Skocz do zawartości
Grucha...

Wymiana rozrządu 1.8 T AWT.

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprawdzenia łańcuszek łączący wałki rozrządu - wygląda na to, że tam jest problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamówiłem ten czujni z przodu silnika, mam nadzieję że to on, bo w tym miesiącu auto nadwyrezylo już moją kieszeń

- kpl. rozrząd

-nowa chlodnica

-termostat

-czujnik temperatury cieczy

-filtry, olej itd

Jeszcze mi zostało posprawdzac wtyczki na grodzi silnika, łańcuszek ehhhhh tu w UK na ebayu ceny nie tragedia(30-70 GBP) podejrzewam ze wszystkie to made in china a za oryginał pewnie sporo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko już gra i buczy :) Źle ustawiony rozrząd, wymiana czujnika, łańcucha okazała się zbyteczna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle ustawiony rozrzad napiecie paska jest dobre ma byc miedzy 8 a 10 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajduję różne informacje odnośnie długości paska do AWT....są zestawy jak ten z 150 zebami http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-passat-1-8-1-8t-20v-awt-150km-i6695367481.html oraz takie http://allegro.pl/rozrzad-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-1-8t-150km-awt-i7012785425.html majace 153 zeby. Widze, że 150 zebów jest w wersji z mechanicznym napinaczem a 153 z hydraulicznym. Czy to od tego zalezy? Który jest lepszy? Stare hydro czy nowe mechniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinujesz.
Masz na forum Weso (Krzyśka) kilka dni temu brałem kpl. rozrząd do 1.8T dla znajomego i po niedzieli montuje. Zestaw z tłumikiem drgań. Zresztą to nie pierwszy rozrząd jaki od niego kupiłem i w ogóle różne części się bierze. Chłopak nie wciska kitu. Wiele firm jest tylko pakowaczem i pomimo loga danej firmy na pudełku w środku może być coś innego i czasami za to samo się przepłaca. Krzysiek wie co jest co, a i cena za kpl. + pompa niższa niż w aukcjach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem przykladowe linki...jeszce snake wybralem co i gdzie kupie heh. Chodzi mi o te paski? Dlaczego raz jest 150 a raz 153

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do wymiany rozrządu w moim Passacie i tutaj moje pytania :

Czy przy wymianie koncentrujemy się tylko na pasku, pompie i reszcie napinaczy? Czy należało by zwrócić uwagę na łańcuszek i jego napinacz? Nie znam historii serwisowej auta więc nie mam pojęcia kiedy co było wymieniane. Na Alledrogo są komplety albo paska albo łańcuszka. Dodam że nie słychać niepokojących dźwięków od strony łańcuszka. Jak to jest z zamiennikami napinacza łańcuszka? Warto kupić? Bo ceny oryginałów powalają na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność to pasowało by wymienić. Sam bym chińczyka nie kupił, różnica w cenie to 150-200zł na komplecie (mam zamontowany SWAG 2-gi rok komplet kosztował około 500zł.), dobrze jeśli w komplecie była by też uszczelka napinacza.  Jeśli nie chcesz się pchać w koszty sprawdź ciśnienie oleju, to da Ci jakąś podkładkę czy układ jest poprawnie smarowany. Ewentualnie ściągnij samą pokrywę zaworów i zweryfikuj stan napinacza, a przy okazji też popychaczy i wałków, czyszcząc także dekiel z nagaru od razu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna instrukcja. I teraz mam zagwozdke, bo planowałem oddać auto mechanikowi na wymiane rozrządu, ale widząc, że nie jest tragedia z tym to może sam się podejmę wymiany,.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności