Skocz do zawartości
Kamilek1307

BiXenon i jego samopoziomowanie / wysokość świecenia

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie po małym zastanowieniu - dopytam Cię - czy stojąc na wzniesieniu występuje różnica poziomów między przednią a tylną osią?
Zupełnie niepotrzebnie pytasz. Jak auto stoi to wahacz jest nieruchomy. A górka musiałaby być naprawdę spora żeby auto "przysiadło" na tyle. Wiem o czym myślisz, ale B7 ma 1 czujnik tylko na tylnej osi.
stojąc na przejeździe kolejowym.
To trochę niebezpieczne, można wpaść pod pociąg. Może poszukaj jakiegoś innego miejsca do testowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie niepotrzebnie pytasz. Jak auto stoi to wahacz jest nieruchomy. A górka musiałaby być naprawdę spora żeby auto "przysiadło" na tyle. Wiem o czym myślisz, ale B7 ma 1 czujnik tylko na tylnej osi.

To trochę niebezpieczne, można wpaść pod pociąg. Może poszukaj jakiegoś innego miejsca do testowania...

 

Na szczęście przy zamkniętych szlabanach widziałem że znaki oświetlam:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie niepotrzebnie pytasz. Jak auto stoi to wahacz jest nieruchomy. A górka musiałaby być naprawdę spora żeby auto "przysiadło" na tyle. Wiem o czym myślisz, ale B7 ma 1 czujnik tylko na tylnej osi.

 

Właśnie tak mnie to zastanawiało. Mówiąc o B6 i jego skrętnych xenonach - myślałem, że to w miarę zaawansowana technologia i wydawało mi się, że nawet gdzieś czytałem o tym, że podczas jazdy lampy same delikatnie poziomują się przy jeździe po nierównościach/wybojach aby nie oślepiać kierowców z przeciwka. Myślałem, że działa to na zasadzie dwóch czujników - jeden na przedniej a drugi na tylniej osi, które na bieżąco porównują różnicę poziomów i na tej zasadzie korygują ustawienie lamp - góra dół. Przynajmniej w innych samochodach tak to działa.

Do rzeczy - dotarłem do instrukcji serwisowej VW lamp xenonowych b6 (może komuś się przyda - jest tu cały manual rozbierania i wymiany różnych czujników i elementów) - http://vwts.ru/electro/b6/b6_94-02.pdf. Jeśli spojrzysz na stronę 26 w akapicie "Vehicle Level Sensors, servicing" jest mowa o dwóch czujnikach - jednym znajdującym się na przedniej osi (G78) i drugim, na tylniej (G76). I teraz moje pytanie - czy to faktycznie nie powinno tak działać? Niestety w swojej okolicy nie mam za bardzo jak sprawdzić czy unosząc przednią oś (gdzie tylna zostaje niżej) lampy zejdą na dół.

Wiem wiem, piszesz o B7 a ja o B6, no ale chyba nie wycofali by się z tego patentu w 7, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2008 roku po lifcie montowali już tylko jeden czujnik - na tylnej osi. Więc jeśli masz lampy z małymi przetwornicami to masz też tylko jeden czujnik. Instrukcja fajna, ale z całą pewnością dotyczy lamp przed liftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem. Czyli podsumowując - lampy w b6 nie poziomują się horyzontalnie w przypadku nierówności na drodze? Biorą pod uwagę jedynie obciążenie pojazdu, prawda? I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio wiozłem w bagażniku jakieś 60-70 kg, ładunek był umiejscowiony przy samej klapie i wydawało mi się, że świeciłem wyżej, niż normalnie. Jeśli nie mam błędu czujnika poziomu to rozumiem, że wszystko jest ok i to było tylko moje wrażenie? Czy niesprawny czujnik nie zawsze wywali błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik może być sprawny ale wajchy nim poruszające już niekoniecznie. Jeśli jesteś pewien że coś było nie tak, to wjedź na kanał, najlepiej tak żeby światła świeciły na jakąś ścianę i poruszaj mechanizmem czujnika. Powinieneś od razu zobaczyć jak światła idą w górę i w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie chyba padł system samo-poziomowania Passat B6 2006 rok. Strasznie nisko świeca lampy. Przy uruchamianiu silnika jest cała zabawa z ruchem xenonów skrętnych a potem ustawia je tak jakbym miał pełny bagażnik. ASO czy da się jakoś z mniejszym bólem? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam trochę inny problem. A mianowicie: nie mogę ręcznie wyregulować wysokości świecenia bi-ksenonu bo przeskakuje mi zębatka od jej regulacji . Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem. Czy da się to jakoś naprawić ( wymienić, przełożyć z rozbitej lampy). Potrzebuję ew. zdjęć bebechów takiej lampy żeby się temu przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek za wysokość odpowiadają skrajne mimośrody od strony błotników. Z tymi masz problem?

111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak jak na zdjęciu? W każdym bądź razie w prawej jak kręce to podnosi i opuszcza a w lewej zębatka przeskakuje i lampa stoi w miejscu.

 

lampa.jpg

 

A w ETCE znalazłem coś takiego:

 

ref.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokręć prawym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie daje. Tylko ten, który zaznaczyłem reguluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam , dokładnie tak samo, tzn swiatła miałem za nisko, normalnie w nocy strach było jechać, gdy chiałem podnieść prawa szła pieknie do góry i na dół,mi potrzeba było oczywiście podnieść do góry, a lewa tak jak u ciebie(prawie), idzie pięknie na dół natomiast do góry tez słychać przeskoki na zebatce tak jakby regulacji już nie było a lampa swieciła troche za nisko, oczywiście poziomowanie i owy taniec lamp po odpaleniu odbywa sie zawsze wiec wszystko sprawne pod wzgledem elektrycznym/elektronicznym. Rozwiązałem problem w ten sposób że na tylnej osi bo tylko tam mam czujnik/potencjometr przegiołem go lekko chyba na dół, tak jakby odwrotnośc obciążenie, tzn obciązamy auto swiatła idą na dół natomiast gdy odciążamy ida do gór. zrobiłem sobie kreski na drzwiach i przegiołem ten czujnik tak aby włąsnie światła poszły troche do góry, nastepnie na diagnostyce ustawili mi do własciwego punktu tak abym nikogo nie raził, minimalnie trzeba było recznie zjechać na dół. teraz swiatła mi w nocy wkońcu oswietlają droge i wcale nie musiałem ingerowac w lampe. wiem ze ktoś wymieniał sprezyny z tyłu przy tym aucie i moze nawet przez nie uwage przestawił, przegioł sie ten własnie czujnik, ale to tylko moje podejrzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innym wyjściem jest demontaż zderzaka i ustawienie lamp śrubami regulacyjnymi z gwintem. Przez te same śruby przechodzą mniejsze, którymi dokręcamy lampę do nadwozia. Z górnymi małymi śrubami to samo, poluzować je, dopchnąć mocno górną część lampy do nadwoazia (najlepiej kolanem) i przykręcić z powrotem (te sposób jest bardziej chamski, ale trochę pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem w ETCE (post130) "element nastawy" po podważeniu śrubokrętem wyjmuje się. Okazuje się ,że jest ok. W dziurze widać zębatkę , którą można śrubokrętem poruszyć ale gdzieś przeskakuje i brak regulacji. Może ktoś z forumowiczów ma na warsztacie takiego bi-ksenona z literką "g" na końcu i by coś podpowiedział. Może jakieś foto?

 

 

Problem rozwiązany. Wyjęcie lampy po opuszczeniu zderzaka, czas ok. 20min. Po wyjęciu silniczka okazało się, że na wałku silnika jest ślimak, który umieszczony jest w plastikowym elemencie, którym ręcznie reguluje się zasięg lampy. Ten z kolei cofnięty był na maxa i wysunął się z elementu prowadzącego. Wystarczyło wkręcić go trochę głębiej i później złożyć całość i oczywiście ustawić światła na stacji diagnostycznej.

 

5101494439.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thomeck na twoje rozwiązanie nie bardzo przystane, raz że wiecej roboty, trzeba zwalić zderzak i 0,5h w plecy (też o tym rozwiązaniu myslałem żanim zacząłem kombinować z czujnikiem na wahaczu, podgiecie blaszki, mocowania czujnika to 2 min) a dwa to szczeliny się popierdzielą a to niestety ale szpeci nasze auta, jesli juz coś pasujemy to raczej tak aby wszystko sie zgrywało i było równo, a przyszłemu nabywcy daje do myślenia ze mógł być jakiś dzwonek/jakas rzeźba, poprzez niestaranne spasowanie, nie jednakowe szczeliny na poszczególnych elementach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do mojego postu z 1 strony wątku: http://forum.vw-passat.pl/threads/136471-BiXenon-i-jego-samopoziomowanie-wysoko%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiecenia?p=2043426&viewfull=1#post2043426

 

Ostatnio po raz pierwszy dopadłem VCDSa i już po chwili, w sterowniku poziomowania ksenonów odnalazłem i wyłączyłem tryby City Mode i Highway Mode! ASO nie wiedziało, że coś takiego da się konfigurować, w sieci nie znalazłem informacji na ten temat, w VCP bity nie były opisane a w VCDS wszystko jak na dłoni. Teraz ksenony zawsze świecą tak samo a nie wachlują jak głupie góra dół zależnie od prędkości.

 

popiolek4, kojarzę że masz VCP więc poniżej ściągawka jak to cholerstwo wyłączyć ;)

 

Sterownik 55

Byte 4

Bit 2 - City Light active (0 - nieaktywne, 1-aktywne)

Bit 3 - Highway Light active (0 - nieaktywne, 1-aktywne)

 

Moje pierwotne kodowanie: 02BA00104F000200

Po wyłączeniu obu opcji: 02BA001043000200

 

Teraz szukam miejsca, w którym mógłbym pobawić się przyrządem do ustawiania świateł żeby skalibrować regulację poziomą, która po wszystkich testach i próbach jest pewnie konkretnie rozjechana. W domowych warunkach chyba ciężko byłoby to ustawić.

 

P.S. Czy u Ciebie soczewki też są zakurzone w taki charakterystyczny sposób?

 

IMG_1996.JPG

 

EDIT: popiolek4, nieaktualne - nie doczytałem, że zmieniasz autko po dzwonie.

Edytowane przez keisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności