Skocz do zawartości
TomekXXX

Duże spalanie tylko w mieście 1.8 T

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna moje autko posiada instalację gazową i niestety w mieście pali 16 gazu.Jazda bez większych korków.Natomiast w trasie do 120 km/h 8 litrów gazu.Można coś z tym zrobić,czy to jest norma w tym silniku ze pali tyle w mieście?Zauważyłem ze po montażu downpipa zaczęło śmierdzieć gazem z tłumika,może to być spowodowane wywaleniem kata czy złej regulacji instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można coś z tym zrobić,czy to jest norma w tym silniku ze pali tyle w mieście?

To zależy ile pali Ci PB w mieście? Bo jak PB będzie także sporo palił to instalacja LPG nie jest raczej winna.

 

Co tam za instalacja siedzi w aucie? To, że sterownik Stag EKO to już wiem, a reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna moje autko posiada instalację gazową i niestety w mieście pali 16 gazu.Jazda bez większych korków.Natomiast w trasie do 120 km/h 8 litrów gazu....

 

Chyba masz coś źle ustawione. W mieście pali za dużo, na trasie za mało. Ile pali na benzynie? Na gazie dodaj 20% i wiesz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy ile pali Ci PB w mieście? Bo jak PB będzie także sporo palił to instalacja LPG nie jest raczej winna.

 

Co tam za instalacja siedzi w aucie? To, że sterownik Stag EKO to już wiem, a reszta?

Stag eco,hana zielone,reduktor jakiś zawoli

Paliwa spalał wmieście spalał 11-12 l ,a co z tym smrodem gazu z wydechu może to być spowodowane wywaleniem kata?

Edytowane przez TomekXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś zawoli

Zawoli średnio dają radę w silnikach turbo.

 

Paliwa spalał wmieście spalał 11-12 l

Czy teraz też spala tyle?

co z tym smrodem gazu z wydechu może to być spowodowane wywaleniem kata?

Kat raczej nie, bardziej za bogata mieszanka. Co VAG na to jakieś błędy, jak się ustawiają korekty? Porównaj sobie jadąc z podłączonym kompem na PB i na LPG czy są jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że mogę podpiąć się pod temat, ponieważ mam podobny problem z dużym spalaniem, mam wrażenie, że samochód również jest słaby.

 

Zakupiłem niedawno paska '01 1.8T AWT, wyświetla się błąd 2 sondy, wymieniony zawór DV, przepływomierz, pierwsza sonda, uszczelniona odma i intercooler.

Zamontowana jest instalacja BRC. W trasie gdy wracałem samochód przy prędkościach 90-120 spalił 9 l, później jechałem do Wrocławia A4, 140 km/h+ momentami 160-180 spalił 11l/100, ostatnio poza miastem prędkości 80-90, trochę 120 przy wyprzedzaniu, spalił 10l, jednak teraz zrobiłem 124 km, a samochód w jeździe mieszanej ale z przewagą miasta (65%/35%) spalił 20l, średnia 16l, do miasta mam jakieś 20 km, trochę po mieście, bez większych szaleństw, raz brakło gazu w butli, przełączył się na benzynę jednak wywalił błąd ubogiej mieszanki, błędy wykasowane, obecnie jest tylko błąd sondy 2, jutro wrzucę dokładne kody.

 

Czy graty w instalacji gazowej dają rade ? Oto wstawione graty, instalacja ma 5 lat, według właściciela poprzedniego, przegląd jej robił 7 tyś km temu:

Reduktor Genius 23044 7AF

Wielozawór BRC 204/300 7af3926

Sterownik BRC sequent 24/turbo

 

dodatkowo poprzedni właściciel powiedział, ze czujnik p1 jest od wersji bez turbo, przez co przy 4,5 tyś rpm czuć osłabnięcie samochodu.

 

Pytanie czy druga sonda ma wpływ na spalanie i ewentualną moc silnika ? Planuje jutro jechać po nową i ją wymienić, czy ma ona tylko oznaczenie co do sprawności katalizatora

 

Na benzynie samochód przetestuję jutro, czy jest różnica w mocy.

Kolejna rzecz, gdy samochód odpalę zimny pracuje na ok. 1400 rpm, po czym po paru min od nagrzania opada, komputer pokazuje wówczas spalanie ok 5-6 l na jałowym, po nagrzaniu zazwyczaj 1.1, czasem spadnie na 1.0(odbiorniki wyłączone), przy ruszaniu dość spokojnie, każdorazowo niemal komputer pokazuje spalanie rzędu 60-99 l, czy są to normalne wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sonda nie ma wpływu na spalanie. Złe wskazania mogą być wywołane jej uszkodzeniem lub padem kata. Tym bym się nie przejmował. Martwi mnie instalacja BRC. Sam taką użytkuję od ponad dwóch lat o żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli podzespoły gazu czy sterownik jako "BRC" ? W poniedziałek jadę do gazownika sprawdzić instalację.

 

Dzisiaj zrobiłem logi bloków 032,115 i 118, po podjechaniu na plac nagle na włączonych światłach i nawiewie komputer pokazał spalanie 1.0-1.1 l/h, przed jazdą i logami było tak jak wcześniej, sprawdzałem. Pierwsza myśl, wyłączyć wszystkie odbiorniki i co widzę... 0.8-0.9 l/h, zarówno na gazie jak i na benzynie, czyżby jazda na wysokich obrotach miała jakiś wpływ ?

 

Jutro jadę jeszcze do mechanika na "wpięcie pod komputer", zobaczymy co on sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawekm65 a pytanko takowe ile spala gaziku twoja pojazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności