż po wymianie wyższe o 10mm. Pewnie teraz trochę siądzie i będzie git. Są twardsze niż poprzednie, na których było najechane 250 kkm. Samochód ciszej wybiera nierówności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też je zamontowałem miesiąc temu i dobrze się sprawują. Nie zapomnij o zrobieniu zbierznosci po 1500 km. Miałem EIBACHA lecz za nisko było. Moze ktoś chce odkupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzlociq i jak auto stoi po wymianie na Kayaby ? Równo czy wodolot ? Wymieniałeś jedynie z przodu ? Numer części to RH3559 ?

 

Lesjoforsy są w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zbieżność akurat po 1500 km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzlociq i jak auto stoi po wymianie na Kayaby ? Równo czy wodolot ? Wymieniałeś jedynie z przodu ? Numer części to RH3559 ?

 

Lesjoforsy są w podobnej cenie.[/quote

 

Wymieniłem wszystkie sprężyny oraz z tyłu amortyzatory bo już olej wyciekał czy coś. Mechanik kazał mi sie przejechać wodolotem po żwirówce (by tam sie wszystko dopasowało był bardzo niestabilny)potem ustawili zbieżność. po 2 h jazdy obsiadł i jest wszystko w porządku części nie wiem ale około za jedną zapłaciłem 150 PLN

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czemu zbieżność akurat po 1500 km?

 

Własnie nie wiem możne cały czas jeszcze obsiada :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doznałem identycznej przypadłości jak Leeo- twórca wątku. Odpadł górny fragment, tak jak na jego fotce,jeden zwój zaraz wpadł wyżej, poza kielich. Skręcanie wywołuje niemiły zgrzyt:-(

Teoretycznie mam wersję sport, ale fotką chciałbym się upewnić:

sp.jpg

Pytać w IC? Mają takie?

Ktoś próbował samemu wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w swoim aucie taki sam kolor w oznakowaniu sprężyn jak kolega "wektor" interesuje mnie bardzo jaki kolor powinny posiadać sprężyny aby aut obniżyć o -3 lub -4 cm. Pozdrawiam.

 

DSC_0068.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z urzędu na nich masz obniżone o 1,5cm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozumieć, że zawieszenie nie jest standardowe? Może myć oczywiście fabryczne-urzędowe ale nie jest z urzędu obniżone o 1,5cm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie numery sprężyn i kolory kropek w etce i moje sprężyny mają numer 3C0 411 105AQ PR-L38 kolor kropek żółta i 2 czerwone. Wymiary 340 x 145 x 145 (mm).

 

Jeśli dobrze rozumiem to pierwsza wartość to wysokość a te kolejne ? Przy innych kolorach kropek występują różnice w wysokości typu 305, 320, 321, 350 ale również w tych kolejnych dwóch wartościach typu 140, 150, 160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to rozumieć, że zawieszenie nie jest standardowe? Może myć oczywiście fabryczne-urzędowe ale nie jest z urzędu obniżone o 1,5cm..

Wersja sportline jest obniżona o 1,5cm.Gdzieś jest wątek o tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek długi i często powtarzany :)

Mam pytanko, potrzebuje nr do sprężyn sportline P+T Passat b6 kombi 2.0 TDi 170km dsg pasujących na 100% do tego auta :)

Kolory kropek tez miłe widziane...

Maja teraz promocje na Eibach ale boje sie ze na rodzinne wypady będzie jedna za twardo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności