Skocz do zawartości
karol.lolecki

passat b7 zamiana zwykłych lamp tył na led-owe

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - po wymianie tylnych lamp na ledy sypie błędem spalonej żarówki całego tyłu prawe i lewe pozycyjne oraz tablica. Po kodowaniu tak jak podaje kolega Michał dalej to samo oprócz podświetlenia tablicy tzn w bit 23 bajt 6 odpowiada tylko za tablicę rej. Bajt 6 u mnie był zaznaczony. Odznaczyłem i teraz pisze że prawa i lewa pozycja z tyłu - o tablicy już nie pisze a nie ma więcej opcji do zaznaczenia. Chciałem też zaprogramować stop w tylnej klapie ale w bicie 18 nic nie ma. Podpowie ktoś jak to zakodować. No chyba że kabelek za słaby.

 

 

Po wymianie na ledy tez miałem błąd żarówki. Po dogłębnych poszukiwaniach okazało się że za całe oświetlenie tyłu i przodu odpowiada bajt 18 w bcm (tak jak sugeruje @szczetke). Niestety okazuje się, że ten bajt jest 'ukryty' z jakiś niezrozumiałych powodów i zawsze pokazuje 00 do momentu pierwszej zmiany. Więc jakakolwiek zmiana powoduje kompletne rozregulowanie świateł. Jeżeli nie masz paru godzin na zabawe w kodowanie nie polecam w ogóle go ruszać. Nawet ponowne zakodowanie na 00 nie przywróci prawidłowych ustawień. Ja po pierwszej próbie straciłem DLR i brak w klapie nawet postojówek.

 

W necie można znaleźć listę z ustawieniami dla tego bajtu ale mnie się kompletnie nie przydała, nic z tego nie pasowało więc postanowiłem sprawdzać każda możliwą opcję i tak po około paru-dziesięciu próbach udało się. Znów mam DRL, brak błędu żarówki, ledy świecą wszystkie, postojówki i stopy.

 

P.S. Bardzo pomocne jest dopasownie pierw świateł z przodu (u mnie DLR) bo jest zdecydowanie mniej możliwości a dopiero potem sprawdzać czy przy tym kodowaniu tył jest ok. Jak jesteś sam to dobrze ustaione lusterko i bez wychodzenia z samochodu sprawdzasz od 01 do FF :)))

Edytowane przez makeyos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o światła stopu w błotniku i na klapie bagażnika to można użyć VagCanProfessional i wczytać gotowy plik 2016-06-15_233811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę mi powiedzieć jak ma się sprawa z lampami z EU to UK ? plug&play ? kodowanie spalonej żarówki i wszystko śmiga ? czy coś jest jeszcze do kodowania, zmieniania, ciągnięcia kabli czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło przeciwmgielne jest w innej lampie. Jeden kabelek trzeba przełożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos poradził sobie wkoncu z tym kodowaniem albo zna kogos kto jest w stanie Mi pomoc ??? Mam wymienione lampy przód i tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktos poradził sobie wkoncu z tym kodowaniem albo zna kogos kto jest w stanie Mi pomoc ??? Mam wymienione lampy przód i tył

 

Mam taki sam problem, przydałaby się instrukcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dzis w P.P.H.U. MARMOT Budy Kaleńskie 36 gość pełna profeska lampy przód + tył LED zakodował działa wszystko na 100% naprawdę zna sie na rzeczy. Polecam !!

 

http://allegro.pl/vw-passat-b7-kombi-sedan-kodowanie-lamp-led-lampy-i6452453209.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dziękuję za informacje o allegro. Chcę sam się nauczyć to robić, nie w celach zarobkowych - po prostu jestem dociekliwy.;) Jeśli nikt nic nie wie, to pozostaje mi samemu popróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ten gość z bud kalińskich mówił mi że to jest w kanale 9, długie kodowanie i jakoś pośrodku zmienia się jedną cyfrę ale więcej nie pomogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jak ogarnę temat postaram się zrobić manuala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, widzę, że nadal nie ma info jak zakodować prawidłowo ledy na tylnej klapie w kombi:( na razie znalazłem jak wywalić błąd po zmianie podświetlenia tablicy na ledowe: BCM bajt 17, bit 7, bajt 23 - bit 6 odznaczamy - zimna diagnoza:) co do bajtu 18 to strach dotykać:) może ktoś poda co i jak pod ledy?

 

Mam jeszcze jedno pytanko, jakich lamp przednich bi0xenon skretny szukać , jakich numerów?

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak, ogarnął ktoś temat zakodowania tylnych lamp ?

 

próbował ktoś w byte 18 zmienić na 76 ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

oczywiście nie był bym sobą gdybym nie poszedł do auto i przekonał się na własnej skurzę... heh... błąd znikł w mgnieniu oka ale za to przednie DRL nie świecą a w tyle się pali przeciwmgielna :lol:lol

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

oczywiście po zmianie na 00 ni chu chu... DRL nie świecą

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://www.motor-talk.de/bilder/passat-b7-variant-led-rueckleuchten-codieren-g67807657/byte-18-bit-76-i207692276.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

co zrobić nie wiem jaki kod żeby wrócić do fabrycznych ustawień...

 

OK MAŁE UAKTUALNIENIE. NASIAŁEM TROCHĘ PANIKI BO PRZESTAŁO MI WSZYSTKO DZIAŁAĆ TAK JAK POWINNO PO WYMIANIE LAMP I WPISANIU BŁĘDNYCH WARTOŚCI PRZEZ " GERINGA ".... Z NIEMIECKIEGO FORUM. ALE NA SZCZĘŚCIE MY POLACY MAMY SMYKAŁKĘ DO RÓŻNYCH RZECZY ŻEBY WSZYSTKO OBEJŚĆ IWG I MAMY NASZEGO FACHOWCA KTÓRY JEST NA ALLEGRO " PPHUMARMOT " http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6673000573&ref=last-visited ZNAJDUJE SIĘ W " BUDY KALIŃSKIE " BYŁEM U NIEGO 2 RAZY I NAPRAWDĘ FACHOWIEC, ŻADEN CWANIAK... NORMALNY CHŁOPAK MOŻNA Z NIM NORMALNIE POGADAĆ ;) TAKŻE POLECAM GO BO NAPRAWDĘ ROBI GRANDE ROBOTĘ !

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest do ogarnięcia "na chłodno". Schemat działania instalacji świateł zależy od wspomnianego bajta 18. Można go zmieniać i sprawdzać czy światła zachowują się zgodnie z oczekiwaniami. To tylko mniej niż 255 kombinacji :hyhy

Robiłem taką "zabawę" po zmianie BCM'a z midline na highline kiedy montowałem halogeny. "Bogaty" BCM pochodził najpewniej z auta gdzie były LEDY na zadzie i na DRL'ach i z tego powodu nie działały poprawnie moje światła żarówkowe (nie świeciły DRL w zderzaku, a tylne lampy były mocno przyciemnione). Wspomnianą metodą prób i błędów doszedłem do wartości 64 (zapis szesnastkowy) przy której poprawnie działy wszystkie światła. Przy okazji zanotowałem też, że przy wartościach 6A i 7A przednie światła świecą poprawnie, a tylne są mocno przyciemnione co prawdopodobnie byłoby odpowiednie dla tylnych lamp LED.

Gwoli ścisłości - wpisanie wartości 00 nic nie zmienia, tylko maskuje poprzednio zapamiętaną wartość.

 

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie C0 daje reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisanie C0 daje reset.

 

...i co ten reset robi? Jakie są wtedy objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniał ktoś lampy zwykłe na ksenon + ledy u w/w pana

http://allegro.pl/vw-passat-b7-2010-2015-led-montaz-ledy-i6711093897.html

Czy faktycznie jest to zrobione profesionalnie jak org?

Czy jest jenak jakaś różnica między org. a zamiennikiem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja robiłem u niego osobiście przednie lampy. chłopak zna się na rzeczy, żaden cwaniak, lampy zrobione jak trzeba. tylne lampy akurat kupiłem i zamontowałem sam ale bez pomocy Damiana się nie obeszło bo kodowanie, ale i tutaj mnie nie zawiódł i pomógł w kodowaniu ;) także polecam i szczerze mówiąc myśle go odwiedzić raz jeszcze żeby zrobił mi lampy z obrysówkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedź

Lampy z obrysówkami możesz napisać o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po bokach pomarańczowe obrysy. na rynek USA takie wychodziły. tylko że w ORI one jeszcze świecą z postojówkami podajże

s-l1600.jpg

s-l1600 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności