Skocz do zawartości
Kamilek1307

BiXenon i jego samopoziomowanie / wysokość świecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Juz dostalem paczke. Philipsy extreme vision jakies najnowsze. 4800 k.

Swieca okropnie :) normalnie zolte.... Z ledami sie srednio prezentuja. Wieczorem pewnie bedzie lepiej. Myslicie ze sie dopalą do chociaz bialego koloru ? 4800 k to nie sadzilem ze beda zolte....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4800 k.
Swieca okropnie normalnie zolte.
5000K to już jest barwa biała zimna. Więc albo coś nie tak z żarnikami, albo nie rozgrzewają się całkowicie. Z czasem raczej lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba są ok. Czytam ze wszystkie nowe oryginaly nawet osram 5000k nie swieca od razu na bialo. Mialem tak samo z d2s i sie unormowalo z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak montowałem oryginały OSRAM to nie było czegoś takiego, że muszą się wygrzać, poświecić ileś aby była odpowiednia barwa. Od razu świeciły tak jak powinny. Coś te Philipsy sa nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu świeciły tak jak powinny.
Dokładnie. Z czasem barwa światła nie będzie wcale bielsza. Jak masz jeszcze zderzak na dole to zmień w jednym na stary żarnik i prównaj.

 

Tu masz filmik jak powinna świecić żarówka w zależności od temperatury światła

https://www.youtube.com/watch?v=rYAvDZco1B0

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy pisze na wielu forach ze przez pare tyg nawet zolta jest: szczegolnie mowa o philipsach i osram. Potem w biale przechodzi/ na pewno tak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniłem na nowe Osramy, to również świeciły od samego początku dobrze i nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadajcie... Moze wina deszczu... A i mi dzis lekko zaparowaly.... Bo stal w cieplym garazu a potem znowu na sniegu....

f237d5689933495b95d9b36b339d3fd5.jpg

0c5e01f946ca083a14f8e5c92efef418.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drożne odpowietrzenia to się nie przejmuj dzień dwa i zejdzie. Byle tylko brud nie został na szkle od wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz.... Gdzie te odpowietrzenie znajde ? Bo juz pare razy tak mialem... Czy to normalne ??? I jak myslisz z tym kolorem....

Stanalem teraz juz bez deszczu.... 10 m od auta jest bialo.... Z bliska zolto zielono :) i bardzo duzo osob tak samo pisze na roznych forach. Ze osram lepiej swieci od nowosci... Ale philips mocniej/

I philipsowi trzeba dac czasu zeby bylo bialo niebiesko.

 

Tak czy inaczej mam dylemat....

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda lampa ma odpowietrzenie. Nie wiem jak to jest w B7 i już wolę nie zgadywać :). W B6 jest gdzieś na dole lampy. Musiała być spora różnica temperatur i wilgotność i stąd trochę pary zostało w lampie. Nie przejmuj się to zniknie max po 2-3 dniach, Dopiero jeśli nie zniknie to się trzeba martwić. Co do tych żarników, to ja się nie spotkałem żeby miał świecić lepiej po jakimś czasie. Zgodzę się że się rozświetla do pełnej jasności w ciągu pierwszej minuty, ale żeby musiał 2 tygodnie świecić, żeby mu się poprawiło to pierwsze słyszę.

 

Druga rzecz, że każdy kogo znam nie kombinuje z żarnikami tylko kupuje oryginały osrama. Więc może faktycznie philips coś tam wykombinował.

 

Natomiast jedno jest pewne trzeba się wystrzegać chinioli bo to pewne kłopoty

 

[video=youtube;vhaTJ3XQ--I]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie osram cool blue intense 5000K od poczatku świeci na biało:), ojcu teraz wsadzałem boscha do b5 i świecą sobie lekko żółtwą barwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze moje extreme vision philips 4800k to jakies najnowsze cudo.... Juz jest ciemno.... I wg mnie jest duzo jasniej niz na osramach moich. Swieca te philipsy strasznie jasno. Na razie bede testowal. A dzwonilem do Philips.de do konstultanta Niemca. Powiedzial ze beda przez pierwsze 10 h swiecenia na zolto zielono. I ze zrobi sie jasnoniebieskie po tym czasie.

Pisza na pudelku ze 50 % wiecej swiatla hehe no ale jasniej jest naprawde !

 

bbe8b907d22a677491d1feefe9f14281.jpg

 

A filmik ciekawy. Patrzylem na zarniki, kazdy kod kreskowy inny i numery oraz mam gwarancje philips polska. Kolega moj w mercu ma d2r tez nowki philips.... Tak samo mu swieca na zolto zielono, zalozyl pare dni temu :) nie ma soczewek i strasznie to wyglada.... Tez mu kaza czekac do tygodnia czasu.

 

Tu na dole postu ktos porobil zdjecia i wybral te co ja. Wyglada tak samo za dnia. Mi juz to nie przeszkadza bo swieci bardzo jasno. Kolega podjechal swoim b7. Jest spora roznica. Mowi kumpel ze moj swieci 2x jasniej.

 

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=38&t=35297&hilit=żarniki

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis po przejechaniu 500 km. Lampy obie za dnia swieca na bialo. Z wczorajszym zolto zielonym nie ma to juz nic wspolnego. Czyli suma sumarum nikt mi nie powie ze swieca od nowosci jedna barwa. Polecam kazdemu te philipsy. W nocy rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat z tymi zarnikami. Ciekawi mnie jak to świeci w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik chcialem nagrac.... No niestety video rozjasnia bardzo. Nie ma tego efektu. Ale uwierzcie na slowo.... Jest rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, chciałbym to zobaczyć na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne filmiki sa tez na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, filmik a w realu to inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) zapraszam do Lubania... Blisko a4 :) zademonstruje :)

 

Wlasnie wrocilem ze sklepu, naprawde w szoku jestem tych zarnikow, mokro u nas wiec asfalt odbija swiatlo... Czarny..:.

Na starych osramach do dupy widac bylo droge.... Teraz no jak w dzien :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności