Skocz do zawartości
Adamek24

[B5] Rozpórka dolna przedniego zawieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem ori łapy w cenie 60zł za sztukę, czekają tylko na montaż.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

szukając tu i tam dowiedziałem się że łapy z dziurką(do zastosowania rozpórki dolnej) były powszechnie stosowane w wersjach benzynowych(na ogół w 1.8T) moje pytanie czy można zastosować rozpórkę tego typu w 1.9 TDI(AVF) , czy będzie to pasowało? Nie jestem pewny ale wydaje mi się że właśnie w 1.9 TDI te łapy są względem siebie przesunięte......proszę o opinie bardziej doświadczonych.

dziś odbył sie montaż w 1.9 TDI AVB(ale skrzynia od DQS) i wszystko pasuje.Łapy kupiłem rozpórkę dorobiłem z płaskownika ze stali cr-ni wg foto z linku który zamieścił kolega powyżej.Obecnie mam dwie rozpórki na dole i jedna u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam dwie rozpórki ori na dole i górna od Audi A6 C5. Do tego gwint AP pięknie się jeżdzi nie te auto rozpórki dużo daja. U ojca w Golfie teraz bede montował górna od Audi S3 potem bede mysłal nad dolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak mam dwie rozpórki ori na dole
Przeciez jedna to nie rozporka, tylko zabezpieczenie przed spadnieciem ukl. wydechowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez jedna to nie rozporka, tylko zabezpieczenie przed spadnieciem ukl. wydechowego.

 

 

Z tym co wymieniłeś to będzie 3 szt na dole ;) i 1x góra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie tak zrobione http://www.passatplus.de/umbauten/domstrebe/querlenkerstreben-4_tn.jpg tylko musiałem zmienic mocowanie osłony silnika na codzień pracuje w vw poznań. I w pracy w jedna rozpórke ta od łap musiałem wstrzelic take kołki mocujace od masy, na to nakretka M6 jest oki jak fabryka, nie chciałem w niej wiercić aby jej nie osłabić

Edytowane przez Tomaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem to, ale we wczesniejszych postach ktos powiedzial, ze dolna rozporke montuje sie tylko do lap, a ta druga zamonotwana bezposrednio do podwozia nie bedzie spelniania swojej funkcji. Nie wnikam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez jedna to nie rozporka, tylko zabezpieczenie przed spadnieciem ukl. wydechowego.

 

Ja o tym nie mówiłem. Ja ma coś na zasadzie tego:

querlenkerstreben_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja o tym nie mówiłem. Ja ma coś na zasadzie tego:
tak, wiem
Widzialem to, ale we wczesniejszych postach ktos powiedzial, ze dolna rozporke montuje sie tylko do lap, a ta druga zamonotwana bezposrednio do podwozia nie bedzie spelniania swojej funkcji. Nie wnikam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozporka zamontowana wraz ze sprezynami wiec ciezko mi wychwycic czy cos sie zmienilo deska rozdzielcza dalej skrzypi hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Rozpórkę dolną jak się montuje na podniesionym samochodzie czy na stojącym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma znaczenia.

Ja zamontowałem jak stał na kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam. Rozpórkę dolną jak się montuje na podniesionym samochodzie czy na stojącym?

 

Nie ma znaczenia dla późniejszego użytkowania w jakiej pozycji montujesz. Ale na zdrowy rozum na podniesionym aucie może się nie zgrać rozpórka z otworami w saniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak właśnie myślałem że jak go podniosę to będzie problem z montażem właśnie że nie spasują te śruby. Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem po kosztach i zakupiłem taką rozpórkę i już zamontowana:) robiona ale spełnia swoją rolę i jestem zadowolony.

 

http://olx.pl/oferta/rozporka-dolna-audi-a4-b5-s4-vw-passat-b5-fl-CID5-ID8T0If.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ją zakupiłem bo do sprzedającego mam 500 metrów ale jeszcze jej nie montowałem ponieważ dopiero po zakupie zorientowałem się ze rozpórka ma te same otwory montażowe co plastikowa osłona skrzyni.

 

Już mam obmyślony plan jak ją zamontować pozostawiając osłonę na swoim miejscu więc pewnie niedługo się za to zabiorę :)

 

djtomekk666 jesteś w stanie wrzucić jakieś zdjęcia zamontowanej rozpórki? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś się orientuje czy rozpórka dolna (popularna "rura" sklepana na końcach) pasuje do 3BG 4motion? Zamówiłem taką dzisiaj na olx ze stali nierdzewnej i zastanawiam się czy z niczym nie będzie kolidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to problem jest tylko jeśli masz automatyczną skrzynie. W 4x4 raczej powinna pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze takie pytanko, rurka zaklepana na końcach o ściance 1mm styknie czy będzie za cienka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności